ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

قشم را تا چه حدی می شناسید؟ آیا می خواهید شمارا با حقایقی که شاید تاکنون کمتر شنیده اید بیشتر آشنا کنیم. حال اگر به قصد سیاحت به قشم می روید با ما همراه باشید تا با شنیدن حقایقی جالب از این منطقه آزاد گردشگری متفاوت تر از هر زمان دیگری دست به سفر بزنید.

حقایقی که درباره قشم نمی دانستید!

قشم را تا چه حدی می شناسید؟ آیا می خواهید شمارا با حقایقی که شاید تاکنون کمتر شنیده اید بیشتر آشنا کنیم. در ابتدا بهتر است بگویم برای اینکه به رزرو اتاق در هتل ایرمان قشم هتل دیاموند قشم و هتل های قشم بپردازید می توانید به وب سایت علی بابا سری بزنید. حال اگر به قصد سیاحت به قشم می روید با ما همراه باشید تا با شنیدن حقایقی جالب از این منطقه آزاد گردشگری متفاوت تر از هر زمان دیگری دست به سفر بزنید.حقایقی که درباره قشم نمی دانستید!حقایقی که درباره قشم نمی دانستید!

رزرو هتل قشم و حقایق آن

حقایقی که درباره قشم نمی دانستید

ازآنجایی که سفر به قشم و اقامت در هتل هایی نظیر هتل دیاموند قشم در رده پرطرفدارترین سفرهای داخلی در کشور قرار دارد و سالانه هزاران نفر به این نقطه زیبا در کشورمان سفر می کند. خارج از لطف ندانستیم برخی از دانستنی ها و حقایق جالب این جزیره را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم با ما همراه باشید.

مساحت جزیره قشـم را بدانید

این جزیره مساحتی در حدود 1491 کیلومتر دارد جالب بودن داستان زمانی است که بدانید قشم یکی از بزرگ ترین جزیره ها در خلیـج فارس به شمار می آید. همچنین وسعت جزیره قشـم از 22 کشور در جهان بزرگ است که خود نشان از عظمت آن دارد. برای اینکه تصویر بهتری از بزرگی جزیره قشـم داشته باشید کافی است بدانید مساحت آن تقریباً دو برابر بحرین است.

تعداد شهرهای قشم

جزیره قشـم چیزی در حدود 69 شهر و روستا را به خود جای داده است. حال آنکه چیزی را که شما با تفریح در این جزیره می بینید تنها بخشی کوچک از این جزیره است که خود شهر قشم است. شهر قشم در شرقی ترین قسمت جزیره قرارگرفته است و شهرهای دیگری مثل درگهان به خاطر بازارهای ارزان قیمتش این روزها بسیار شهرت گرفته است. پس برای قشم گردی و اقامت در بهترین هتل های قشم چیزی در حدود 67 شهر و روستای کوچک دیگر برای تماشا در انتظار شما است.

رزرو هتل قشم و حقایق آن

جزایر اطراف قشم را می شناسید؟

قشم خود از جزایر بسیار متعددی تشکیل شد است که با سفر به آن می توانید اوقات خوشی را تجربه کنید. اگر می خواهید برای عکاسی به یکی از جزیره های پرطرفدار قشم بروید. به شما توصیه می کنیم به جزیره خاک سرخ یا همان جزیره هرمز سری بزنید. باید به شما بگویم از منظر توریست ها این جزیره یکی از آرام ترین محیط ها برای گردشگری به شمار می آید. البته در کنار جزیره هرمز شما می توانید به جزیره هنگام و جزیره لارک هم برای تفریح و سرگرمی سری بزنید.

نام جزیره قشـم در قدیم

نام قدیم قشم که در زمان ساسانیان رواج داشت جزیره ابرکان به معنی جزیره بزرگ بود. دلیل نام گذاری ابرکان چیزی به غیراز بزرگ بودن و مساحت آن نبوده است. در دوره صفویان به نام قشم تغییر پیدا کرد و محلی های به آن کشم می گویند.

