خطرناک ترین مگس دنیا و عکس بزرگترین مگس جهان و خطرناک ترین حشرات جهان و بزرگترین حشره دنیا و خطرناک ترین حشرات ایران و غول پیکر بزرگترین مگس جهان و عجیب ترین حشرات جهان و بزرگترین خرمگس جهان در نم نمک.

عکس بزرگترین مگس و خرمگس غول پیکر جهان!

هیروهای Gauromydas ، بزرگترین مگس جهان ، می تواند به طول بدن 2.8 اینچ (7 سانتی متر) برسد.عکس بزرگترین مگس غول پیکر جهان!عکس بزرگترین مگس غول پیکر جهان!

 بزرگترین مگس و خرمگس

مگس چیست؟

مَگَس ها یا دوبالان از بزرگترین گروه های حشرات است که در حال حاضر بیش از 750000 نوع از آن ها وجود دارد.

مگس ها دارای دو جفت بال جلویی مشخص هستند. دو جفت بال عقبی آن ها تبدیل به بالچه چاقو شکل به نام توازنگر (هالتر یا بالانسیِر) شده است.

این حشره پس از آنکه از تخم بیرون آمد نخست به صورت لارو است و سپس در عرض 1 هفته پر درآورده و به شکل یک مگس در می آید. چشم مگس مرکب از هزاران چشم کوچک دیگر است و این چشم ها وی را قادر می سازد در آن واحد به هر طرف نگاه کند. تعداد چشم های ریز او در حدود 4000 چشم است و کلیه آن ها به شکل مربع می باشد.

 بزرگترین مگس و خرمگس

خص.صیات مگس ها

زبان مگس مانند زبان پروانه لوله ای است و بدنش استخوان و ریه ندارد. عمل تنفس به وسیله مساماتی که در قسمت های مختلف بدن او وجود دارد انجام می گیرد. پاهای مگس مخصوص خود این حشره است. زیرا این پاها دارای سوپاپ هایی است که به وسیله آن مگس قادر است روی شیشه یا سقف اتاق به آسانی راه برود و پایین نیفتد. بدن مگس پوشیده از موهای نازکی است که گاهی آن ها را به وسیله پاهای خود تمیز می کند.

مگس های بالغ ، به طور معمول حدود 2 هفته و نیم عمر دارند اما در دماهای پایین تر ، حتی تا 3 ماه نیز می توانند زنده بمانند؛ همچنین ، نوزاد مگس ها تنها 24 ساعت پس از تخم گذاری ، از تخم بیرون آمده و متولد می شود.

 بزرگترین مگس و خرمگس

فواید مگس

مگس ها از عوامل گرده افشانی گیاهان در طبیعت بوده و یکی از مهمترین زنجیره های چرخه غذایی می باشند؛ برخی از این حشرات پوسیده خوار هستند و باعث تسریع تجزیه لاشه جانوران ، مدفوع حیوانات و اجزای گیاهی گوناگون شده و در پاکسازی محیط زیست انسان را یاری می کنند. برخی گوشتخوار بوده و به عنوان دشمن دیگر حشرات در اکوسیستم نقش ایفا می کنند. در حدود 5000 گونه از مگسها از دیگر حشرات به عنوان طعمه استفاده می کنند به نحوی که گاهی از آن ها به عنوان عامل کنترل بیولوژیکی یاد می گردد. برخی نیز گیاهخوار بوده و به عنوان آفت گیاهان شناخته می شوند.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.