بر اساس نتایج تحقیقات دانشمندان اختلال کم توجهی بیش فعالی در کودکان با ماه تولد آن ها ارتباط دارد و کودکان متولدین بعضی از ماه ها بیشتر دچار این اختلال می شوند.

ارتباط ماه تولد کودکان با شدت بیش فعالی در آنها

کودکانی که در ماه آگوست متولد می شوند ، بیش از کودکانی که در ماه سپتامبر متولد می شوند ، مبتلا به ADHD هستند. کودکانی که درست قبل از ورود به کودکستان 5 ساله می شوند ، به احتمال زیاد دچار اختلال کم توجهی بیش فعالی نسبت به همکلاسی های قدیمی خود می شوند. یافته ها حاکی از این است که اختلال توسعه عصبی رایج ممکن است اشتباه تشخیص داده شود.کودکان متولد کدام ماه بیش فعال ترند؟کودکان متولد کدام ماه بیش فعال ترند؟

چنانچه در این بخش از سلامت نم نمک براساس نتایج تحقیقاتی که در مجله ساینس منتشر شده است می گوییم دانشمندان فکر می کنند که این سن نسبی و عدم بلوغ نسبی بچه های ماه آگوست در هر طبقه و کلاس خاصی احتمال ابتلا به اختلال کم توجهی بیش فعالی را افزایش می دهد.

اختلال بیش فعالی نقص توجه

بیش فعالی کودکان چیست؟

کودکان متولد این ماه پیش فعال ترند

محققان ، داده های بدست آمده از بیش از 407.000 کودک از سال 2007 تا 2009 را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. در ایالت هایی که کودکان 5 ساله ای که از اول سپتامبر متولد شدند باید مهد کودکشان را شروع کنند ، کودکانی که در ماه آگوست متولد شده اند که تقریبا یک سال بزرگتر از کودکانی هستند که در ماه سپتامبر بدنیا آمده اند ، 34% احتمال بیشتری دارند که به ADHD مبتلا باشند - درست بعد از تاریخ قطع تشخیص داده خواهند شد.

محققان در 29 نوامبر در ژورنال پزشکی نیوانگلند گزارش دادند که در بین کودکان ماه آگوست ، 85.1 نفر از هر 10.000 کودک مبتلا به این ADHD هستند ، ولی بین کودکانی که در ماه سپتامبر بدنیا آمده اند ، این رقم برابر است با 63.6 داز هر 10.000 نفر.

اختلال بیش فعالی adhd

کودکان متولد ماه آگوست بیشتر دچار بیش فعالی هستند

افرادی که به اختلال کم توجهی بیش فعالی مبتلا هستند ، معمولا دارای علائم بی توجهی ، بیش فعالی و تکانشگری هستند که به اندازه کافی شدید یا مکرر هستند ، تا در زندگی روزمره آن ها اختلال ایجاد کنند.

در سال 2011، گزارش شده است که 11 درصد از کودکان 4 تا 17 ساله آمریکایی اختلال کم توجهی بیش فعالی دارند ، که این میزان بالاتر از بسیاری از کشورهای دیگر است و از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است. برای مثال ، در حالی که نزدیک به 19 درصد از کودکان 4 تا 17 ساله در ایالت کنتاکی این مشکل را دارند ، در همسایگی غربی آن و ویرجینیای غربی این نرخ حدود 12 درصد است.

اختلال کم توجهی بیش فعالی

اختلال کم توجهی بیش فعالی ADHD

تشخیص خوب ADHD چیز خوبی است ، چون این مشکل می تواند منجر به موفقیت تحصیلی کم تر ، مهارت های اجتماعی ضعیف و سو استفاده از مواد شود ، اما یک جلسه ملاقات با پزشک ممکن است منجر به تشخیص نادرست شود ، اگر عوامل یا شرایط دیگر منتفی نشده باشند.

کودکان در سن های متفاوت بالغ می شوند. بسیاری از مسائل در دوران کودکی ، از اضطراب برای برخورد با کلاس های شلوغ ، ممکن است شبیه به ADHD باشند. ما نمی خواهیم به بی توجهی ، عدم تمرکز ، رفتار آنی و مقادیر زیاد بیش فعالی ، بیش از حد واکنش نشان دهیم ، ما باید مهارت های دیگر کودک را درک کنیم.

این مطلب مفید بود؟
کودکان متولد کدام ماه بیش فعال ترند؟
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,370