ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، ساخت اهرام مصر همیشه جزو نکات اسرار آمیز بوده است، اما به تازگی کشفی جدید حقیقت ساخت این بنا ها را فاش کرده است.

راز جابجایی سنگهای عظیم برای ساخت اهرام مصر

باستان شناسان به تازگی در جریان حفاری در بندر وادی الجارف موفق به کشف یک نسخه پاپیروس قدیمی شده اند که در آن شیوه ساخت قایق های مصری ، کانال و شیوه استفاده از جریان آب برای هدایت قایق ها و حمل سنگ های گرانیتی بزرگ توضیح داده شده است.راز جابجایی سنگهای عظیم برای ساخت اهرام مصرراز جابجایی سنگهای عظیم برای ساخت اهرام مصر

نحوه ساخت هرم بزرگ و جابه جایی سنگ هایی از جنس آهک و گرانیت با وزن تقریبی 2 و نیم تن به مسافت 500 مایل از معدن استخراج سنگ تا محوطه ساخت هرم ها همیشه جزو شگفتی و مواردی بی پاسخ قطعی برای دانشمندان بوده است ، اما به تازگی یک پاپیروس ارزشمند معمای مجهول اهرام را حل کرده است.

راز جابجایی سنگهای عظیم برای ساخت اهرام مصر

با وجود ساخت اهرام توسط انسان ها و وجود نشانه های فراوان در این زمینه ، اما گروهی از دوستداران فرضیه های موجود های فضایی ، ساخت هرم ها را به موجودات فضایی نسبت داده و اعتقاد دارند مصریان باستانی با حیات فرازمینی در ارتباط بوده اند.

در ساخت هرم فرعون خوفو در 2 هزار و 600 سال پیش از میلاد مسیح از بلوک های سنگی از جنس آهک و گرانیت استفاده شده و وزن تقریبی کل بنا افزون بر 170 هزار تن است.

کشف جدید نشان می دهد ، مصریان در عصر برنز موفق به ساخت قایق هایی مخصوص شده و آن ها را در کانال های آبی هدایت می کردند تا به محوطه های کارگاهی برسند.

باستان شناسان برآورد کرده اند ، اگر اکنون انسان ها می خواستند هرم بزرگ جیزا را شبیه سازی کنند به رقمی بیش از 650 میلیون پوند برای سرمایه گذاری و اجرای طرح نیاز داشتند.

راز جابجایی سنگهای عظیم برای ساخت اهرام مصر

علاوه بر قایق های انتقال دهنده سنگ ها ، مصریان باستان که به جهان پس از مرگ اعتقاد داشتند ، قایقی مخصوص زندگی در جهان دیگر برای فرعون خوفو طراحی و ساخته بودند که ویژگی های منحصربه فردی دارد و دانشمندان امروزه با استفاده از اسکن لیزری سه بعدی به بررسی شیوه ساخت آن پرداخته اند.

بررسی پاپیروس ، کانال های آبی و شیوه استخراج و نصب بلوک های سنگی توسط تیم متخصص به هدایت مارک لنر ، باستان شناس برجسته در حال انجام است.

راز جابجایی سنگهای عظیم برای ساخت اهرام مصر

کارشناسان همچنین اعتقاد دارند یک راه آبی از معدن سنگ تا زیربنای هرم گیزا وجود داشته و به دنبال رد یابی بقایای این کانال مهم هستند که بلوک های سنگی توسط آن جابه جا می شده است.

گروهی از دانشمندان به شبیه سازی شیوه حمل و نقل بلوک های سنگی از معدن تا نزدیک محوطه هرم ها پرداخته و امکان پذیر بودن حمل سنگ توسط قایق را اثبات کرده اند.

پژوهش ها در زمینه فناوری ساخت قایق های باستانی مصری که قادر به تحمل وزن سنگ های سنگین بوده است توسط دانشمندان ادامه دارد.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
40%

نظر دادن