ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نم نمک شما را با حقایق جالب و خواندنی در مورد کشور برزیل آشنا کنیم. همراه ما باشید.

دانستنی و حقایق جالب در مورد کشور برزیل

کشور برزیل همان گونه که می دانید ، بزرگترین و پر جمعیت ترین کشور در آمریکای جنوبی است که طبق آخرین سرشماری جمعیت این کشور چیزی بیش از 210 میلیون نفر اعلام شد. با این حال کشور برزیل دارای نقاط گردشگری بسیار زیادی می باشد که سالانه تعداد زیادی از بازدید کنندگان برای بازدید از این کشور حضور دارند که حتما توصیه می شود در صورت ممکن به این کشور یک سفر چند روزه داشته باشید.برزیل | دانستنی و حقایق جالب در مورد کشور برزیلبرزیل | دانستنی و حقایق جالب در مورد کشور برزیل

اما اگر شما تصمیم مسافرت به برزیل را دارید ، باید ابتدا با یک سری از حقایق در مورد این کشور آشنا شوید که بی شک می تواند در سفر شما موثر واقع شود. به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نم نمک شما را با حقایق جالب و خواندنی در مورد کشور برزیل آشنا کنیم. همراه ما باشید.

حقایقی در مورد کشور برزیل

1- جزیره ای که بیشترین جمعیت مار را دارد!

جزیره مارها یا " Ilha Queimada " هیچ سکنه ای ندارد و در حقیقت این جزیره بقدری وحشتناک می باشد که حتی قادر به ایستادن کنار ساحل این جزیره نخواهید بود. با این حال اکثر مارهایی که در این جزیره وجود دارند از نوع مارهای " Golden lancehead " که نوعی مار طلایی هستند ، می باشد که در عین حال بسیار سمی و کشنده نیز هستند.

جزیره مارها در برزیل

2- گونه های حیوانی و گیاهی خاص

برزیل کشوری بزرگ می باشد که در آن گونه های حیوانی و گیاهی بسیار زیادی وجود دارد که یکی از دلایل متمایز شدن کشور برزیل نسبت به سایر کشورهای جهان شده است. همچنین لازم به ذکر است که جنگل های بارانی آمازون ، به میزان 60 درصد در خاک برزیل هستند که در این جنگل شاهد گونه های مختلف حیوانات و گیاهان هستیم.

3- رایج ترین نام ها در برزیل

دو نام " ماریا " و " خوزه " از رایج ترین نام ها در کشور برزیل می باشند که طبق گزارشات انجام شده چیزی نزدیک به 11 میلیون دختر دارای اسم ماریا و بیش از 5 میلیون پسر به اسم خوزه در این کشور وجود دارند. سری دوم نام های رایج در کشور برزیل آنا و جوآئو می باشند.

4- بزرگترین شرکت تولید کننده قهوه جهان

بسیاری از کشورها در سرتاسر جهان قهوه تولید می کنند اما هیچ یک از آنها نمی توانند با کشور برزیل رقابت کنند چرا که کشور برزیل در طی 150 سال گذشته به عنوان بزرگترین کشور تولید کننده قهوه در سطح جهان می باشد. همچنین در سال 2017 میلادی حدودا به میزان 2591999 تن قهوه تولید و عرضه شد که واقعا منحصر بفرد می باشد.

دانستنی های جالب در مورد برزیل

5- جمعیت کشور برزیل

کشور برزیل طبق آخرین گزارشات انجام شده دارای جمعیتی بیش از 210 میلیون نفر می باشد که به همین دلیل پنجمین کشور پرجمعیت جهان است که مساحت این کشور به میزان 5.6% از مساحت کل جهان را تشکیل داده است.

6- برزیل در گذشته به آفریقا غربی متصل بوده است

اگر به شکل کشور برزیل و همچنین شکل قسمت غربی آفریقای جنوبی با دقت نگاه کنید ، می توانید به راحتی متوجه شباهت آن دو شوید که به همین دلیل گفته می شود این دو در گذشته به یکدیگر متصل بوده اند که طبق گفته ها به حدود 140 میلیون سال گذشته باز می گردد.

7- تعداد فرودگاه های کشور برزیل

کشور برزیل یکی از کشورهای جهان می باشد که در آن فرودگاه های بسیار زیادی وجود دارد که تعداد این فرودگاه ها چیزی بیش از 4000 فرودگاه می باشد که واقعا خارق العاده می باشد.

حقایق جالب برزیل

8- برزیل ، مقصدی برای ژاپنی ها!

جالب است بدانید که تقریبا 1.6 میلیون نفر ژاپنی در کشور برزیل زندگی می کنند که اکثر آنها در طی سال های 1926 الی 1941 میلادی به این کشور مهاجرت نمودند.

9- موفق ترین تیم فوتبال جهان

شاید فوتبال در چین اختراع شده باشد ، اما موفق ترین کشور در این بازی بی شک کشور برزیل می باشد که در طول تاریخ بازیکنان بزرگی در آن بازی کرده اند که تا به امروز تیم فوتبال برزیل تنها کشوری می باشد که موفق به کسب 5 کاپ جام جهانی شده است.

موفق ترین تیم فوتبال دنیا برزیل

10- بیشترین میزان کاتولیک های جهان

ایالات متحده دارای بیشترین جمعیت مسیحیان جهان می باشد. اما وقتی صحبت از کاتولیک ها و کشوری که بیشترین کاتولیک های جهان را داراست ، می توان به کشور برزیل اشاره کرد چرا که این کشور دارای چیزی نزدیک به 118 میلیون کاتولیک می باشد.

11- ماشین های بروز و جدید برزیل با سوخت خاص

ماشین و اتومبیل های جدیدی که به مردمان کشور برزیل ارائه می شوند ، به میزان 92 درصد از آنها برای سوخت ، از اتانول استفاده می کنند که این اتانول از نیشکر ساخته شده است که بجای سوخت های فسیلی برای سوخت اتومبیل بکار می روند.

این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
100%

نظر دادن