روش صحیح عبور از دست انداز و سرعت گیر و عبور از دست انداز در رانندگی و اموزش تعویض دنده روی سرعت گیر و آموزش تعویض دنده موتور و نحوه ایستادن پشت چراغ قرمز و نحوه ترمز گرفتن صحیح و اموزش تعویض دنده برای مبتدیان و زمان تعویض دنده معکوس و اموزش رانندگی در دست انداز در نم نمک.

آموزش عبور از دست انداز و سرعت گیر

سرعت گیرها در ابعاد مختلف در مناطق شهری یا مکان های پررفت و آمد نصب می شوند. وجود سرعت گیر ، یک درخواست دوستانه برای کاهش سرعت از جانب شماست ، ولی درصورت رد این درخواست ، تصادف یا در بهترین حالت استهلاک زودرس خودرو پیش می آید. با نم نمک همراه باشید ، تکلیف مان را با این موجودات اعصاب خورد کن روشن می کنیم!روش صحیح عبور از دست انداز و سرعت گیر [عکس و فیلم]روش صحیح عبور از دست انداز و سرعت گیر [عکس و فیلم]

با آن ها چگونه رفتار کنیم؟

عجله نکنید! کمی زودتر شروع به حرکت کنید و با سرعت مجاز برانید ، پریدن از سرعت گیرها با سرعت بالا ، آن هم در شهری پرترافیک کمکی بر زودتر رسیدن به مقصد نمی کند. سرعت مناسب برای گذر از روی سرعت گیرها را معمولا ارتفاع ماشین شما و نوع سرعت گیر بیان می کند. هر چه سرعت گیر ارتفاع بیشتر و پهنای کمتری داشته باشد برای ماشین شما کُشنده تر است! بنابراین سرعت شما باید بین 5 تا 20 کیلومتر در ساعت باشد.

روش صحیح عبور از دست انداز و سرعت گیر

چگونه از دست انداز رد شویم؟

آموزش عبور از دست انداز

همیشه حواستان به خودروهای پشت سر جمع باشد و از چند ده متر مانده به سرعت گیر اقدام به ترمز گیری آهسته و پیوسته کنید ، این بهترین روش برای اجتناب از برخورد پشت سر است. دقت کنید که به هیچ عنوان اقدام به کاهش سرعت آنی نکنید ، چرا که امروز وجود انواع و اقسام نوشته ها در نزدیکی سرعت گیرها باعث کاهش اصطکاک و از کنترل خارج شدن ماشین می شود.

سرعت گیرها چه قسمت هایی را تحت فشار قرار می دهند؟

  • فنر و کمک فنرها
  • دسته موتورها و گیربکس
  • سیستم فرمان و سایر اجزای تعلیق خودرو
  • شاسی
  • مسیر خروج دود
  • لاستیک ها

برای کاهش خسارت چه کار کنیم؟

زمانی که ترمز می گیرید ، به طور معمول به دلیل توان بیشتر ترمزها در محور جلو و نیروی اینرسی ، جلوی خودرو اندکی پایین می آید. این مسأله باعث می شود تقسیم وزن خودرو بر هم بخورد و وزن در بخش جلویی خودرو بیشتر شود.

روش صحیح عبور از دست انداز و سرعت گیر

ترمز گرفتن روی دست انداز و سرعت گیر ممنوع

این وضعیت شبیه به حالتی است که یک وزنه بسیار سنگین را بر روی کاپوت خودرو گذاشته باشید. وقتی در این حالت با سرعت گیر روبرو می شوید ، به دلیل وزن زیاد قسمت جلو ، فشار مضاعفی به سیستم تعلیق وارد می شود که در درازمدت می تواند به جلوبندی خودرو آسیب برساند. برای پیش گیری از این مسأله توصیه می کنیم با ترمز گیری پیش از رسیدن به سرعت گیر ، سرعت خودرو را کاهش دهید اما به محض رسیدن به سرعت گیرها پدال ترمز را رها کنید تا به این ترتیب تقسیم وزن خودرو به حالت ایده آل باز گردد و فشار کمتری به جلوبندی خودرو وارد شود.

اگر خودرویی با ارتفاع کم دارید ویدئوی زیر را تماشا کنید :

این مطلب مفید بود؟
(59 رای)
62.8%

نظر دادن