ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، اگر زمین ناگهان متوقف شود, جو در حال حرکت با سرعت چرخش 1100 مایل در ساعت در خط استوا خواهد ماند. تمام توده های زمین تمیز و صاف می شوند و هیچ چیز به سنگ بس تر متصل نمی ماند.

اگر زمین به دور خود و خورشید نچرخد چه میشود؟

احتمال چنین رویدادی عملا تا چند میلیارد سال آینده صفر است ولی اگر این صفر تبدیل به یک شود چه ؟ تا به حال به این فکر کرده اید و می دانید اگر زمین از چرخش خود متوقف شود چه اتفاقی برای ما و تمامی موجودات روی کره زمین خواهد افتاد ؟ پاسخ را از بعد علمی در ادامه بخش سرگرمی نم نمک خواهید خواند.اگر زمین به دور خود و خورشید نچرخد چه میشود؟اگر زمین به دور خود و خورشید نچرخد چه میشود؟

اگر زمین ناگهان متوقف شود، جو در حال حرکت با سرعت چرخش 1100 مایل در ساعت در خط استوا خواهد ماند. تمام توده های زمین تمیز و صاف می شوند و هیچ چیز به سنگ بس تر متصل نمی ماند این بدان معنی است که صخره ها، خاک سطحی، درختان، ساختمان ها، سگ دست آموز شما و غیره به اتمسفر رانده می شوند.

اگر این فرآیند به تدریج طی میلیاردها سال اتفاق افتاد ، وضعیت بسیار متفاوت خواهد بود و احتمال بیشتری دارد که خورشید و ماه بر روی زمین در نهایت محو شوند. اگر دوره چرخش به یک بار چرخش در هر 365 روز برسد ، به آن "همگام خورشید" می گویند ، هر نقطه روز و شب در زمین در تمام طول سال می ماند و این شبیه وضعیت ماه است که در آن هر طرفش به مدت 2 هفته توسط خورشید روشن می شود، و برای 2 هفته پشت آن تاریک است ، این وضعیت برای زمین شرایط دوران " توقف " نیست، بلکه نزدیک به اندازه قوانین فیزیک است که به زمین اجازه چرخش می دهد.

در صورت توقف زمین چه اتفاقی می افتد؟

اگر زمین چرخشش را متوقف کند چه اتفاقی رخ می دهد؟

اگر چرخش به طور کامل متوقف شود …

نه حتی یک بار در هر 365 روز ، شما 1/2 سال روز و 1/2 سال را شب خواهید داشت. در طول روز در 6 ماه ، دمای سطح به عرض جغرافیایی شما بستگی دارد و بسیار داغ تر از اینی می شود که در حال حاضر در خط استوا وجود دارد و در قطب ها که پرتوهای نور بیشتر اریب هستند و کارایی گرمایشی کم تر است. این گرادیان دمای طولانی مدت الگوی گردش باد جوی را تغییر خواهد داد ، تا هوا از خط استوا به قطب ها حرکت کند به جای اینکه مانند حال حاضر به موازات خط استوا باشد.

تغییر سالانه موقعیت خورشید در آسمان به دلیل چرخش زمین و شیب محوری آن به سمت جنوب حرکت می کند. همانطور که در امتداد خطوط ثابت زمین حرکت می کند، شاهد افزایش یا کاهش خورشید در آسمان خواهید بود همانگونه که اکنون شاهد تغییر ارتفاع خورشید از یک نقطه روی زمین به علت چرخش روزانه زمین هستیم.

برای مثال، اگر در عرض جغرافیایی +24 درجه شمالی در تابستان باشد که خورشید دقیقا بالای سر می باشد، به تدریج به افق سقوط خواهد کرد، اما از آنجا که خورشید 90 درجه در مدار خودش حرکت می کند، اکنون به سمت غرب می رود.

زمانی که به زمستان نزدیک می شویم، در قسمت تاریک زمین قرار خواهیم گرفت و باید در طول جغرافیایی به 180 درجه در اطراف زمین سفر کنیم تا 1/2 خورشید را ببینیم که به آسمان می رود. کمی گیج کننده است، اما اگر از کره زمین استفاده کنید و آن را به سمت راست هدایت کنید، می توانید ببینید که این کار چگونه انجام می شود.

همانند سایر اثرات، احتمالا میدان مغناطیسی زمین توسط یک موتور محرک تولید می شود که شامل چرخش آن است. اگر چرخش زمین متوقف شود، میدان مغناطیسی دیگر احیا نخواهد شد و به دلیل جزیی بسیار اندکی که در سنگ های غنی از آهن قرار دارد، به مقدار کمی کاهش می یابد.

هیچ چراغ شمالی دیگری وجود نخواهد داشت و کمربند تشعشعی ون آلن احتمالا محو خواهد شد، همانطور که محافظت ما از اشعه های کیهانی و دیگر ذرات پرانرژی را نشان می دهد و این یک امر مهم است.

اگر گردش زمین متوقف شود

اتفاقاتی که در صورت متوقف شدن گردش زمین اتفاق می افتد

اگر زمین ناگهان متوقف می شد چه اتفاقی می افتاد؟

پرسش های فرضی همیشه در علوم سرگرم کننده هستند ، زیرا باعث می شوند ما درباره چیزی که می دانیم جور دیگری فکر کنیم، که می تواند به ما کمک کند تا مقیاس عظیم سیاره مان را درک کنیم پس بیایید چرخش زمین را متوقف کنیم و ببینیم چه اتفاقی می افتد ؛ اول از همه ، بیایید تصور کنیم چرخش در یک ثانیه متوقف می شود.

در خط استوا ، مانند سوار شدن در اتومبیلی که با سرعت 1، 670 کیلومتر (1، 038 مایل) در ساعت حرکت کرده و ناگهان ترمز کامل می کند ، است. اگر در ساختمانی هستید ، به نزدیک ترین دیوار شرقی پرتاب خواهید شد و 47 برابر سرعت گرانشی سیاره ما را تجربه خواهید کرد. خبر خوب این است که این ممکن است شما را نکشد. اما همه چیز عوض خواهد شد. زمین ممکن است هنوز هم باشد اما همه چیز به همان سرعتی که زمین قبل از آن می چرخد به حرکت خود ادامه می دهد و این شامل اتمسفر و همه اقیانوس ها است.

تنها باد چهار برابر سریع تر و قوی تر از سریع ترین وزش بادهایی که تا کنون ثبت شده است (408 کیلومتر بر ساعت با سرعت 253 مایل بر ساعت) حرکت خواهد کرد و سپس یک موج سونامی عظیم را تجربه خواهید کرد ، و هر چیزی که باد نمی تواند بگیرد را نابود می کند (که ممکن است زیاد نباشد).

احتمال آسیب در نزدیکی خط استوا بیشتر است ، اما در دراز مدت ، نزدیک قطب بودن شما را نجات نخواهد داد و به آن مناطق هم منتقل می شود و به خاطر چرخش آن ، زمین در وسط رشد می کند ، بنابراین قطب ها حدود 21 کیلومتر (13 مایل) نزدیک تر به مرکز زمین از خط استوا قرار می گیرد. چنانچه در این بخش جذاب از سرگرمی نم نمک خواهید خواند بدون چرخش ، اقیانوس ها به سمت قطب ها حرکت خواهند کرد - که در آن جاذبه قوی تر خواهد بود - به ترتیب ، یک زلزله بسیار بزرگ در سراسر خط استوا رخ می دهد و دو اقیانوس جداگانه بوجود می آید.

به گفته ویتولد فراکز از نقشه برداری و شرکت تحلیلی اسری ، اقیانوس شمالی میزبان بسیاری از خاک های اروپا و روسیه می شود و آنها زیر آب خواهند رفت.

گرینلند و همه کانادا مانند شیکاگو ، سیاتل و بوستون غرق خواهند شد و نیویورک هنوز هم نزدیک اقیانوس خواهد بود ، درست در جهت دیگری.

در نیم کره جنوبی ، اقیانوس ها تکه های بزرگی از آرژانتین ، شیلی و نیوزیلند و همچنین کل قاره قطب جنوب را پوشانده اند بنابراین اگر برنامه سرپرستی شما این است که سرعت چرخش زمین را آهسته کنید ، بهترین جایی که باید باشید در قطب شمال بر روی یک پایگاه متحرک مجهز به شناور است و این مکان قطعا یک مزیت خواهد بود.

زمین هر ساله یک "روز" را تجربه می کند ، بنابراین با رفتن به اطراف آن امکان شبیه سازی چرخه روز/شب منظم وجود دارد ، اما در دراز مدت همه چیز به رنگ صورتی در نمی آید.

یک زمین بدون چرخش ، میدان مغناطیسی نخواهد داشت ، چون هسته مایع سیاره ما نیز ساکن خواهد شد و بدون میدان مغناطیسی ، تعداد کمی از موجودات زنده که می توانستند از چنین تغییراتی جان سالم به در ببرند ، در نهایت تسلیم تشعشع خواهند شد.

اگر زمان بیشتری دارید ، مجبور نیستید در مورد کند شدن سرعت سیاره زمین نگران باشید ، چرخش زمین هم اکنون در حال کاهش است. در قرن گذشته ، طول روز متوسط به 1/7 میلی ثانیه افزایش یافته است. روند بلند مدت ناشی از تاثیرات جزر و مدی بین زمین و ماه است ، اما طول روز نیز به دلیل اثرات دیگر نوسان می کند. با این میزان ، 18/5 میلیارد سال طول می کشد تا زمین یک روزش به اندازه یک سال طول بکشد.

توقف چرخش زمین

اگر چرخش زمین به طور کامل متوقف شود چه اتفاقی می افتد؟

و حالا به صورت تیتر وار و به زبان ساده خواهیم گفت که اگر روزی گردش زمین متوقف شود چه خواهد شد؟

  • نه خیلی زود ولی در نهایت روزی کره ماه به روی زمین سقوط خواهد کرد.
  • نیم کره ای به گرمای شدید بیابان و نیمکره دیگر به سرمای غیرقابل تحمل نواحی قطبی به وجود خواهد آمد.
  • همه آب های کره زمین در دو اقیانوس یکجا جمع شده و به دلیل همین حرکت عظیم قاره جدید پدیدار خواهد شد.
  • اگر انسان ها زنده بمانند فقط در مرز بین گرما و سرما قادر به زندگی خواهند بود.
  • میدان مغناطیسی که از زمین در برابر تشعشعات کیهانی محافظت می کند از بین خواهد رفت.
  • همه چیز در جهت شرق و با سرعت زیاد ، تحت تکانه خود به پرواز در خواهد آمد.
  • موج های عظیمی در دریاها به دلیل جزر و مد به وجود خواهد آمد.
  • تغییر شکلی در کره زمین رخ خواهد داد و زمین فرمی کروی پیدا خواهد کرد
  • طوفان های شدید ، فوران آتشفشان ها و زلزله های مداوم آغاز خواهد شد و باد بسیار شدیدی خواهد وزید.

توقف گردش زمین چه اتفاقاتی را به همراه دارد؟

تمام اتفاقاتی که با متوقف شدن گردش زمین رخ می دهد

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن