آبشار آیینه رود و مناطق دیدنی آبشار آیینه رود و جاذبه های گردشگری آبشار آیینه رود نزدیک تهران و اماکن زیارتی و اماکن تاریخی و سوغات آبشار آیینه رود و آداب و رسوم آبشار آیینه رود و جاذبه های توریستی آبشار آیینه رود و دیدنی های آبشار آیینه رود برای خارجی ها و طبیعت بکر آبشار آئینه رود و مناظر طبیعی آبشار آیینه رود و آبشار در آبشار آینه رود و غذاهای محلی آبشار آیینه رود و شیرینی مخصوص آبشار آیینه رود در نم نمک.

معرفی جاذبه ی گردشگری و زیبایی های آبشار آیینه رود

آبشار آیینه رود از آبشارهای زیبای نزدیک دماوند است که در تنگه روح افزا قرار دارد. این آبشار زیبا فاصله کمی با تهران دارد و مکانی مناسب و خوش آب وهوا برای فرار از آلودگی هوا و گرمای تابستان و گذراندن آخر هفته است. اگر در روزهای نوروزی قصد سفر به شهرهای دور را ندارید ، به این آبشار که فاصله اش از تهران کم است و هم پیاده روی کوتاه و راحتی دارد ، سفر کنید.جاذبه گردشگری آبشار آیینه رود دماوند + دیدنی هاجاذبه گردشگری آبشار آیینه رود دماوند + دیدنی ها

آبشار آیینه رود در کجا قرار دارد؟

چنانچه در این بخش از نم نمک میخوانید آبشار آینه رود فرح افزا در موقعیت جغرافیایی N354358 E520530 در استان تهران و در 2 کیلومتری شرق شهرستان دماوند و محله روح افزا در دره گروبار قرار دارد.

آبشار آیینه رود در دماوند

آبشار آینه رود یکی از جاذبه های گردشگری دماوند

آبشار آینه رود یکی از جاذبه های گردشگری دماوند و دارای آب و هوای مطبوع و دلپذیری می باشد. وجود درختان بید و رودخانه ای پرآب ، در دلپذیر نمودن آب و هوای این منطقه بی تاثیر نیست. برای دسترسی به آبشار باید از دره گروبارعبور نمود. در دره گروبار درختان کهنسال ارس و گردو با قدمت چندین صدساله وجود دارد که قطر هر کدام از آنها به 14 متر می رسد.

سنگ آسیاب و قبرهای متعدد و بازار در این منطقه قدیمی وجود داشته که از نظر میراث فرهنگی دارای اهمیت بوده است زیرا در قدیم محل داد و ستد اهالی بوده است.

دره گروبار در غرب دریاچه تار قرار داشته و ادامه این دره به دریاچه تار منتهی می شود. در اولین دره فرعی به سمت شمال آبشار آینه رود واقع است.

ارتفاع آبشار آینه رود

ارتفاع آبشار آینه رود در حدود 30 متر و در ارتفاع 2057 متری از سطح دریا در میان تنگه ای تنگ با کوه های مرتفع قرار گرفته است. این آبشار که دارای آبی زلال است ، در ارتفاعات البرز منطقه ای خوش آب و هوا که سفر به آن ناحیه در تابستان ، بسیار لذت بخش خواهدبود ، قرار گرفته است.

آبشار روح افزا

مسیر دسترسی به آبشار آینه رود

آبشار آیینه رود با تهران کمتر از 60 کیلومتر فاصله داشته و در دو کیلومتری شمال شرق شهر دماوند قرار دارد. برای رسیدن به این آبشار از سمت تهران باید وارد آزادراه تهران- پردیس شوید و کمربندی بومهن را هم رد کنید تا به «گیلاوند» و سپس شهر دماوند برسید. برای رسیدن به آبشار آیینه رود باید به محله روح افزا در شهر دماوند بروید و سپس خود را به تنگه روح افزا برسانید. در آن جا باید وارد بلوار شهید بهشتی در سمت چپ تان شوید. در بلوار بهشتی چهار میدان را که سر راه تان است ، رد کنید و وارد بلوار شهرداری شوید. در انتهای این بلوار خیابان روح افزار در سمت راست تان انتخاب کنید و زمان رسیدن به خانه های مسکونی دامنه کوه وارد خیابان سمت راست که از شهر خارج می شود و به طرف آبشار می رود ، گردید. بعد از عبور از مسیر خاکی دو کیلومتری خودرو را پارک کرده و یک پیاده روی یک کیلومتری در سمت چپ تان و به طرف شمال داشته باشید تا در تنگه روح افزا و از کنار مسیر آب ، به آبشار آیینه رود برسید.

برای رسیدن به این آبشار از سمت سمنان و گرمسارمی توانید از جاده سمنان- فیروزکوه یا جاده ایوانکی- آبسرد- دماوند ، خود را به شهر دماوند رسانده و وارد بلوار شهید بهشتی در سمت راست شوید.

اگر وسیله نقلیه شخصی ندارید و می خواهید با مترو به سمت این آبشار بروید ، سوار خط دو مترو شوید و در ایستگاه انتهایی اش (ایستگاه فرهنگسرا) پیاده شوید ، سپس سوار تاکسی های شهر دماوند شده و با تاکسی دربست به مقصد آبشار بروید.

در نزدیکی این آبشار چه جاذبه های دیگری قرار دارند

در دره گروبار 2 آبشار دیگر با نام های آبشار جنگلک و آبشار گروبار وجود دارند. همچنین اگر از شهر دماوند وارد جاده «مُشا» شوید ، منطقه توریستی «چشمه اعلا» در سمت چپ تان است و می توانید لحظاتی را هم در کنار چشمه اعلا بگذرانید.

چشمه اعلا در نزدیکی آبشار آیینه رود

نکته :

برای رفتن به این آبشار کفش مناسب انتخاب کنید زیرا ممکن است درون آب راه بروید.

حتما همراه خود یک کوله پشتی کوچک و سبک داشته باشید تا بتوانید غذا و لباس اضافه و... با خود حمل کنید.

می توانید در مسیرتان گیلاس ، زردآلو ، آلبالو ، گردوی محلی و عسل دماوند هم به عنوان سوغات بخرید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی