موجودات اقیانوس آرام و زیر اقیانوس آرام و عجایب اقیانوس آرام و اژدهای سیاه اقیانوس آرام و ماهی های اقیانوس آرام و عکس اقیانوس آرام و حیوانات اقیانوس و ترسناک ترین موجودات اعماق اقیانوس و ترسناک ترین اقیانوس جهان در نم نمک.

موجودات و ماهی های عجیب و تسناک اعماق اقیانوس آرام

اقیانوس آرام بزرگ ترین و عمیق ترین در میان پنج اقیانوس کره زمین است. اقیانوس آرام از اقیانوس منجمد شمالی تا اقیانوس منجمد جنوبی (یا بسته به تعریف ، تا قطب جنوب) امتداد دارد همچنین از شرق به قاره آمریکا و از غرب به قاره آسیا و استرالیا محدود شده است.موجودات و ماهی های اعماق اقیانوس آرام [ترسناک و عجیب]موجودات و ماهی های اعماق اقیانوس آرام [ترسناک و عجیب]

عمیق ترین گودال دره ای دریایی جهان که درازگودال ماریانا نام دارد ، با ژرفای 11٬034 متر در اقیانوس آرام قرار دارد.

ماهی نیش دندان در اعماق دریا زندگی می کند

این موجود دریایی ترسناک از معدود موجودات دریایی است که در ژرف ترین بخش های اقیانوس کشف شده اند. آشکار است که نامش را از روی دندان بزرگش برگزیده اند؛ دندانی که در مقایسه با جثه اش نسبت به دیگر انواع ماهی بسیار بزرگ تر است. البته ، نیش دندان با همه ترسناک بودنش ، در بزرگ ترین حالت تنها 15 سانتی متر طول دارد.

موجودات اقیانوس آرام

مارماهی گولپِر طعمه ای بزرگ تر از خودش را شکار می کند و می خورد

چشم گیرترین عضو بدن مارماهی گولپِر دهان بزرگش است که می تواند آن قدر آن را باز کند تا طعمه ای بزرگ تر از خودش را ببلعد. مارماهی گولپِر در ژرفای اقیانوس زندگی می کند و هنوز نکات فراوانی هست که محققان درباره این موجود نمی دانند. می توانید این موجود دریایی جالب را در اقیانوس های گرمسیری و معتدل جهان بیابید.

موجودات اقیانوس آرام

ماهی منجم برای شکار طعمه اش خود را در خاک فرو می کند

نام این گونه را ماهی منجم گذاشته اند زیرا هنگامی که خودش را در خاک فرو می کند و منتظر شکارش می ماند ، چشمانش بالای سرش قرار می گیرند و به بالا خیره می شوند. وقتی این ماهی به ظاهر عصبانی وعده غذایی اش را می بیند ، یک حرکت الکتریکی انجام می دهد تا طعمه اش را گیج کند و سپس دهان بزرگش را می گشاید و آن را می بلعد. این موجود دریایی در پنهان کردن خودش بسیار زیرکانه رفتار می کند به طوری که تنها چشم هایش آشکار می شوند.

موجودات اقیانوس آرام

اختاپوس عظیم اقیانوس آرام می تواند تا 9 متر طول داشته باشد

اختاپوس عظیم اقیانوس آرام بزرگ ترین گونه اختاپوس در جهان است و درون اقیانوس آرام شمالی و از کناره های ساحل کشور آمریکا تا سواحل آلاسکا و ژاپن یافت می شود. بزرگ ترین این موجودات که تاکنون کشف شده است 272 کیلوگرم وزن و 9 متر طول داشته است.

موجودات اقیانوس آرام

دیوکوسه یک «فسیل زنده» است

دیوکوسه ها را به کند بودن می شناسند؛ ویژگی ای که شکار را برای آن ها دشوار می سازد. ولی از آنجایی که می توانند فکشان را تا 8 سانتی متر از دهانشان بیرون بیاورند ، قطعاً به دام انداختن طعمه برایشان آسان تر خواهد گشت. آن ها پوزه های باریک و دندان های نیش مانندی دارند و بیشتر در نزدیکی سواحل ژاپن یافت می شوند.

موجودات اقیانوس آرام

کوسه چین دار مارماهی مانند

کوسه چین دار یک موجود دریایی با ظاهری پیش تاریخی است که بیشتر زمان زندگی اش را در آب های ژرف و تاریک می گذراند. این جاندار ، درنده فعالی است که طعمه اش را یکجا می بلعد. اطلاعات محدودی درباره کوسه چین دار در دست داریم زیرا انسان ها به ندرت با آن رویارو شده اند؛ اما چیزی که می دانیم این است که به «فسیل زنده» شناخته شده است زیرا از زمان های پیش تاریخی تغییرات زیستی اندکی در این گونه جانوری روی داده است.

موجودات اقیانوس آرام

اژدهای دریایی برگ دار 35 سانتی متری

پیدا کردن اژدهای دریایی برگ دار تقریباً غیرممکن است زیرا این جاندار به آسانی می تواند خودش را به عنوان کتانجک یا جلبک دریایی استتار کند. این موجودات 35 سانتی متری دریایی که در آب های ساحلی استرالیا یافت می شوند می توانند خود را شبیه به دسته های سبزه ای که از جریان اقیانوس می گذرند نیز بکنند؛ کاری که آن ها را از چشم درندگان پنهان می دارد.

موجودات اقیانوس آرام

ملوانک خوابگاه دار 500 میلیون سال است که در سیاره ما زندگی می کند

ملوانک خوابگاه دار (چِیمبِرد ناتیلوس- Chambered Nautilus) را یک فسیل زنده می دانند زیرا بیش از 400 میلیون سال است که از نظر زیستی تغییری نکرده است. صدف این جانور از بدن نرمش محافظت می کند و برخی از گونه های آن می توانند تا 90 شاخک مجزا داشته باشند! ملوانک این شاخک ها را برای به دام انداختن میگو ، ماهی و سخت پوستان کوچک دریایی به کار می گیرد.

موجودات اقیانوس آرام

فرشته ای در دریا

نام این جانور را فرشته دریایی گذاشته اند زیرا به زیبایی در تاریکی و ژرفای عمیق اقیانوس می چرخد و شنا می کند و بدن درخشانش به گونه ای است که انسان را به یاد فرشته ها می اندازد. فرشته دریایی درواقع نوعی حلزون دریایی است که طولش به بیش از 5 سانتی متر نمی رسد و از باله ها یا همان پاهایش برای شنا کردن بهره می گیرد.

موجودات اقیانوس آرام

کوسه شش آب ششی که در آب های بسیار ژرف شنا می کند

کوسه شش آب ششی یک نوع کوسه در ژرفای اقیانوس است و نامش را شش آب ششی گذاشته اند زیرا برخلاف دیگر کوسه ها که پنج آب شش دارند ، شش آب شش دارد. این کوسه همچنین یک باله پشتی در پشت و نزدیک کمرش دارد ، درحالی که دیگر گونه های کوسه باله های پشتی شان نزدیک به میانه کمرشان قرار گرفته است. این کوسه ها برای انسان خطرناک نیستند مگر آنکه تحریک شوند.

موجودات اقیانوس آرام

رنگ قرمز خونی این ماهی مرکب خون آشام هر ماهی ای را که به آن نزدیک شود ، به هراس می اندازد

ماهی مرکب خون آشام نه ماهی مرکب است و نه اختاپوس ، اگرچه شبیه به ترکیبی از این دو گونه به نظر می رسد. دانشمندان این موجود بخصوص را در دسته بندی مخصوص خودش قرار داده اند. ماهی مرکب خون آشام در آب های تاریک ژرفای اقیانوس زندگی می کند و این نام را برایش برگزیده اند زیرا رنگی تیره دارد و پوستش بازوانش را به هم وصل می کند که مانند شنل یک خون آشام می نماید.

موجودات اقیانوس آرام

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.