ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

نشانه هایی که حاکی از به پایان رسیدن عمر لنت هستند شامل تغییر در ظاهر لنت ، منحرف شدن خودرو ، لرزش پدال ترمز ، پایین رفتن بیش از حد پدال و روشن شدن چراغ نشانگر ترمز ماشین هستند.

علائم تمام شدن لنت ترمز 206

علائم تمام شدن لنت ترمز 206علائم تمام شدن لنت ترمز 206علائم تمام شدن لنت ترمز 206

در سیستم کلی ترمز خودرو ، لنت ترمز بیش از اجزای دیگر آن در معرض ساییدگی است؛ بنابراین ، تعویض به موقع لنت ترمز ، جهت حفظ کارایی سیستم ترمز ، بسیار حائز اهمیت است. پیشنهاد شده است که هر 40 هزار کیلومتر الی 80 هزار کیلومتر ، لنت ترمز تعویض بشود. رانندگی با لنت ترمزی که تمام شده است خطراتی را به همراه دارد. این خطرات شامل اختلال در عملکرد ترمز ، آسیب دیدن لاستیکهای ماشین و سیستم ترمز است. کاهش ضخامت لنت و اتمام آن نشانه هایی دارد که به راحتی قابل تشخیص هستند. علائم تمام شدن لنت ترمز 206 نیز همانند دیگر لنت های سایر خودروها است. برای اطلاع از این نشانه ها ، شما را به خواندن ادامه این مطلب دعوت می کنیم.

شنیده شدن صداهای غیرطبیعی در هنگام ترمزگیری

لنت های اتومبیل ، در شرایط متفاوت می توانند صداهای متنوعی را ایجاد کنند. شنیده شدن صدای سوت بلند ، صداهای جیغ مانند و خراشیده شده آهن در هنگام فشردن پدال گاز ، حاکی از تمام شدن لنت های ترمز 206 است. شنیدن چنین اصواتی ، مستلزم مراجعه به یک کارگاه معتبر مکانیکی است تا به موقع بتوانند لنت اتومبیل شما را جایگزین کنند.

صداهای ایجاد شده در هنگام ترمزگیری ، همیشه دلیل بر تمام شدن لنت ترمز نیستند. به طور مثال ، اگر این صدا ، به صورت موقت شنیده شود ، نشان از بی کیفیت بودن لنت های ترمز دارد. اما اگر صدای ایجاد شده طولانی مدت و ادامه دار باشد ، گویای این است که لنت ترمز خودرو به پایان عمر خود رسیده است.

کشیده شدن و انحراف خودرو در هنگام ترمزگیری

اگر در هنگام حرکت ، اتومبیل شما از مسیر خود منحرف شود و به سمت چپ یا راست کشیده می شود ، می تواند علامت دیگری از اتمام لنت ترمز 206 باشد. در توضیح این مسئله باید بگوییم که وجود ناهمواری ها در مسیر حرکت خودرو و اتومبیل ، سبب چنین اتفاقی می شود. لنت های هر چرخ خودرو به دلیل همین ناهمواری ها ، به شکل یکسان دچار فرسودگی نمی شوند. یک طرف ممکن است سریع تر از طرف دیگر ضخامت خود را از دست بدهد. نابرابری ضخامت لنت ها ، درنهایت سبب منحرف شدن خودرو پس از فشردن پدال گاز می شود.

انحراف خودرو ، صرفاً به دلیل ناهمسان بودن لنت های ترمز اتفاق نمی افتد. از دلایل دیگر آن می توان به فشار غیر مناسب لاستیک ها ، خراب شدن کالیپر ترمز خودرو و عدم تعادل اتومبیل اشاره کرد.

علائم تمام شدن لنت ترمز 206

روشن شدن چراغ هشدار ترمز

از واضح ترین نشانه های پایان یافتن عمر لنت اتومبیل ، روشن شدن چراغ هشدار ترمز است. روشن شدن این چراغ حاکی از وجود اختلال در یکی از اجزای سیستم ترمز اتومبیل است. این اختلال می تواند در سطح روغن اتومبیل ، فرسوده شدن لنت ها ، نشتی سیستم هیدرولیک و خراب شدن سنسورها باشد. جهت تشخیص و شناسایی هرکدام یک از این مشکلات ایجاد شده لازم است که توسط یک متخصص و کارشناس مورد بررسی قرار بگیرند.

توصیه می کنیم در زمان روشن شدن چراغ هشدار ، از ادامه دادن به مسیر خود دست نگه دارید و خودرو را متوقف کنید و جهت رفع مشکل به یک مرکز معتبر مراجعه کنید.

پایین رفتن یا محوشدن پدال ترمز خودرو

در وضعیتی که لنت ترمز 206 تمام می شود ، ترمز خودرو عملکرد خود را از دست می دهد و دچار اختلال می شود. در این حالت ، هنگام فشردن پدال ترمز ، زمان بیشتری صرف می شود تا ماشین به صورت کامل توقف کند. همچنین در این شرایط لازم است تا پدال ترمز را بیش از حد معمول و همیشگی خودش فشار داد.

بهتر است این نکته را بدانید که اگر اغلب در مسیرهای پرسراشیبی رانندگی می کنید ، احتمال رخ دادن چنین اتفاقی برای شما بیشتر است. دلیل آن این ست که در جاده های پرسراشیب ، جهت کنترل کردن سرعت خودرو ، فشردن پدال ترمز به صورت بی وقفه و مداوم انجام می شود. در اثر تکرار زیاد چنین عملی ، ترمز کم کم عملکرد و کارایی خودش را از دست می دهد. به عبارت دیگر ، ایجاد اصطکاک بین لنت و روتور ترمز ، جهت کاهش سرعت اتومبیل و توقف شدن آن ، به سختی صورت می گیرد.

تغییرات ظاهری لنت ترمز

علائم تمام شدن لنت ترمز 206

از علایم واضح تمام شدن لنت ترمز 206 که به آسانی هم قابل تشخیص است ، به تغییرات ایجاد شده در ظاهر آن می توان اشاره کرد. در این حالت شما می بایست به ضخامت لنت دقت کنید. اگر در نظرتان ، ضخامت آن کمتر از نیم سانتی متر باشد ، به این معنی است که لنت به اتمام رسیده است.

توجه داشته باشید که در بعضی از لنت ها یک نشانگر وجود دارد. نقش این نشانگر این است که ضخامت لنت را بررسی می کند. محل قرارگیری آن به شکل یک شکاف در قسمت پایین لنت است. چنانچه این شکاف به سختی قابل دیدن باشد و یا کاملاً از بین رفته است ، یعنی آنکه لنت تمام شده است و می بایست یک لنت جدید خریداری کنید. یک نکته دیگر درباره تغییرات ظاهری این است که گردوغبار روی چرخ های خودرو به شکل قابل توجهی خیلی کم یا زیاد می شود.

لرزش پدال ترمز اتومبیل

لنت های ترمز توسط یک رزین چسبنده به همدیگر متصل می شوند. در حالت عادی و هنگام ترمزگیری ، زمانی که لنت ترمز خودرو ساییده می شود ، حرارت به وجود آمده ، سبب نرم شدن رزین می شود. در این حالت چسب به شکل یکنواخت روی روتور ترمز ریخته می شود. اما اگر لنت بیش از حد معمول داغ کند ، رزین به صورت یکدست روی روتور توزیع نمی شود. نتیجه این اتفاق ، به لرزش درآمدن پدال ترمز است.

جمع بندی

لنت ترمز ، مانند هر وسیله دیگر طول عمر محدودی دارد. در هنگام تمام شدن لنت ، لازم است که سریعاً جهت تعویض آن اقدامات لازم را انجام دهیم. در غیر این صورت ، سیستم ترمز خودرو دچار آسیب های بیشتری می شود. اتمام لنت ترمز اتومبیل ، علائمی دارد. شناخت این علائم به ما کمک می کنند تا به موقع از خرابی لنت مطلع شویم. نشانه هایی که حاکی از به پایان رسیدن عمر لنت هستند شامل تغییر در ظاهر لنت ، منحرف شدن خودرو ، لرزش پدال ترمز ، پایین رفتن بیش از حد پدال و روشن شدن چراغ نشانگر ترمز ماشین هستند. مراجعه به یک تعمیرگاه یا کارشناس ، در صورت مشاهده چنین علائمی ، بسیار حائز اهمیت است.

برای اطلاعات بیشتر درباره علائم تمام شدن لنت ترمز ا به این سایت مراجعه کنید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن