روز جهانی تئاتر و تاریخ شمسی روز جهانی تئاتر و روز جهانی تئاتر چه روزی است و علت نامگذاری روز جهانی تئاتر و روز جهانی تئاتر چه روزیست و تاریخچه روز تئاتر و تاریخ روز جهانی تئاتر و روز ملی تئاتر را در نم نمک ببینید.

روز جهانی تئاتر چه روزی است؟

از سال 1962 به بعد ، روز جهانی تئاتر در بسیاری از سازمان ها ، دانشگاه ها و افراد علاقمند به تئاتر در 27 مارس جشن گرفته می شود ، در این روز ارزش و اهمیت تئاتر دوباره یادآوری خواهد شد.تاریخچه روز جهانی تئاتر(27 مارس)تاریخچه روز جهانی تئاتر(27 مارس)

روز تئاتر اولین بار در سال 1961 توسط سازمان بین المللی تئاتر برگزار شد. هر سال روز 27 مارس به عنوان روز جهانی تئاتر در کل جهان جشن گرفته می شود و اهمیت تئاتر دوباره به همه یادآوری می گردد. در واقع روز جهانی تئاتر دولتمردان ، سیاستمدارن و سازمان های مختلف را در مورد ارزش جامعه و رشد اقتصادی و اثرات برگرفته از تئاتر آگاه می سازد.

سازمان بین المللی تئاتر همچنین هر ساله میزبان سخنرانی افراد مشهور در تئاتر است که صحبت های ارزشمند خود را در مورد هنر ، تئاتر و آینده تئاتر ارائه می دهند. اولین پیام ها و سخنرانی توسط "جین کوکتو" در سال 1962 انجام شد.

تاریخچه و علت نامگذاری روز جهانی تئاتر

پیام او در روز جهانی تئاتر به 50 زبان ترجمه شد و توسط هزاران نفر خوانده شد و در صد ها روزنامه به چاپ رسید. این پیام همچنین در کل جهان پخش شد. از آنجا که این سازمان در کل جهان دارای نود مرکز بود ، بنابراین دانشکده ها ، مدرسه ها و متخصصان تئاتر تشویق شدند تا این روز را جشن بگیرند.

تاریخ روز جهانی تئاتر همچنین مرتبط با باز شدن تئاترهای ملی فصلی در پاریس است. هدف از این روز ارتقا تئاتر در همه جنبه های جهانی ، افزایش آگاهی در مورد ارزش تئاتر در تمام اشکال ، کمک به ارتقاء تئاترهای محلی در مقیاس گسترده تر و به اشتراک گذاری عشق تئاتر با سایرین است.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی