ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، خودرو دنا پلاس و بررسی خودروی دنا پلاس و هزینه های دنا پلاس و قیمت دنا پلاس و مزایای دنا پلاس و معایب دنا پلاس و دنا پلاس و قابلیت های دنا پلاس و دنا پلاس توربو و دنا پلاس توربو اتوماتیک و طراحی دنا پلاس و مصرف سوخت دنا پلاس و مزایای دنا پلاس در نم نمک.

بررسی کامل اتومبیل دنا پلاس محبوب ایران خودرو

یکی دیگر از اتومبیل های محبوب و معروف ایران خودرو ، خودرو دنا پلاس است که از اسم آن مشخص می باشد که این اتومبیل نسخه بروز شده تر دنا می باشد. این خودرو برای اولین بار در سال 95 رونمایی و معرفی شد که در اصل فیس لیفت و نسخه بروز شده دنا می باشد که تغییرات جزئی را در چراغ های عقب و جلو ، طراحی جلو پنجره ، طراحی بدنه اتومبیل و همچنین افزوده شدن برخی قابلیت های دیگر اشاره کرد که در ادامه این گزارش به تمامی آنها خواهیم پرداخت.بررسی خودروی دنا پلاس [هزینه ، قیمت ، مزایا و معایب]بررسی خودروی دنا پلاس [هزینه ، قیمت ، مزایا و معایب]

نقد و بررسی خودرو دنا پلاس

بدون شک تغییرات انجام شده بر روی این خودرو ، باعث اسپرت شدن جلوه این اتومبیل شده است و بیشتر جوان پسندانه است تا کلاسیک. اما عیلرغم ایجاد تغییرات در دنا پلاس ، تبدیل به یک سدان اسپرت و مجهز ایرانی شده است که نسبت به نسل قبلی خود در چندین بعد تغییر یافته است. لازم به ذکر است که دنا پلاس در 3 مدل دنده ای ، دنده ای توربو و اتوماتیک توربو طراحی و روانه بازار شده است که در ادامه بصورت جزئی به هر 3 اتومبیل مذکور خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

مشخصات فنی دنا پلاس

مشخصات ساده توربو اتوماتیک
وزن 1258 Kg 1262 Kg 1275 Kg
طول 4559 mm 4559 mm 4559 mm
عرض 1720 mm 1720 mm 1720 mm
ارتفاع 1460 mm 1460 mm 1460 mm
پیشرانه 4 سیلندر EF7 4 سیلندر توربو شارژ 4 سیلندر توربو شارژ
حجم موتور 1.7 لیتر 1.7 لیتر 1.7 لیتر
گشتاور 155 نیوتن متر 215 نیوتن متر 215 نیوتن متر
گیربکس 5 دنده دستی 5 دنده دستی 6 سرعته اتومات
قدرت 113 اسب بخار 150 اسب بخار 150 اسب بخار
شتاب 13.5 ثانیه 10 ثانیه 9.5 ثانیه
سرعت 190 KM/h 205 KM/h 205 KM/h
مصرف ترکیبی 7.9 لیتر 7.9 لیتر 8.1 لیتر
حجم باک 60 لیتر 60 لیتر 60 لیتر
سنسور عقب دارد دارد دارد
ترمز ضد قفل ABS دارد دارد دارد
ترمز پارک برقی ندارد ندارد ندارد
چراغ مه شکن جلو دارد دارد دارد
چراغ مه شکن عقب دارد دارد دارد
نوع فرمان هیدرولیکی هیدرولیکی برقی 2 حالته
تعداد ایربگ 2 2 2
سیستم تهویه اتومات اتومات اتومات

طراحی خارجی دنا پلاس

یکی از مهمترین نقاط عطف دنا پلاس نسبت به نسل قبلی خود ، طراحی آن می باشد که با تغییرات جزئی ، به میزان قابل توجهی تغییر یافته است که این تغییرات را در ابتدا می توان در چراغ های عقب و جلو ، جلو پنجره اسپرت و همچنین طراحی بدنه مشاهده کرد که این تغییرات در هر 3 سری از دنا پلاس ساده ، توربو و اتومات توربو یکسان می باشد. با این وجود این سدان ایرانی در مقایسه با سایر اتومبیل هایی که تاکنون توسط ایران خودرو رونمایی شده اند ، بسیار متفاوت می باشد و مشخصات فنی آن نیز نسبت به نسل قبلی خود تغییر یافته است.

بررسی طراحی خارجی خودرو دنا پلاس

مشخصات فنی دنا پلاس ساده نسبت به دنا تغییراتی پیدا نکرده است و اما دو خودرو دنا پلاس توربو و دنا پلاس توربو اتوماتف تغییراتی را در مشخصات فنی خود داشته اند که از مهمترین آنها می توان به قدرت موتور که در دنا پلاس توربو و هم در دنا پلاس توربو اتومات 150 اسب بخار می باشد که دنا پلاس ساده 113 اسب بخار است . همچنین یکی دیگر از مشخصاتی که در دو نسخه آخر دنا پلاس تغییر یافته است ، شتاب 0 تا 100 کیلومتر می باشد که در دنا پلاس توربو 10 ثانیه و در دنا پلاس توربو اتومات 9.5 ثانیه می باشد.

