روز حقوق مصرف کننده و سازمان حمايت از حقوق مصرف كننده و توليدكننده در ايران و حقوق مصرف کننده و اخلاق در تولید و مسئولیت های مصرف کننده و حمایت از حقوق مصرف کننده و تحقیق درباره ی حقوق مصرف کننده و وظایف سازمان حمایت از مصرف کننده و سازمان حمایت مصرف کننده و تولید کننده و حمایت از حقوق مصرفکننده و 4 حق مهم مشتری و تاریخچه روز جهانی حقوق مصرف کننده و دانستنی های جالب درباره روز جهانی حقوق مصرف کننده را در نم نمک مشاهده نمایید

تاریخچه روز جهانی حقوق مصرف کننده و مشتری

صحبت روز جهانی حقوق مصرف کننده و مشتری ، اولین بار در سال 1960 انجام شد که هدف آن هم تامین امنیت و رضایت مشتری بود. چنین روزی برای پرداخته شدن بیشتر به حق مشتری در مارکت جهانی نام گذاری شد. رئیس جمهور جان. اف کندی در تاریخ 15 مارس 1962 یک کنگره ، تعریف خودش را از حق مشتری بیان کرد. او همچنین همه مشتریان جهان را برای گرفتن حقشان محق دانست و اعلام کرد که عمل کردن به چنین چیزی باید فراتر از کلمات روی کاغذ باشد و همه باید به آن عمل کنند. از آن زمان به بعد 15 مارس هر ساله به عنوان روز جهانی حقوق مصرف کننده گرامی داشته می شود.تاریخچه روز جهانی حقوق مصرف کننده و مشتری(15 مارس)تاریخچه روز جهانی حقوق مصرف کننده و مشتری(15 مارس)

تاریخچه روز حقوق مصرف کننده

در نهایت روز جهانی حق مشتری در سال 1983 مشخص و در تقویم ثبت شد. گروه های مربوط به شهروندان فعال ، بخش بزرگی برای ایجاد چنین تغییراتی در صنعت بازار و مارکت بودند. آن ها به دنبال محصولات با امنیت و محافظت بیشتر و دوری از هرگونه آسیب های مختلف می گشتند. در طول زمان حرکت و جنبش مشتریان باعث شد که هشت حق اساسی و پایه مربوط به مشتری نوشته شود. این حقوق حاوی بخش هایی بود شامل :

4 حق مهم مشتری
  • حق امنیت
  • حق رضایت از نیاز های اساسی
  • حق اطلاع رسانی
  • حق جبران خسارت

4 حق مشتری

کمپین مربوط به روز بین المللی مشتری ، 200 عضو داشت و کم کم به 100 کشور انتقال داده شد. آن ها ماموریت داشتند که کمپین هایی را برای سیاست های مربوط به حقوق مشتری تشکیل دهند. آن ها خارج از امور سیاسی فعالیت می کردند و به دنبال بازگرداندن حق مشتری بودند.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی