چشم درد کودک و علائم چشم درد کودک و علت چشم درد کودک و دلایل چشم درد کودک و چشم درد کودک 1 ساله و چشم درد کودک دو ساله و چشم درد کودک سه ساله و چشم درد کودک چهارساله و چشم درد نوزاد چند ماهه و علت چشم درد در کودکان و علت چشم درد کودک 2 ساله و درمان چشم درد کودکان و درمان خانگی چشم درد و علت درد چشم راست در کودکان وعلت ورم چشم کودک در صبحو درمان ورم چشم کودک و تب و چشم درد در کودکان در نم نمک.

علت و درمان چشم درد کودکان و نوزادان

از علل شایع درد چشم در کودکان واردشدن جسم خارجی در چشم است. گاهی ممکن است جسم خارجی مانند گردوغبار باعث ناراحتی شود. گاهی هم جسم خارج شده ، اما آسیب ناشی از آن باقی مانده است. از علل دیگر آن می توان به حساسیت شدید ، عفونت یا التهاب چشم اشاره کرد.علت چشم درد کودک و نوزاد چیست؟ [نحوه درمان]علت چشم درد کودک و نوزاد چیست؟ [نحوه درمان]

چشم درد کودک

علت چشم درد در نوزادان چیست؟

در نوزادان و کودکان خردسال یکی از علل اصلی ایجاد این عارضه ، عفونت چشم است. عفونت باعث قرمزی چشم شده و پلک ها پف می کنند. اگر ترشحات زرد رنگی از چشم نوزاد خارج می شود ، باید به پزشک مراجعه کنید. معمولا هنگام سرماخوردگی یا سایر بیماری های ویروسی ، ویروس باعث عفونت چشم ها می شود.

علت چشم درد در کودک دو ساله چیست؟

در کودکان 2 تا 3 سال که بیشتر وقت آنها به بازی می گذرد ، امکان ناراحتی چشم به دلیل واردشدن گردوخاک ، حشره یا دود در فضای باز وجود دارد. چشم به طور مرتب اشک تولید کرده تا جسم خارجی را از چشم خارج کند. اما ممکن است بااین وجود جسم خارج نشده و باعث درد شود. گاهی هم در اثر ضربه یا زمین خوردن ممکن است چشم یا اطراف آن کبود شود. در این شرایط درد کاملا طبیعی است.

اگر پلک های کودک شما بسیار قرمز یا متورم شد ، یا اگر دید تاری دید یا درد چشم داشت ، به پزشک مراجعه کنید. توصیه می شود که نوزاد برای اولین بار قبل از شش ماهگی و سپس در سه سالگی و هر دو سال یکبار در مدرسه به اپتومتریست مراجعه کنید.

چشم درد کودک

چشم درد کودک چه زمانی خطرناک است؟

اگر علاوه بر ناراحتی چشم ، در بینایی کودک مشکلی ایجاد شده است ، باید به طور اورژانسی به پزشک مراجعه کنید. همچنین برخی دیگر از علائم می توانند نشانه مشکلی جدی در چشم ها باشند. اگر کودک دچار یکی از موارد زیر شد ، برای کاهش احتمال خطر به چشم پزشک مراجعه کنید.

  • 1. درد شدید چشم
  • 2. ناراحتی ناشی از ضربه ، قرارگرفتن در معرض مواد شیمیایی یا نور
  • 3. درد شکم یا استفراغ همراه با این عارضه
  • 4. ناراحتی شدیدی که لمس چشم را غیرممکن می کند.
  • 5. تغییرات ناگهانی و چشمگیر در بینایی.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.