طراحی داخلی دنا پلاس

طراحی کابین داخلی دنا پلاس

طراحی داخلی هر 3 نسخه دنا پلاس یکسان می باشد و تغییرات به خصوصی در آنها وجود ندارد. اما برخی از قابلیت ها هستند که شما در حین خرید دنا پلاس می توانید درخواست اضافه شدن آنها به خودرو را بدهید. از مهم ترین شاخصه های طراحی داخلی خانواده دنا پلاس می توان به فرمان با روکش چرم ، مالتی مدیا با مانیتور 7 اینچی ، 6 بلندگو ، دوربین عقب ، صندلی های 8 حالته برای سرنشینان جلو با روکش مخملی ، کروز کنترل و... اشاره کرد که برخی دیگر از قابلیت ها مانند دوربین شب ، ایربگ جانبی قسمت جلو ، سانروف و... را می توانید بصورت سفارشی در این سری درخواست کنید. با این وجود کابین و داشبورد دنا پلاس یکی از کابین های بی عیب و نقص می باشد.

مصرف سوخت دنا پلاس

مصرف سوخت سری دنا پلاس در داخل و خارج از شهر

یکی دیگر از شاخصه های مهم در خرید خودرو ، میزان مصرف سوخت می باشد که در خودروهای دنا پلاس کمی بیشتر از سایر محصولات ایران خودرو می باشد چرا که میزان مصرف سوخت ترکیبی یا داخل شهر در خودروهای دنا پلاس ساده و توربو ، 7.94 لیتر در هر 100 کیلومتر می باشد و این در حالی است که میزان مصرف سوخت دنا پلاس توربو اتومات در داخل شهر ، 8.1 لیتر می باشد. همچنین میزان مصرف سوخت خارج از شهر دنا پلاس ساده ، توربو و توربو اتومات به ترتیب 6.2 لیتر ، 5.7 لیتر و 6.9 لیتر در هر 100 کیلومتر می باشد.

تجهیزات و آپشن های دنا پلاس

بررسی مزایا و تجهیزات ماشین دنا پلاس

از مهمترین تجهیزات سری اتومبیل های دنا پلاس می توان به موارد ذیل اشاره کرد؛

 • ترمز ضد قفل ABS
 • تنظیم شیشه بالابرهای برقی
 • سیستم صوتی مولتی مدیا
 • فرمان هیدرولیک در دنا پلاس ساده و توربو و فرمان برقی 2 حالته در توربو اتومات
 • ترمز جلو دیسکی خنک شونده
 • ترمز عقب دیسکی
 • سیستم تهویه اتوماتیک
 • چراغ های جدید جلو و عقب
 • چراغ های مه شکن عقب و جلو
 • چراغ خطر سوم
 • تنظیم زاویه نور چراغ های جلو از داخل
 • فرمان جمع شونده
 • سیستم روشنایی موقت
 • آنتن سقف جدید
 • سیستم کنترل بخار بنزین
 • رینگ آلومینیومی
 • سیستم ضد سرقت
 • دوربین عقب
 • سنسور عقب
 • سیستم عیب یابی هوشمند
 • کمربندهای ایمنی با تنظیم ارتفاع
 • صندلی های 8 حالته سرنشینان جلو
 • قفل مرکزی با ریموت کنترل

رنگ های عرضه شده دنا پلاس

رنگ هایی که برای دنا پلاس تاکنون درنظر گرفته شده اند عبارتند از سفید ، مشکی و خاکستری هستند که اگر تصمیم به خرید یکی از خودروهای خانواده دنا پلاس دارید ، می بایست بصورت سفارشی اقدام به خرید کنید.

مبلغ بیمه سالانه دنا پلاس

مبلغ بیمه شخص ثالث ماشین دنا پلاس

یکی از اصلی ترین کارهایی که خریداران خودروها باید بعد از خرید اقدام به آن نمایند ، ثبت بیمه شخص ثالث می باشد.

هزینه استهلاک دنا پلاس

هزینه استهلاک اتومبیل هم همیشه یکی از شاخصه های اصلی در حین خرید خودرو می باشد که برمبنای قیمت خودرو متغیر می باشد. از این رو از آنجائیکه سری دنا پلاس قیمت بالایی نسبت به سایر خودروهای بازار ایران دارند ، باید قبل از خرید این سری با این موضوع روبرو شوید که در طول یکسال نسبت به میزان استفاده از خودرو باید هزینه ای را درنظر بگیرید که در این سری از محصولات ایران خودرو باید بیشتر هزینه کنید که در ادامه بیشتر با این موضوع آشنا خواهید شد.

قیمت استهلاک سالانه دنا پلاس

شمع یکی دیگر از قطعاتی است که بهتر است هر 50 هزار کیلومتر تعویض بشه.برای تعویض لنت ترمزهای عقب و جلو نیز باید هزینه کنید.

قیمت سالانه استهلاک سری دنا پلاس

همچنین تسمه تایم را باید هر 60 هزار کیلومتر تعویض کنید.

قیمت دنا پلاس

بررسی قیمت کارخانه و بازار آزاد دنا پلاس

آخرین بخشی که در این گزارش به آن خواهیم پرداخت ، بخش قیمت خودرو دنا پلاس می باشد که این روزها به دلیل نوسانات ارز در بازار ، قیمت ثابتی برای این خودرو وجود ندارد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
60%

نظر دادن