ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، روز تاسوعا و عاشورا و تاریخ روز عاشورا و تاسوعای حسینی و تاریخ شمسی روز تاسوعا و عاشورا و روز تاسوعا و عاشورا در تقویم امسال و تاریخچه روز تاسوعا و عاشورا و روز تاسوعا و عاشورا چه روزی است و تاریخ دقیق روز تاسوعا و عاشورا و روز تاسوعا و عاشورا چند شنبه است و روز تاسوعا و عاشورا چندمه و روز تاسوعا و عاشورا در تقویم میلادی و علت نامگذاری روز عاشورا تاسوعا و روز تاسوعا و عاشورا در تقویم قمری و دهم محرم چندم برج بوده است در نم نمک.

روز تاسوعای امسال چه روزی است؟

دوشنبه 25 تیر 1403 روز تاسوعاست.
تاریخ تاسوعا و عاشورای 1403 چه روزی و چندشنبه است؟تاریخ تاسوعا و عاشورای 1403 چه روزی و چندشنبه است؟

برابر با 9 محرم

روز عاشورای امسال چه روزی است؟

سه شنبه 26 تیر 1403 روز عاشوراست.

برابر با 10 محرم

تاریخ تاسوعا و عاشورا

روز تاسوعای حسینی

روز نهم محرم ، تاسوعا (به معنای نهم) خوانده می شود. شهرت این روز به دلیل وقایعی است که در روز نهم ماه محرم سال 61 هجری قمری ، در سرزمین کربلا روی داد.

روز تاسوعا در نزد شیعیان از اهمیت بالایی برخوردار است. آنها این روز را منتسب به عباس بن علی(ع) می دانند و آن را بسان روز عاشورا گرامی داشته ، در آن سوگواری می کنند. در ایران و بعضی از کشورهای اسلامی شیعی نشین ، روز تاسوعا همچون روز عاشورا تعطیل رسمی بوده و در این روز نیز مراسم عزاداری مفصل با راه اندازی هیأت های عزاداری و دسته های سینه زنی و زنجیرزنی برگزار می شود.

روز عاشورای حسینی

تاریخ تاسوعا و عاشورا

عاشورا ، روز دهم از ماه محرم. اهمیت این روز برای شیعیان به دلیل واقعه عاشورای سال 61 قمری است. امام حسین(ع) در روز عاشورا به همراه یارانش در سرزمین کربلا در جنگ با سپاه کوفه به فرماندهی عمر بن سعد به شهادت رسید.

شیعیان همه ساله با آغاز ماه محرم به عزاداری می پردازند. مراسم عزاداری در بیشتر مناطق تا روزهای 11 و 12 محرم و در بعضی مناطق تا پایان ماه صفر ادامه می یابد. اوج این عزاداری ها در روز عاشوراست. این روز در تقویم رسمی ایران ، عراق ، افغانستان ، پاکستان و هند ، تعطیل است.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(10 رای)
68%

نظر دادن