ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، اگر قصد دارید تا با ترفند درست و مناسب تعویض لاستیک اتومبیل آشنا شوید، می توانید در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نم نمک بصورت مرحله به مرحله و کاملا حرفه ای آشنا شوید.

آموزش تصویری تعویض لاستیک ماشین با زاپاس

یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن در حین رانندگی روبرو شوید ، این است که بصورت ناگهانی در بدترین موقعیت جغرافیایی اتومبیل شما دچار مشکلات فنی شود و شما قادر به برطرف کردن آن نیستید چرا که هیچ تجربه ای در این زمینه ندارید. به همین دلیل توصیه می شود با برخی از نکات و مسائل فنی آشنا شوید تا برای این مسائل آمادگی کافی را داشته باشید.تعویض تایر | آموزش تصویری عوض کردن لاستیک خودرو با زاپاستعویض تایر | آموزش تصویری عوض کردن لاستیک خودرو با زاپاس

با این حال یکی از مسائل و مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شوید ، پنچر شدن ناگهانی لاستیک است که شاید هر یک از ما قادر به تعویض لاستیک ماشین نباشیم و نتوانیم مشکل را برطرف کنیم. از این رو همیشه قطعا باید وسایل و ابزار کافی را برای تعویض لاستیک در صندوق اتومبیل داشته باشید.

از این رو اگر قصد دارید تا با ترفند درست و مناسب تعویض لاستیک اتومبیل آشنا شوید ، می توانید در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نم نمک بصورت مرحله به مرحله و کاملا حرفه ای آشنا شوید.

چگونه لاستیک ماشین را عوض کنیم

توجه : اولین کاری که باید انجام دهید این است که آرامش خود را کنترل کنید و با خیال راحت و بدون هر گونه استرس اقدام به تعویض لاستیک اتومبیل کنید.

1- انتخاب موقعیت مناسبی برای توقف اتومبیل

تعویض لاستیک ماشین

تعویض تایر ماشین

ممکن است اتومبیل شما در یک خیابان یا ترافیک بسیار شلوغ پنچر شود و یا از قبل پنچر شده باشد و شما متوجه آن نشده باشید. با این حال توصیه می شود در وهله اول موقعیت مناسبی را برای اتومبیل خود انتخاب کنید تا بتوانید با خیالی راحت تایر اتومبیل را تعویض کنید.


2- خارج کردن تایر یدکی

چگونه لاستیک ماشین را عوض کنیم

آموزش تعویض تایر ماشین

جایگاه تایر یدکی در برخی اتومبیل ها متفاوت است ، اما پیدا کردن آن کار سختی نیست و می توانید به راحتی تایر اتومبیل را پیدا و خارج کنید. این به شکلی است که در برخی از اتومبیل های شاسی بلند ، در درب پشتی قرار گرفته و در برخی دقیقا در زیر اتومبیل پیچ شده است و در برخی دیگر از اتومبیل ها دقیقا در قسمت کفی صندوق اتومبیل جای گرفته که می توانید به راحتی آنرا خارج کنید.


3- باز کردن پیچ های لاستیک

اشتباهی که ممکن است به دلیل عجله و هول شدگی ما رخ دهد ، این است که ابتدا جک را زیر اتومبیل می گذاریم و سپس با استفاده از آن می خواهیم تایر اتومبیل را در ارتفاع باز کنیم! عجله نکنید! اولین کاری که باید انجام دهید این است که پیچ های مخصوص تایر را با استفاده از آچار مخصوص باز کنید.

آموزش تعویض لاستیک ماشین

چگونه تایر ماشین را عوض کنیم

با این حال اگر می خواهید دستان شما آلوده نشوند ، توصیه می شود از یک دستکش استفاده کنید و در صورت عدم وجود دستکش ، آچار را ابتدا روی پیچ ها سوار کنید و سپس با استفاده از پا نیز می توانید به راحتی و آرامی پیچ را باز کنید.


4- جک زدن ماشین

چگونه تایر ماشین را عوض کنیم

طریقه تعویض لاستیک ماشین

بعد از شل شدن پیچ های تایر اتومبیل ، جک را از صندوق بیرون بیاورید و سپس قسمتی که در زیر اتومبیل برای جک زدن تعبیه و طراحی شده است را پیدا کنید. بعد از پیدا کردن جایگاه جک زدن ، جک را در زیر ان قرار دهید و سپس با استفاده از اهرمی که به جک متصل است ، اتومبیل را بلند کنید و سپس به آرامی پیچ ها را باز کرده و تایر را بیرون بیاورید.


5- تعویض تایر اتومبیل با تایر زاپاس

تعویض تایر ماشین

روش تعویض لاستیک ماشین

اینک نوبت به تعویض تایر پنچر شده اتومبیل با تایر زاپاس است که بعد از مرحله چهارم ، باید فورا اقدام به تعویض کنید.بصورتی که لاستیک را باید به درستی جاگذاری کنید و سپس با استفاده از آچار شروع به بستن پیچ های تایر قبلی بر روی تایر جدید کنید. در حین بستن پیچ ها نیازی نیست که حتما در حالت جک بودن اتومبیل ، آنها را ببندید! تنها کافی است کمی سفت باشند و سپس جک را خارج کنید و در انتها پیچ ها را با استفاده از آچار مخصوص ، کاملا سفت کنید.

نکته : در اولین فرصت تایر پنچر شده را با مشورت با مکانیک یا تعمیر یا تعویض کنید و در قسمت زاپاس اتومبیل قرار دهید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن