چالش مومو و چالش خیالی موموو عواقب چالش مومو و مشکلات روانی کودکان در چالش مومو و خودکشی با چالش مومو و قتل با چالش مومو و چالش مومو چیست و فلسفه چالش مومو و آموزش بازی مومو و عکس چالش مومو در نم نمک.

چالش خیالی مومو چیست و چه عواقبی دارد؟

تقریبا تمامی وب سایت های خبری معروف به تازگی در رابطه با این بازی یا چالش خطرناک مباحثی را عنوان کرده اند و این بازی تبدیل به یکی از تیتر های یک خبری شده است. بازی مومو از طریق واتس اپ قابل انجام است و بیشتر شبیه به یک چالش است تا بازی. اما از آنجا که اکثر افراد با بازی نهنگ آبی ، با این گونه چالش ها آشنا شده اند ، در نتیجه همچنان از چالش مومو با نام بازی مومو نیز یاد می شود.چالش خیالی مومو چیست و چه عواقبی دارد؟چالش خیالی مومو چیست و چه عواقبی دارد؟

اما مومو یا Momo چیست؟

مومو در حقیقت یک اکانت واتس اپ است که تصویر پروفایل آن ، تصویری از یک دختر است که به شکل بسیار زشتی همراه با یک خنده جوکر مانند ، در آمده است. در واقع تصویر پروفایل مومو فتوشاپ یا ویرایش شده نیست ، بلکه تصویری از یک مجسمه از مجموعه آثار عروسک های نمایشگاه توکیو ژاپن است که قسمت هایی از آن بریده شده و تنها تصویر صورت زشت آن ، در پروفایل نمایش داده شده است.

چالش خیالی مومو چیست و چه عواقبی دارد؟

این موجود در افسانه های ژاپنی ، یک موجود وحشتناک و پرنده است که طبق افسانه ها ، گاهی اوقات اقدام به دزدیدن بچه ها نیز می کرده اند. تصویر مومو اولین بار در اینستاگرام فردی به نام ناناکو که یک عروسک ساز است منتشر شد و پس از آن به شهرت جهانی دست یافت.

آغاز چالش مومو

اما داستان خطرناک شدن Momo از فیس بوک آغاز گردید. پس از معرفی و مشهور شدن این مجسمه ، در یک گروه فیس بوک ، کاربران برای ایجاد ارتباط با یک شماره ناشناس به چالش کشیده شدند. برخی از آن ها چنین بیان می کردند که اگر پیامی را برای مومو ارسال کنند ، مومو پاسخ آن ها را با تصاویری وحشتناک ، خشونت آمیز و حتی تهدید می دهد.

با توجه به مواردی که ذکر شد ، بنظر می رسد چالش مومو تنها با یک پیام آغاز خواهد شد و فرستنده پیام نمی تواند پایانی برای آن در نظر بگیرد.

این چالش با ارسال پیام به مومو آغاز می شود و پس از آن پیام های تهدید آمیز ، خشونت بار و وحشتناک به کاربر ارسال می گردد.

این بازی ابتدا از آرژانتین آغاز و سپس تا ایالات متحده ، آلمان ، فرانسه و دیگر کشورها گسترش یافت و تاکنون خودکشی یک دختر نوجوان 12 ساله را به آن نسبت می دهند.

پس از انتشار این بازی در فیس بوک ، حال مومو در واتس اپ اقدام به انتشار کرده است و از طریق این پیام رسان قربانی می گیرد.

برخی از کارشناسان حوزه نرم افزاری ، این چالش را حقه ای برای سرقت اطلاعات کاربران عنوان کرده اند و برخی دیگر نیز آن را یک چالش بیمارگونه ، همچون نهنگ آبی ، نامیده اند.

کشورهای زیادی در خصوص این چالش به خانواده ها و نوجوانان هشدار داده اند ، پلیس ملی اسپانیا ، بی بی سی نیوز در برزیل ، پلیس آرژانتین و سایر مقامات کشورهایی که به نوعی درگیر این بازی شده اند ، هشدارهایی را در خصوص عدم گرایش به این نوع چالش ها داده اند که باید آن ها را مورد توجه قرار داد.

چالش خیالی مومو چیست و چه عواقبی دارد؟

خطرات Momo چیست؟

سوالی که ممکن است برای برخی از کاربران پیش آمده باشد این است که ایجاد ارتباط با یک شماره ناشناس و احیانا دریافت چند تصویر و پیام ، که به آن ها می توان اهمیتی نداد ، چه خطراتی می تواند داشته باشد؟ برای پاسخ به این سوال می توانیم گزینه های زیر را عنوان کنیم.

  • امکان سرقت اطلاعات کاربران
  • ایجاد مزاحمت های تلفنی در اثر ذخیره شماره تلفن شما در پروفایل مومو
  • دریافت وقت و بی وقت پیام های خشونت آمیز و تصاویر وحشتناک
  • ترغیب نوجوانان به انجام عمل خودکشی و تهدید آنان
  • امکان اخاذی و باج خواهی از افراد

تاکنون تنها یک خودکشی منتسب به بازی مومو اعلام شده است که مربوط به دختری 12 ساله بوده که از تمامی مراحل خودکشی خود ، فیلم تهیه کرده است.

از آنجا که این چالش در واتس اپ انتشار می یابد و ذخیره هر شماره ای در واتس اپ ، منجر به ذخیره شماره شما نیز در واتس اپ طرف مقابل می شود ، بنابراین با اولین پیامی که به مومو ارسال کنید ، در واقع شماره خود را به او داده اید و او می تواند از طریق همین شماره اقدام به ایجاد مزاحمت برای شما نماید.

حتی پس از دیلیت اکانت واتس اپ و ایجاد یک حساب جدید ، چون از همان شماره استفاده کرده اید ، مومو بار دیگر شما را خواهد یافت و می تواند ارسال پیام های تهدید آمیز خود را از سر بگیرد.

همچنین گزارشاتی از تماس مومو با افراد نیز دریافت شده است که حتی با وجود پاک کردن واتس اپ ، از طریق شماره تلفن با آن ها تماس برقرار کرده و تهدید های خود را آغاز می کند.

اگر درگیر چالش مومو شده اید ، بهترین راهکار پاک کردن حساب واتس اپ و استفاده از یک شماره جدید می باشد تا از شر پیام ها و تصاویر وحشتناک این پروفایل خطرناک ، رهایی یابید.

  • تاریخ: شنبه, 25 خرداد 1398
این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
80%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 17,620