زبان قشمی ها چیست؟

زبان ترکیبی مردمان قشم یکی از زیباترین زبان های است که به شما توصیه می کنیم حتماً با بومی های این منطقه مراوده ای به جهت آشنایی داشته باشید. بعد تفریحات مدرن در قشم به شما توصیه می کنیم حتماً به روستاهای حومه این جزیره سری بزنید تا با لهجه ترکیبی آن ها آشنا شوید. در قشم همه مردم شبیه سایر ایرانیان به زبان فارسی صحبت می کنند. به محض وارد شدن به یکی از روستاها ترکیبی از زبان بندری ، عربی ، انگلیسی ، هندی و فارسی را خواهید شنید که بدون شک نظر شمارا جلب خواهد کرد.

میانگین دما در قشم

اگر بخواهیم از دما و آب هوای قشم برای شما بگویم بهتر است بدانید تصور اینکه در یک شهر معمولی به تفریح بپردازید را باید از سر بیرون کنید. این جزیره در گرم ترین روز سال دمای 46 درجه و در سردترین روز دمای 16 درجه را به خود دیده است. ازآنجایی که هوای این شهر مرطوب است و حس و حال متفاوتی را با قدم زدن در این شهر تجربه خواهید کرد. اگر نمی خواهید در روزهای گرم سال به این جزیره سفر کنید باید بگویم فکر سفر از ده تیر تا ده شهریور را از سر بیرون کنید. از سردترین روزهای سال هم اگر فراری هستید از دی تا بهمن برای تماشای قشم مناسب شما نیست. روزهای بارانـی نیز از آبان تا فرودین با میانگین میزان بارش در 13 روز در این جزیره به ثبت رسیده است.

پوشش گیاهی قشم را بشناسید

در قشم شما می توانید متفاوت تر از سایر بخش های جنوب کشور بیش از بیست نمونه خرما را شاهد باشید. در این جزیره چیزی در حدود 12 هزار عدد درخت خـرما در مساحتی حدود 890 هکتاری وجود دارد. کشت درختان نخل در این جزیره سابقه ای بسیار طولانی دارد. البته پوشش گیاهی آن منوط به نخل های خرمای متفاوت آن نمی شود و شما می توانید دو هزار کیلومترمربع جنگل در حرای این جزیره را مشاهده کنید.

پرورش کروکـدیل در قشم

اگر می خواهید از نزدیک به تماشای کروکـدیل ها بپردازید هیچ جایی بهتر از قشم برای این منظور نیست. در سال 2010 یک پارک به صورت اختصاصی برای پرورش کروکـدیل ها در قشم در نظر گرفته شد که به عنوان اولین پارک پرورش کروکـدیل در خاورمیانه شناخته می شود. اگر می خواهید یکی از مفرح ترین و در حین حال هیجان انگیزترین بخش های سفر خود را در کیش تجربه کنید به شما توصیه می کنیم به این پارک سری بزنید.

رزرو هتل قشم و حقایق آن

کلام آخر

همان طور که در طی مقاله پیش رو مطالعه کردید قشم یکی از بزرگ ترین جزیره های خلیـج فارس به شمار می آید که مساحت آن تقریباً 2٫5 برابر کشور بحرین است. از سوی دیگر باید به شما بگویم پرورش خرما و کروکـدیل از جاذبه های گردشگری سفر به این جزیره به شمار می آید. شما می توانید در اردیبهشت به این جزیره سفر کنید تا رطوبت هوا شمارا آزرده خاطر نکند. به دیدن محلی ها هم بروید تا با شنیدن لهجه ترکیبی آن ها باروی دیگر قشم نیز آشنایی پیدا کنید.

جزیره هرمز که به خاک سرخ شهرت دارد را در کنار 69 شهر و روستای دیگر این جزیره برای تماشا به ذهن بسپارید. امید است مطالب ارائه شده در راستای حقایقی که درباره قشم نمی دانستید موردتوجه شما عزیزان قرارگرفته باشد و ازاین پس شما هم با رفتن به قشم بتوانید خاطرات خوشی را برای خانواده تان بسازید. در همین راستا باز خاطرنشان می کنیم برای مشاهده لیست قیمت های رزرو اتاق در هتل ایرمان قشم ، هتل دیاموند قشم و هتل های قشم می توانید به وب سایت علی بابا سری بزنید.

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
100%

نظر دادن