ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

بلند ترین چشمه ایران و پرآب ترین چشمه ایران و زیباترین طبیعت ایران کجاست؟ و بزرگترین چشمه جهان و مرتفع ترین چشمه ایران و آبشار مارگون شیراز و بزرگترین آبشار چشمه ای جهان و مرتفع ترین آبشار چشمه ای ایران و مارگون در نم نمک.

بزرگترین ، مرتفع ترین و بلند ترین چشمه ایران و جهان کجاست؟

آبشار مارگون با عرض 100 و ارتفاع 70 متر ، بزرگترین و مرتفع ترین آبشار چشمه ای جهان را تشکیل می دهد. در بالای این آبشار رودخانه ای وجود ندارد و تمام آب آن از چشمه های درون صخره های کوه سرچشمه می گیرند و این یکی از تفاوت هایی است که آبشار مارگون شیراز ، با سایر آبشارها دارد؛ چرا که آبشارها اغلب از سرازیر شدن رودها از ارتفاعات به سمت دره ها ، ایجاد می شوند. به دلیل همین تفاوت است که به آن آبشار چشمه ای می گویند و بلندترین چشمه ایران است.بزرگترین ، مرتفع ترین و بلندترین چشمه ایران و جهان کجاست؟بزرگترین ، مرتفع ترین و بلندترین چشمه ایران و جهان کجاست؟

این آبشار مرتفع ترین آبشار جهان بوده و در ارتفاع 2200 متری از سطح دریا قرار دارد و دمای آب آن ، حتی در گرمترین روزهای سال ، زیر ده درجه سانتی گراد می باشد. همچنین در فصول سرد نیز قندیل هایی در اطراف آبشار دیده می شود به طوری که باعث زیباتر شدن فضای اطراف شده اند.

بلند ترین چشمه ایران

فکر می کنید دلیل اینکه این اسم عجیب را برای این آبشار انتخاب کرده اند ، چه چیزی است؟ درست حدس زدید! مارگون یعنی شبیه به مار. از آنجایی که آب این آبشار به صورت رشته رشته از داخل صخره ها بیرون آمده و به پایین سرازیر می شوند و رشته های طولانی تشکیل می دهند ، بی شباهت به مار نیستند. پس آبشار مارگون نام مناسب و متفاوتی برای آن خواهد بود.

زیبایی های آبشار مارگون

اگر تا بحال از نزدیک به تماشای آبشار نشسته باشید ، حتما می دانید که چقدر تماشای آن لذت بخش خواهد بود. علاوه بر آن ، به دلیل آب و هوای خوب این منطقه گیاهان مختلفی را می توانید در اطراف و نزدیکی آبشار مشاهده کنید که در کمتر جایی مانند آن ها یافت می شود. بسیاری از افراد در نزدیکی این آبشار باغ های میوه ساخته و از آن میوه برداشت می کنند. علاوه بر این باغ ها ، درخت های زیادی نیز در اطراف روییده اند که اغلب وحشی هستند و زیبایی این منطقه را دو چندان کرده اند.

بهترین زمان سفر به آبشار مارگون شیراز

همانطور که قبلا گفتیم این آبشار در ارتفاع 2200 متری از سطح دریا قرار گرفته و دمای آب آن بسیار سرد می باشد. بنابراین آبشار مارگون آب و هوای خنکی دارد ، به طوری که میانگین دما در این منطقه 10 درجه سانتی گراد است. شرایط جوی این جاذبه به گونه ایست که بارش باران و برف زیاد بوده و در فصل زمستان هوا به قدری سرد خواهد بود که آبشار یخ میزند.

پیشنهاد می کنیم در فصل بهار به دیدن این جاذبه گردشگری بروید ، چرا که آبشار ، پر آب تر بوده و طبیعت سرسبزی نیز در اطراف وجود دارد که می توانید از آن لذت ببرید. اگر قصد دارید در اواخر پاییز و زمستان از آبشار دیدن کنید ، حتما لباس گرم ، کفش مناسب و نوشیدنی گرم همراه داشته باشید و پیش از حرکت از مسدود نبودن راه ها مطمئن شوید چرا که به دلیل بارش برف ممکن است راه ها بسته شده باشند.

لازم به ذکر است که شهرداری برای رفاه بیشتر بازدیدکنندگان در محوطه آبشار ، پارکینگ ، سرویس بهداشتی و مکان های مسطحی برای چادر زدن و نشستن گردشگران فراهم کرده است.

بلند ترین چشمه ایران

تفریحات اطراف آبشار

همانطور که گفتیم در اطراف آبشار مارگون شیراز باغ های زیادی همچون باغ سیب ، زالزالک ، درخت های جنگلی و بوته های زرشک وجود دارد که فضای سرسبزی را فراهم کرده اند. هنگام بازدید از این آبشار ، می توانید همراه خود زیرانداز و مواد خوراکی بردارید تا در اطراف آبشار به گردش و استراحت بپردازید. از جمله کارهایی که افراد در هر مکان جذابی انجام می دهند ، عکاسی از زیبایی های طبیعت و ثبت خاطره است. انصافا نمی توان به این مکان زیبا رفت و فیلمبرداری و عکاسی نکرد ، پس دوربین عکاسی خود را فراموش نکنید.

همچنین می توانید چادر مسافرتی برداشته و شب در این محوطه زیبا بمانید. البته روستاها و شهرهای اطراف دارای امکانات اقامتی هستند ولی خود منطقه فقط چندین سوئیت و آپارتمان دارد که قبل از حرکت باید از ظرفیت آنها مطمئن شوید.

برای راحتی گردشگران سرویس بهداشتی ، پارکینگ ، سطل زباله و زمین های مسطحی برای چادر زدن در نظر گرفته شده است اما این را بدانید که پارکینگ به دلیل واقع شدن آبشار در دره پر شیب ظرفیت زیادی ندارد و در روزهای شلوغ جوابگوی جمعیت نخواهد بود.

بلند ترین چشمه ایران

آدرس آبشار مارگون شیراز

این آبشار زیبا در شمال استان فارس واقع شده و با شهر شیراز حدود 130 کیلومتر فاصله دارد. در واقع این آبشار در 48 کیلومتری سپیدان ، جنب روستای مارگون قرار گرفته است. اگر ساکن شهرهای شمالی کشور هستید و قصد بازدید از آبشار مارگون سپیدان را دارید ، قبل از رسیدن به شهر یاسوج ، می توانید تابلوهای راهنما را مشاهده کنید. اما اگر از شهرهای جنوبی کشور هستید ، بعد از رسیدن به یاسوج باید 65 کیلومتر دیگر به مسیر خود ادامه دهید تا تابلوهای راهنما را مشاهده کنید.

دیدنی های نزدیک

با بازدید از آبشار مارگون شیراز ، علاوه بر لذت بردن از آبشار و طبیعت سرسبز اطراف آن ، جاذبه های دیگری نیز در فاصله با این منطقه قرار گرفته اند که بازدید از آن ها فرح بخش خواهد بود. از جمله این جاذبه ها می توان به منطقه حفاظت شده مارگون ، پیست اسکی پولادکف ، باغات کمهر ، استراحتگاه و باغ خانوادگی سپیدار ، آبشار حصار ، تنگ براق ، آبشار چیکان و روستای سپیدان اشاره کرد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن