ما قصد داریم برای آشنایی هرچه بیشتر شما، تعدادی از حقایق کلی در مورد اسب ها را ذکر کنیم که می تواند بسیار موثر باشد. همراه ما باشید.

حقایق جالب و خواندنی درباره اسب ها

اسب ها موجودات بسیار زیبا و قدرتمندی هستند که از گذشته در کنار انسان ها برای جابه جایی و پیمودن مسافت های طولانی کمک کرده اند و این روزها این دوستی میان انسان ها و اسب ها پابرجا مانده است و نسبت به گذشته بیشتر و بیشتر شده است.حقایق زندگی اسب و دانستنی درباره این حیوانحقایق زندگی اسب و دانستنی درباره این حیوان

با این حال می توان به ارزش و اهمیت حیوانات نجیبی همانند اسب ها اشاره نمود که قطعا نه تنها در زندگی انسان های نخستین تاثیرگذار بوده اند ، بلکه حتی در تاریخ نیز موثر بوده اند. از این رو ما قصد داریم برای آشنایی هرچه بیشتر شما ، تعدادی از حقایق کلی در مورد اسب ها را ذکر کنیم که می تواند بسیار موثر باشد. همراه ما باشید.

حقایق جالب درباره اسب ها

دانستنی هایی درباره اسب ها که نمیدانید

حقایقی در مورد اسب ها

1- کره اسب ها چند ساعت بعد از متولد شدن می توانند بر روی پاهایشان بایستند و حرکت کنند.

2- اسب ها در مجموع دارای 205 استخوان می باشند.

3- اسب های اهلی حدودا دارای عمری میان 25 سال می باشند و این در حالی است که در گذشته اسب های اهلی به میزان حدودا 62 سال عمر می کردند.

4- اسب ها موجودات جالبی هستند چرا که می توانند هم بصورت خوابیده و هم ایستاده بخوابند.

5- اسب ها بصورت گروهی و همزمان نمی خوابند! حداقل یکی از آنها بیدار می ماند تا از دیگران نگهبانی نماید.

6- شاید تا به حال دیده باشید که اسب ها در حال خندیدن هستند! اما آنها دقیقا این کار را برای آنکه بتوانند بوهای اطراف خود و یا بوی خودشان را احساس کنند.

هوش اسب ها

علت خندیدن اسب ها چیست؟

7- اسب ها حیوانات گیاه خواری هستند و فقط از گیاهان برای تغذیه استفاده می کنند.

8- یک اسب معمولی حدودا دارای سرعت بالای 45 کیلومتری می باشد که بیشترین میزان سرعت ثبت شده برای اسب ها 88 کیلومتر بر ساعت بوده است!

9- تعداد اسب های اهلی و وحشی در جهان چیزی نزدیک به 60 میلیون می باشد.

10- اسب ها دارای دندان های بسیار بزرگی هستند که نتیجه آن هم اشغال فضای بیشتری نسبت به مغز آنها می باشد.

11- چشم های اسب از هر پستاندار دیگر بزرگتر می باشد که آنها به وسیله چشمانشان می توانند تقریبا 360 درجه خودشان را مشاهده نمایند.

12- در گذشته اعتقاد بر این بود که اسب ها حیواناتی کاملا کور هستند که بعدها اثبات شد آنها دارای چشمان بسیار قوی هستند.

درباره زندگی اسب ها

اسب ها دارای چشم های بسیار قوی

13- وزن مغز اسب ها حدودا نصف وزن انسان ها می باشد.

14- برخلاف هر یک از پستانداران ، اسب ها به هیچ عنوان نمی توانند قی کنند!

15- در جهان بیش از 300 نژاد مختلف اسب وجود دارد!

16- برای اندازه گیری اسب ها از واحد اندازه گیری دست استفاده می شود.

17- اسب ها عاشق و دستدار آب هستند و به همین دلیل روزانه بیش از 25 گالون آب می نوشند که این میزان در روزهای گرم تر بیشتر می شود.

18- گونه ای از اسب ها با نام هیبریدهای ایکوید از ترکیب اسب ، گوره خر و الاغ به وجود آمده اند که با دیدن این گونه از حیوان احساس خواهید کرد در حال مشاهده یک قاطر هستید! 

ویژگی های اسب ها

هیبریدهای ایکوید از ترکیب اسب ، گوره خر و الاغ

19- از اواخر قرن هجدهم میلادی اسب ها بصورت مستقیم به عنوان نیروی کمکی پلیس ها مورد استفاده قرار گرفتند و با این حال در برخی از کشورها از اسب ها استفاده می شود.

20-- طبق گزارشات انجام شده گفته می شود عرب ها اولین افرادی هستند که از اسب ها استفاده کردند که این دارای قدمت 4500 ساله می باشد!

21- در برخی از کشورها از جمله فرانسه ، گوشت اسب ها از جمله قلب و مغز آنها به عنوان یکی از لذیذترین غذاها محسوب می شوند و این در حالی است که خوردن گوشت اسب غیر قانونی می باشد.

22- مطالعات نشان داده اند که اسب ها حیوانات بسیار باهوشی هستند و از حافظه بسیار خوبی بهرمند حتی نسبت به فیل ها می باشند.

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی