ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، یکی از استانهای بی نظیری که در طول سال مسافران و گزدشگران زیادی را به خود جذب می کند استان هرمزگان می باشد.

هرمزگان با آن همه بندر و جزیره درخلیج فارس دیدنی کم ندارد ، اما برای گردشگران سه مکان جالب تر هستند : کیش ، قشم ، بندر عباس.مناطق دیدنی استان هرمزگان + دانلود PDFمناطق دیدنی استان هرمزگان + دانلود PDF

کیش به واسطه مرکز های خرید لوکس ، قشم به واسطه مناظر زیبا و ساحل های دیدنی و بندر عباس به واسطه مرکزیت استان که نام پیشین آن بندر گمبرون بوده است.

شهر تاریخی حریره

دیدنیهای هرمزگان؛ از شهر تاریخی حریره تا جزایر خلیج فارس +تصاویر و شناسه مسیرها

شهر 800 ساله حریره مربوط به سده 5 تا 10 هجری قمری است و در شمال جزیره کیش قرار گرفته است. بقایایی در جزیره قرار دارد که به احتمال بسیار قوی به دوره ساسانیان و اوایل دوره اسلامی بر می گردد و بازگو کننده این مطلب است که روزگاری شهری بزرگ و اباد در این منطقه وجود داشته است.


کشتی یونانی

دیدنیهای هرمزگان؛ از شهر تاریخی حریره تا جزایر خلیج فارس +تصاویر و شناسه مسیرها

این کشتی به گل نشسته عظیم در خیابان غروب کیش ، میدان غروب ، پارک ساحلی غروب یا همان پارک ساحلی کشتی یونانی واقع شده است. در کنار دیدن این کشتی و غروب زیبای آفتاب می توانید از امکاناتی چون آمفی تئاتر ، کافه تریا ، رستوران ایرانی و لبنانی ، غرفه های فروش تنقلات ، ایستگاه های کرایه اسکیت و دوچرخه نیز استفاده کنید.


مجموعه برکه های باران

در این مجموعه شما می توانید 5 برکه و آب انباری مربوط به دوران صفویه را ببینید. در گذشته آب شیرین شهر بندرعباس از این برکه ها تامین می گردید.

جزیره هرمز

جزیره هرمز به خاک های رنگینش مشهور است و در سفر به بندر عباس می توانید با تهیه بلیط حدود هفت هزار تومانی با شناور به این جزیره زیبا بروید. در این جزیره می توانید قلعه پرتغالی ها و زندان های مخوف تک نفره اش ، شکنجه ها و حتی سنگ های رنگی و صنعتی جزیره را یک جا ببینید. سپس به رودخانه نمکی بروید و بعد از طی کردن آن به سرچشمه آن که غار نمکی با قندیل های سفید رنگ می رسید و بعد از آن به الهه نمک میرسید. نمک سرخ و سبز و آبی هم در بین این سنگ های شور پیدا می شود که به شما نشان می دهد نمک فقط سفید نیست.

قلعه لشتان

قلعه لشتان در شش کیلومتری شمال شرقی شهرستان بندر لنگه ودر شمال روستای بارچاه واقع شده است. قدمت آن به سده نهم هجری بر می گردد و برخی عقیده دارند این قلعه در عهد هخامنشی احداث شده است.

چشمه چاه احمد

دیدنیهای هرمزگان؛ از شهر تاریخی حریره تا جزایر خلیج فارس +تصاویر و شناسه مسیرها

این چشمه در مسیر جاده بندر خمیر به بندرلنگه و دو راهی خرک قرار گرفته که در نزدیکی چشمه یک استخر طبیعی پنج متر در پنج متر وجود دارد. آب این چشمه در ردیف آبهای گوگردی با کاتیونهای مختلف گرم است و در حوالی آن نیز دو اتاقک برای استراحت یا اتراق مسافران وجود دارد.

آب گرم گنو

آب چشمه گنو از دسته آب های گوگردی خیلی گرم است و ‏این چشمه دو استخر زنانه و مردانه نسبتا بزرگ و تمیز دارد. در اطراف این چشمه نیز درختان نخل بسیار زیبا و سرسبز و رواق هایی برای استراحت مسافران وجود دارد.

دره ستارگان

دیدنیهای هرمزگان؛ از شهر تاریخی حریره تا جزایر خلیج فارس +تصاویر و شناسه مسیرها

دره ستارگان شاهکار کم نظیر طبیعت در جزیره زیبای قشم است. قدمت دره ستاره ها مربوط به 2 میلیون سال است و این دره به عنوان بخشی از ژئو پارک جزیره قشم ، جزء آثار طبیعی ثبت شده در سازمان یونسکو است. لازم به ذکر است که ژئو پارک جزیره قشم ، تنها ژئو پارک خاورمیانه است.

ره آورد و غذاهای محلی

خرما و مرکبات بندرعباس ، گواوا ، انواع ماهی و میگو از سوغاتی ها و مهیاوه ، نان سوراغ روغنی ، پلشک صدف حلزونی ، ماهی برشته یا کباب ذغالی ، خوراک سینگو (خرچنگ) ، کوسه کبابی ، کلمبا ، زیبون ، دوپیازه میگو ، موفلک ، برنج دیشو ، بلالیت ، نان چم چمو ، هزاری ، زیبون ، حلا یا کاتوغ تخم مرغ از غذاهای محلی هرمزگان هستند. همچنین حصیربافی ، سوزن دوزی ، گلابتون دوزی ، خوس دوزی ، شک بافی ، کمه دوزی ، بادله دوزی ، قلاب بافی ، قالیبافی ، خرسک بافی ، شیریکی پیچ ، چنته بافی ، چادرشب بافی ، توربافی ، گرگورسازی ، سفال گری و کلاه دوزی از صنایع دستی این استان به شمار می رود.

پیشنهاد

در صورت اقامت بیشتر در این استان پیشنهاد می کنیم حتما سری به معبد عشاق در میناب ، قلعه کمیز ، دره مجسمه ها ، چشمه سبزپوشان ، امامزاده سید سلطان محمد ، قلعه هزاره میناب ، چشمه آب گرم خورگو ، مراکز تجاری درگهان ، غار خوربس در قشم ، غار نمکی خرسین ، پل لاتیدان و آبشار پلکانی و فصلی بِدو سر بزنید.

دانلود مسیرهای عمومی گردشگری استان هرمزگان

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن