ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، جشن خام خواری و تاریخ جشن خام خواری و تاریخ شمسی جشن خام خواری و جشن خام خواری در تقویم امسال و تاریخچه جشن خام خواری و جشن خام خواری چه روزی است و تاریخ دقیق جشن خام خواری و جشن خام خواری چند شنبه است و جشن خام خواری چندمه و جشن خام خواری در تقویم میلادی و جشن خام خواری در تقویم قمری در نم نمک.

جشن خام خواری چه روزی است؟

  • 15 تیر 1402

ابوریحان بیرونی در «آثار الباقیه» گزارش کرده است که سغدیان باستان در روز پانزدهم تیر ماه ، از خوردن خوراک های جانوری یا پختنی خودداری می کردند. او این روز را به نام «عمس خواره» خوانده که نویسش و خوانش این نام ، چندان روشن نیست.تاریخ جشن خام خواری سال 1402 چه روزی است؟تاریخ جشن خام خواری سال 1402 چه روزی است؟

جشن خام خواری

مفهوم و اهمیت رژیم خام خواری

اصل این نوع تغذیه ، استفاده از مواد و عناصری هست که بصورت خالص و بدون هرگونه دستکاری توسط دانشمندان از دامان طبیعت استخراج می شوند. در این نوع تغذیه ، افراد به میوه ها ، غلات ، سبزیجات و مغزها روی می آورند که می توانند نیازهای بدن به ویتامین و عناصر مورد نیاز را تامین کنند. در سالهای اخیر ، در برخی از طرفداران این رژیم مشاهده شد که آنها در کنار عناصر اصلی رژیم غذایی خود ، شیر و لبنیات خام را نیز مصرف می کنند ، در صورتیکه پزشکان اعتقاد دارند که مصرف شیر و تخم مرغ خام خطر داشته و سبب بروز علائم مسمویت می شود. بطور کلی ، خام خوار به فردی گفته می شود که از ترکیبات خام بهره می برد ، در صورتیکه برخی عقیده دارند که فقط 75 درصد از رژیم افراد خام خوار را ترکیبات خام به خود اختصاص می دهند.

تاریخچه نامگذاری

این نوع رژیم غذایی ، متعلق به ما قبل تاریخ و زمانی هست که انسان هنوز آتش درست کردن را نیاموخته بود. طرفدارانش در قرن 19 میلادی بر این باور بودند که دستگاه گوارش آدمی برای هضم و جذب مواد گیاهی ساخته شده و قابلیت هضم ترکیباتی نظیر گوشت را ندارد. در همان زمان ، زیست شناسی به نام آرتوری ویرتانن عنوان کرد که آنزیم های موجود در دستگاه گوارش انسان برای هضم ترکیبات خام اختصاص یافته و فقط در هنگام ورود مواد خام به بدن فعالیت خود را آغاز می کنند.

طرفداران این نوع از تغذیه در قرن 20 میلادی به اوج تعداد خود رسیدند و چون گمان می کردند که میوه ها در درمان بسیاری از بیماری ها نقش دارند ، آنها را به رژیم غذایی خود افزودند. در ابتدای گسترش این شیوه ، همگان بر این باور بودند که خام خواری زیر شاخه ای از رژیم گیاهخواری هست ، تا اینکه در سال 1975 از گیاهخواری جدا شد و به عنوان شیوه تغذیه مجزا و مستقل به ثبت رسید. از آن زمان ، در نیویورک و کالیفرنیا این نوع تغذیه به محبوبیت دست یافت و رستورانهایی مناسب این افراد افتتاح شدند. امروزه ، بسیاری از پزشکان این رژیم غذایی را در درمان چاقی ، سرطان ، دیابت و امراض قلبی موثر دانسته و به بیماران خود آن را توصیه می کنند.

جشن خام خواری

اصول و قواعد خام خواری ، این رژیم مفید و موثر

در این نوع رژیم غذایی سن فرد مهم هست ، چون در برخی موارد گزارش شد که کودکانی که با این سبک غذایی در خانواده بزرگ شده اند ، گاهی در اثر افراط و تفریط والدین خود و ناآگاهی آنان ، دچار سوء تغذیه شده و به نوعی کارشان به بیمارستان و مراکز درمانی کشید. هنوز استفاده از این نوع رژیم غذایی برای کودکان توسط مجامع بین الملل تایید نشده است ولی ، پزشکان و محققان در تحقیقات اخیر خود نشان داده اند که اگر مصرف کربوهیدرات و اسید چرب با توجه به اینکه 75 درصد این رژیم ترکیبات خام هست متعادل باشد ، مشکلی برای کودکان بوجود نمی آید. براساس مقاله جشن خام خواران باید بدانید که افرادی که پیرو این رژیم غذایی هستند ، اعتقادات خاصی دارند که به تعدادی از آنها اشاره می کنیم : ترکیبات خام آنزیم هایی دارند که روند هضم و جذب غذا در بدن را تسریع می بخشند.

  • پختن یا فریز کردن باعث به هم ریختگی ترکیبات اصلی غذا شده و آن را نابود می کند.
  • مصرف غذاهای پخته در دراز مدت بدن را مسموم می کند و چاقی را بدنبال دارد.
  • غذاهای خام نسبت به پخته ارزش غذایی بیشتری دارند.

در این سبک غذایی ، با حرارت دادن و پختن آنزیم های مواد غذایی از بین می رود و دیگر قابل جذب و هضم نخواهند بود و به همین خاطر هست که خام خواران ، غذاهای پخته را مصرف نمی کنند. محققان با ارائه مقالات و سمینارهای پیرامون تاریخ جشن خام خواری بسیار سعی کرده اند که این نوع رژیم غذایی را برتر اعلام کنند و آن را موثر در درمان بیماری هایی نظیر سرطان یافته اند. یکی از حامیان این سبک غذایی ، فردی به نام نورمن واکر بود که تا 118 سالگی در سلامت کامل با این رژیم غذایی زندگی کرد و سرانجام ، در تصادف رانندگی از بین رفت.

پزشکان در کنار تایید این نوع سبک غذایی ، برای افراد محدودیت هایی را اعمال کرده اند و بر طبق آن ، باید مرتب میزان ویتامین B و کلسیم بدن بررسی شود. کمبود این ترکیبات در بدن بیماری را بدنبال خواهد داشت. این رژیم غذایی برای بدن مفید است ، ولی براساس مقاله تاریخ جشن خام خواری باید بدانید که تعادل در مصرف تمامی مواد غذایی نه تنها مضر نخواهد بود ، بلکه بدن را به سطح بالایی از سلامت و شادابی می رساند.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن