ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

سوغات اهر و لیست سوغاتی های شهر اهر و معروفترین ره آورد اهر و سوغاتی مهم اهر و سوغات اهر چیست و محصولات شهر اهر و سوغاتی روستاهای اهر و خوراکی های اهر و غذاهای اهر و از اهر چی شوغاتی ببریم.

سوغات اهر در استان آذربایجان شرقی چیست؟

در ادامه با سایت نم نمک باشید تا با بهترین سوغات اهر آشنا شوید.لیست سوغاتی های اهر استان آذربایجان شرقیلیست سوغاتی های اهر استان آذربایجان شرقی

شیرینی و نان یتی قات

شیرینی و نان یتی قات اهری از سوغاتی های مهم شهرستان اهر و منطقه ارسباران می باشد که معمولا هر گردشگری که از این منطقه عبور می کند از این شیرینی خوشمزه و خوش طعم تهیه کرده و سوغاتی از این شهرستان می برد. شیرینی اهری در سال 94 از سوی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در فهرست آثار ملی ناملموس ایران به ثبت رسیده است.

سوغات اهر

میوه های تازه

میوه های خاص این منطقه بدلیل وجود تنوع آب و هوایی و خاک حاصل خیز بسیار تازه و خوشمزه هستند. از جمله میوه های باغات اهر می توان گیلاس افیل ، سیب قره قرمز و گردو را نام برد.

همچنین از دیگر محصولات خوراکی که می توانید به عنوان سوغات بخرید باید به عسل ، تولید لبنیات مرغوب ، تخم مرغ محلی ، رشته پلویی ، شیرینی اهری ، نان یوخا و … اشاره کرد.

سوغات اهر

صنایع دستی اهر

از صنایع دستی و سوغات مطرح شهرستان اهر می توان به فرش بافی ، جاجیم بافی ، گلیم بافی ، خورجین بافی ، بندبافی ، مفرش بافی ، جوراب بافی ، شال بافی ، پالازبافی ، صنایع چوبی ، ورنی بافی که نوعی دست بافت زیبا و پشمی و یا ابریشمی است اشاره کرد.

ورنی جزو صنایع دستی این شهرستان می باشد که قدمتی بیش از سه قرن دارد. این هنر ناب و منحصر بفرد شهرستان اهر به هنر دستان زنان و دختران عشایری و روستایی که با باورها و آداب و رسوم منطقه ارسباران در آن یافته می شود باز می گردد.

سوغات اهر

اهر یکی از شهرهای آذربایجان شرقی است که به عنوان چهارمین شهر پرجمعیت استان و بزرگترین شهر منطقه ارسباران شناخته می شود.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن