عکس بزرگترین سوسک غول پیکر جهان و بزرگترین سوسک جهان در ایران و بزرگترین سوسک فاضلاب و ترسناک بزرگترین سوسک جهان و بزرگترین سوسک در تهران و بزرگترین سوسک دنیا و عکس بزرگترین سوسک بالدار جهان و فیلم بزرگترین سوسک جهان و درشت ترین سوسک جهان در نم نمک.

عکس بزرگترین سوسک غول پیکر جهان!

سوسک تیتان بزرگترین سوسک شناخته شده در خشکی و در جنگل های بارانی آمازون و یکی از بزرگترین حشرات جهان است می باشد.عکس بزرگترین سوسک غول پیکر جهان!عکس بزرگترین سوسک غول پیکر جهان!

بزرگترین سوسک غول پیکر جهان

طول این حشره می تواند تا 16.7 سانتیمتر برسد. این سوسک عضو خانواده Cerambycidae و تنها عضو سرده Titanus است. در گویان فرانسه مراکز صنعتی ای وجود دارد که در آن با روشن کردن لامپ های گازی تیتان نر را جذب کرده و به قیمت بیش از 500 دلار به علاقه مندان می فروشند. چرا که در فصل تولید مثل تیتان ماده با تولید نورهای درخشان در دل تاریکی جنس نر را مجذوب می سازد.

بزرگترین سوسک غول پیکر جهان

لارو این سوسک هرگز دیده نشده ولی احتمال می رود لارو این سوسک قبل از رسیدن به اندازه لازم برای تبدیل شدن به شفیره چند سال در داخل چوب درختان می ماند. دالان هایی که انتظار می رود توسط نوزاد این سوسک حفر شده باشند گاهی به عرض 6 و تا عمق 30 سانتیمتر هم می رسند.

ونزوئلا ، کلمبیا ، اکوادور ، پرو ، گویان ها (گویان فرانسه ، گویان بریتانیا ، گویان هلند) ، و در شمال و مرکز برزیل محل زندگی این سوسک است.

سوسکی غول پیکر در اعماق اقیانوس!

حالا اما دانشمندان در اندونزی خبر از کشف یکی از بزرگترین سخت پوستانی می دهند که در اعماق دریا زندگی می کند و به توصیف آن ها یک سوسک غول پیکر آبی است.

بزرگترین سوسک غول پیکر جهان

این جانور جدید به راسته جورپایان تعلق دارد ، جانورانی بزرگ که بدنی مسطح و سخت دارند ، ظاهرشان بسیار شبیه خرخاکی است و در اعماق دریا زندگی می کنند.

این جورپای غول پیکر در عمق 957 تا 1259 متری تنگه سوندا ، بین جزایر جاوه و سوماترا ، و همچنین در اقیانوس هند کشف شد.

میانگین طول نمونه بالغ این جانور 33 سانتیمتر است. طول گونه های دیگر راسته جورپایان بعضا به 50 سانتیمتر نیز می رسد.

بزرگترین سوسک غول پیکر جهان

کنی مارگارتا سیدابالوک ، پژوهشگر موسسه علوم اندونزی ، می گوید "شکی نیست که اندازه این گونه خیلی بزرگ است و در واقع دومین گونه بزرگ جورپا محسوب می شود."

تا پیش از این در کل دنیا تنها هفت گونه مختلف جورپای غول پیکر کشف شده بود.

این نخستین باری است که این گونه جانوری در آب های عمیق اندونزی یافت می شود. به گزارش این تیم تحقیقاتی ، اینگونه تحقیقات در این منطقه نسبتا نادر است.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.