روز دختر و روز جهانی دختر و تاریخ روز جهانی دختر و تاریخ شمسی روز جهانی دختر و روز جهانی دختر در تقویم امسال و تاریخچه روز جهانی دختر و روز جهانی دختر چه روزی است و تاریخ دقیق روز جهانی دختر و روز جهانی دختر چند شنبه است و روز جهانی دختر چندمه و روز جهانی دختر در تقویم میلادی و علت نامگذاری روز جهانی دختر و روز جهانی دختر در تقویم قمری در نم نمک.

روز جهانی دختر چه روزی است؟

  • دوشنبه 19 مهر 1400

تاریخچه

روز جهانی دخترروز جهانی دختر 1400 سال 2021 چه روزی است؟روز جهانی دختر 1400 سال 2021 چه روزی است؟

روز جهانی دختر یک روز یادبود بین المللی اعلام شده از سوی سازمان ملل متحد است. این روز به عنوان روز دختران و روز جهانی دختر نامیده می شود.

11 اکتبر 2012، نخستین روز دختران بود. این یادبود ، در پشتیبانی از فرصت های بیشتر برای دختران و بالا بردن آگاهی در مورد نابرابری جنسیتی که دختران در سطح جهان به دلیل جنسیتشان مواجه اند ، برگزار می شود. این نابرابری شامل مواردی مانند حق دسترسی به آموزش ، تغذیه ، حقوق قانونی ، مراقبت های پزشکی و محافظت در برابر تبعیض ، خشونت علیه زنان ، ازدواج اجباری و کودک همسری است.

جشن روز دختر همچنین «منعکس کننده ظهور موفقیت آمیز دختران و زنان جوان به عنوان یک گروه متمایز در سیاست های توسعه ، برنامه ریزی ، مبارزات انتخاباتی و تحقیقات است.»

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.