جاده مرگ و خطرناک ترین جاده در جهان و جاده مرگ ایران کجاست و جاده مرگ کجاست و جاده مرگ بولیوی و تصاویر خطرناک ترین جاده ی جهان و آشنایی با جاده مرگ واقعی را در نم نمک ببینید.

جاده مرگ بولیوی ، خطرناک ترین جاده دنیا!

جاده ی جنگل بارانی آمازون خطرناک ترین جاده دنیا محسوب می شود که در بولیوی واقع شده است و به لاپاز متصل می گردند و در یک طرف جاده فقط تخته سنگ ها قرار گرفته اند. طرف دیگر هم پهنای کمی دارد و در کل یکی از زیباترین جاده های دنیا محسوب می شود. این جاده که تصویر زیبایش را در بخش سرگرمی و گوناگون نم نمک مشاهده می کنید به جاده مرگ نیز معروف است. علت آن هم این است که تقریباً هر سال بین 200 الی 300 نفر در این جاده جان خود را از دست می دهند.جاده مرگ بولیوی ، خطرناک ترین جاده جهان! + عکسجاده مرگ بولیوی ، خطرناک ترین جاده جهان! + عکس

جاده مرگ در سال 1930 از طریق برش یک رشته کوه بسیار بزرگ ایجاد شد. باران و مه در این جاده بسیار شدید است و همین باعث می شود که رانندگان به اندازه کافی تسلط نداشته باشند و بسیاری از تصادفات را رقم می زند. همچنین آبشارهای کوچکی هم در این جاده وجود دارند که شرایط را خطرناک تر می کنند.

جاده خطرناک بولیوی

در فصل تابستان هم گرد و غبار بسیار زیادی در هوا موجود است که همگی دید رانندگان را کاهش می دهند. البته قوانین رانندگی در این جاده کمی متفاوت است. در کل بولیوی ، مردم از ماشین هایی استفاده می کنند که فرمان در سمت راست است اما بهتر است در این جاده ماشین هایی وارد شوند که فرمان آن ها در سمت چپ قرار می گیرد. در نتیجه راننده می تواند دید بهتری از لبه جاده داشته باشد و امنیت او بالاتر برود.

اگر ماشینی در این جاده به دره بیفتد ، هیچ راهی برای بیرون آمدن آن وجود ندارد. از طرفی احتمال خطا در رانندگی بسیار بالاست. این جاده سربالایی بسیار تندی دارد و رانندگی در آن خطرناک است. ماشین ها باید تا جایی که می توانند سرعت متعادل خود را در جاده حفظ کنند.

تصویر خطرناکترین جاده جهان

در 24 ژولای سال 1983 تقریباً 100 نفر در یک اتوبوس در این جاده جان خود را از دست دادند ، زیرا اتوبوس از این جاده سقوط کرد و این بدترین تصادف بولیوی محسوب می شد. کمی بعد از آن در دسامبر سال 1999، هشت تن از مسافران اسرائیلی که سوار یک جیپ بودند ، در تصادفی در این جاده کشته شدند. البته اقداماتی برای مدرنیته کردن این جاده انجام شده است که امنیت آن را بالاتر برده است. همچنین گاردریل هایی را در این جاده تعبیه کرده اند. البته دیگر کم تر کسی جرات دارد که پایش را به این جاده مرگ بگذارد.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی