مقامات عالی رتبه اندونزی، بعد از خبر به فروش رسیدن غیر قانونی اژدهای کومودو در طی اقدامی عجیب تصمیم به بستن این جزیره از سال 2020 نمودند تا از حیوانات نادر این جزیره مراقبت به عمل آید.

بسته شدن جزیره به خاطر اژدهای کومودو!

جزیره کومودو یکی از جزیره های کوچک با مساحت 390 کیلومتر مربعی کشور اندونزی می باشد که در این جزیره بیش از 2000 نفر در حال زندگی می باشند که اکثر آنها مسلمان هستند و در بین آنها افراد هندو و... نیز وجود دارند. اما یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این جزیره ، پارک مل کومودو می باشد که سالانه گردشگران زیادی از این جزیره دیدار می کنند و علت اصلی آن هم حضور این پارک ملی است که درون آن اژدهای کومودو یا همان سوسمارهای غول پیکر می باشد.بسته شدن جزیره به خاطر اژدهای کومودو!بسته شدن جزیره به خاطر اژدهای کومودو!

با این وجود اخیرا خبرهای عجیب و غریبی از این جزیره در رسانه ملی اندونزی و صفحات مجازی منتشر شد که توانست با حواشی متعددی از جانب کاربران و همچنین مقامات این کشور روبرو شود. جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نم نمک خواهیم گفت.

در میان حیوانات مختلفی که در پارک ملی کومودو زندگی می کنند ، می توان به اژدهای کومودو اشاره نمود که یکی از حیوانات شناخته شده در جهان هستند و در این جزیره تعداد زیادی از آنها زندگی می کنند و بشدت در خطر انقراض قرار دارند.

بسته شدن جزیره به خاطر اژدهای کومودو!

به همین دلیل این دلیلی بر حضور سارقینی گشته است که طبق گزارشات انجام شده اخیر 5 تن از این حیوانات نایاب و نادر توسط سارقین به سرقت رفته اند و بصورت غیرمجاز در صفحات مجازی به فروش رسیده اند!

با این وجود این نوع سوسمارها دارای ارزش بسیار زیادی بین 1000 تا 1400 دلار می باشند که این دلیلی بر سرقت این موجودات خطرناک از جزیره کومودو واقع در شرق اندونزی گشته است. همچنین در کنار اژدهای کومودو ، لاک پشت های نادر این جزیره نیز به شدت سرقت شده اند و بصورت غیرقانونی به فروش رسیده اند و این زنگ خطری برای حیات وحش این کشور می باشد.

از این رو مقامات اندونزی در طی اقدامی عجیب اعلام کردند که از سال 2020 با ایجاد برخی تغییرات کلی در جزیره ، از ورود افراد متفرقه و گردشگران خودداری خواهند نمود تا از حیوانات نادر و کمیاب این جزیره مراقبت به عمل آورند.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی