رودخانه مایانتویاکو و مناطق دیدنی رودخانه مایانتویاکو و جاذبه های گردشگری رودخانه مایانتویاکو و اماکن زیارتی رودخانه مایانتویاکو و اماکن تاریخی رودخانه مایانتویاکو و سوغات رودخانه مایانتویاکو و آداب و رسوم رودخانه مایانتویاکو و جاذبه های توریستی رودخانه مایانتویاکو و دیدنی های رودخانه مایانتویاکو برای خارجی ها و طبیعت بکر رودخانه مایانتویاکو و روستاهای دیدنی رودخانه مایانتویاکو و مناظر طبیعی رودخانه مایانتویاکو و آبشار در رودخانه مایانتویاکو و مسجد در رودخانه مایانتویاکو و غذاهای محلی رودخانه مایانتویاکو و شیرینی مخصوص رودخانه مایانتویاکو در نم نمک.

رودخانه ای که هیچ موجودی در آن دوام نمی آورد!

دمای این رودخانه تا 100 درجه سانتی گراد بالای صفر بالا می رود. هیچ پرنده ، خزنده و جانور دیگری نمی تواند از این رودخانه جان سالم به در ببرد و به همین دلیل این قسمت از رودخانه خالی از هر گونه موجود زنده است.رودخانه مایانتویاکو(شانای تیمپیشکا) کجاست و چرا می جوشد؟رودخانه مایانتویاکو(شانای تیمپیشکا) کجاست و چرا می جوشد؟

رودخانه ای که هیچ موجودی در آن دوام نمی آورد!

این رودخانه «شانای» نام دارد و دلیل داغ بودن این قسمت از آب آن به دلایلی است که هنوز کاملا شناخته شده نیست اما این احتمال وجود دارد که به دلیل بخش زیری رودخانه و انفعالات مربوط به آن باشد.

رودخانه ای که هیچ موجودی در آن دوام نمی آورد!

رودخانه مایانتویاکو رودخانه ای جوشان در اعماق جنگل های بارانی آمازون در کشور پرو می باشد. این رودخانه در نزدیکی شهر پوکایپا واقع شده است. رودخانه ی جوشان مایانتویاکو دارای 25 متر عرض و 6 متر عمق است ، ولی طول آن فقط 6.4 کیلومتر می باشد. دمای آب بین 50 تا 90 درجه سانتی گراد است و در برخی نقاط به 100 درجه سانتی گراد هم می رسد. این رودخانه به زبان بومی های ساکن این منطقه «شانای-تیمپیشکا» نامیده می شود که به معنی «جوشیده بر اثر حرارت آفتاب» است.

رودخانه ای که هیچ موجودی در آن دوام نمی آورد!

این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
80%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.