ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، شهر زیر زمینی کیش و شهر زیر زمینی کاریز کیش و سرزمین زیرزمینی کیش و عکس شهر زیر زمینی کیش و قیمت بلیط شهر زیرزمینی کاریز کیش و شهر های کیش و آکواریوم کیش و پایاب کیش و مهندس منصور حاجی حسینی و عکس شهر کیش در نم نمک.

جاذبه گردشگری شهر زیر زمینی کاریز کیش

شهر زیر زمینی کاریز کیش یکی از مناطق گردشگری و تاریخی جزیره کیش می باشد و بیش از 2500 سال قدمت دارد.شهر زیر زمینی کاریز کیش کجاست؟ [عکس]شهر زیر زمینی کاریز کیش کجاست؟ [عکس]

شهر زیر زمینی کاریز کیش

این قنات در عمق 16 متری زیر زمین قرار گرفته است و سقف آن پوشیده از صدف و مرجان هایی می باشد که بنا بر اطلاعات ارائه شده توسط راهنمایان محلی ، قدمتی معادل 270 تا 570 میلیون سال دارد اما با توجه به اینکه بستر آهکی-مرجانی میزبان آن ، حاصل فعالیت مرجانهای عهد حاضر است ، سن آن بیش از چند هزار سال نمی تواند باشد. وسعت این قنات 10٬000 متر مربع می باشد.

مهندس منصور حاجی حسینی ایرانی مقیم آلمان با سرمایه گذاری خصوصی در سال 1378 اقدام به ساخت مجموعه فرهنگی سیاحتی شهرزیرزمینی کیش (کاریز) نمود.

مهندس منصور حاجی حسینی

مهندس منصور حاجی حسینی

بازار سنتی قنات کیش در دو رشته به طول 15 کیلومتر از سال 1373 تأسیس شده است. هدف از ایجاد این بازار ارائه صنایع دستی و دستاوردهای سنتی نقاط مختلف ایران می باشد.

تنها بنایی در جهان است که سقف آن مملو از صدف ها و مرجان های طبیعی است. مسجد یا نمازخانه شهر زیرزمینی کیش ، تنها مسجد مرجانی در جهان است که سقف آن پر از سنگواره و فسیل های دریایی است.

شهر زیر زمینی کاریز کیش

امکانات کاریز کیش
  • موزه خلیج فارس : حاوی اسناد تاریخی در مورد خلیج فارس.
  • بازارچه.
  • عکاسخانه : بخشی در این مجموعه با عنوان عکاسخانه وجود دارد که در آن می توانید تصاویری زیبا و خاص از خود ثبت کنید.
  • رستوران و کافه : در کاریز کیش رستوران و کافه نیز احداث شده است تا بتوانید لحظات خوشمزه و خوش طعمی را در آنها تجربه کنید و خاطرات خوشی را با خود به یادگار ببرید. در رستوران این مجموعه می توانید به هنگام صرف غذا به موسیقی زنده نیز گوش فرا دهید.
  • سایر امکانات بازارچه ، سرویس بهداشتی ، راهنما.

شهر زیر زمینی کاریز کیش

شهر زیر زمینی کاریز کیش

شهر زیر زمینی کاریز کیش

شهر زیر زمینی کاریز کیش

شهر زیر زمینی کاریز کیش

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن