ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، بره ناقلا و شخصیت بره ناقلا و سفر بره ناقلا به کره ماه و بره ناقلا کجاست و حواشی بره ناقلا و بره ناقلا کجاست و بره ناقلا چیست و اخبار جدید بره ناقلا و عروسک بره ناقلا در نم نمک.

"بره ناقلا" به ماه می رود!

عروسک کوچک "بره ناقلا" که یکی از شخصیت های مجموعه تلویزیونی مخصوص کودکان به نام "بره ناقلا" یا شاون گوسفنده(Shaun the Sheep) است ، در اواخر تابستان به مدار ماه فرستاده خواهد شد.سفر بره ناقلا به کره ماه! [عکس]سفر بره ناقلا به کره ماه! [عکس]

به گزارش نم نمک و به نقل از دیلی میل ، اخیرا هویت اولین فضانوردی که در ماموریت آرتمیس 1 به مدار ماه ارسال خواهد شد ، فاش شده و آن کسی نیست جز "بره ناقلا"!

این عروسک کوچک از شخصیت محبوب کمپانی انیمیشن سازی بریتانیایی "آردمن انیمیشن"(Aardman Animations) قبل از پرتاب از مرکز فضایی کندی در ایالات متحده در اواخر تابستان امسال ، در فضاپیمای اوریون ناسا قرار خواهد گرفت.

این ماموریت که برای اولین بار شامل ماژول خدمات اروپایی آژانس فضایی اروپا(ESA) می شود ، قرار است قبل از بازگشت به زمین ، دور ماه بچرخد. این فضاپیما توسط محققان روی زمین کنترل خواهد شد.

دکتر "دیوید پارکر"(David Parker) مدیر اکتشافات انسانی و رباتیک آژانس فضایی اروپا گفت : این زمان هیجان انگیزی برای شان و ما در آژانس فضایی اروپا است. ما بسیار خوشحالیم که او برای این ماموریت انتخاب شده است و می دانیم که ، اگرچه ممکن است این گام کوچکی برای یک انسان باشد ، اما یک جهش بزرگ برای بره ها است.

بره ناقلا و کپسول اوریون توسط سیستم پرتاب فضایی ناسا پرتاب خواهد شد و سیستم پرتاب فضایی ناسا نیز یک موشک بزرگ 23 میلیارد دلاری با ارتفاع 322 فوت(98 متر) است. این فضاپیما قبل از پرتاب مرحله فوقانی خود وارد مدار پایینی زمین خواهد شد و سپس به مداری که بین زمین و ماه(translunar orbit) است ، می رود.

بره ناقلا به ماه می رود!

سپس کپسول اوریون به دور ماه پرواز خواهد کرد و با استفاده از گرانش خود به سرعت 43 هزار و 500 مایل(70 هزارکیلومتر)خواهد رسید و در اطراف این قمر زمین حرکت خواهد کرد و سپس 42 روز بعد در اقیانوس اطلس فرود خواهد آمد.

شان به منظور آماده سازی برای این پرواز ، برنامه آموزشی فضانوردان و آشنایی با فضاپیمای اوریون را از سال 2020 آغاز کرده است. او به مکان هایی در سراسر اروپا و ایالات متحده سفر کرد تا جنبه های مختلف این ماموریت را ببیند.

شان همچنین در سال 2019 در هواپیمای ایرباس Zero G A310 طی یکی از پروازهای سهموی(parabolic flights) حضور داشته است.

بره ناقلا به ماه می رود!

سفر این شخصیت پشمالو به مدار ماه در پانزدهمین سالگرد آغاز این سریال تلویزیونی که توسط شرکت آردمن انیمیشن تهیه شده است ، صورت خواهد گرفت.

"لوسی وندور"(Lucy Wendover) مدیر بازاریابی شرکت آردمن گفت : آردمن از پیوستن به آژانس فضایی اروپا برای تاریخ سازی و پرتاب اولین گوسفند به فضا هیجان زده است.

در این سفر مانکن مونیکین(Moonikin)(که در تصویر زیر قابل مشاهده است) نیز شان و فضاپیمای اوریون را همراهی خواهد کرد.

بره ناقلا به ماه می رود!

این آدمک آزمایشی که با نام کامل "Commander Moonikin Campos" شناخته می شود ، با موفقیت بر روی صندلی فرماندهی در بخش جلویی کپسول اوریون نصب شده است. نام آن از آرتورو کمپس(Arturo Campus) ، یک مهندس برق که نقشی کلیدی در بازگشت امن آپولو 13 به زمین در سال 1970 داشت ، گرفته شده است.

سایت خبری سی نت توضیحاتی درباره این مانکن آزمایشی نوشته است که در ادامه خواهیم گفت. طبق گزارش CNET این مانکن شبه انسان مجهز به چند حسگر خواهد بود که دو عدد از آنها حسگرهای تشعشع هستند که در پشت صندلی قرار دارند و دیگری در زیر پشت سری صندلی آن قرار دارد. آنها حرکات اوریون را هنگام حرکت به سمت ماه از طریق لرزش و شتاب ، ردیابی خواهند کرد. ناسا برای طبیعی تر شدن مانکن از فانتوم استفاده کرده که کپی کامل نیم تنه انسان است. فانتوم به دستگاه یا الگوی آزمایشی گویند که بدن انسان یا قسمتی از بدن انسان را شبیه سازی می کند. آژانس فضایی تصمیم گرفت که این ماده از موادی ساخته شود که از اندام ها ، استخوان ها و بافت های بدن یک شخص ماده بالغ تقلید کند.

دو مانکن دیگر به نام های "هلگا"(Helga) و "زوهر"(Zohar) نیز در هفته های آینده در اوریون نصب خواهند شد تا سطوح تشعشعات را ثبت کنند.

ماه گذشته ، ناسا اعلام کرد که سه تاریخ احتمالی را برای ماموریت آرتمیس 1 انتخاب کرده است و آن تاریخ ها نیز عبارتند از 29 اوت ، 2 سپتامبر یا 5 سپتامبر.

"جیمز فری"(James Free) مدیر سیستم های اکتشافی ناسا گفت که تاریخ دقیق حدود یک هفته قبل از پرتاب مشخص خواهد شد.

"آرتمیس 1" اخیراً "تمرین لباس خیس" خود را به پایان رسانده است که به یک مجموعه آزمایشات و شبیه سازی های حیاتی برای کمک به تعیین آمادگی موشک طراحی شده است. این موفقیت در تمرین لباس خیس به سختی به دست آمد ، چرا که تیم عملیات ، برای اولین بار در اوایل ماه آوریل تلاش کرد تا آن را به پایان برساند ، اما چندین مشکل فنی مانع شد. سپس اعضای تیم در تاریخ 25 آوریل ، موشک را برای تعمیر به ساختمان مونتاژ برگرداندند ، سپس آن را برای تلاش دیگری در اوایل ماه گذشته دوباره به سکوی پرتاب منتقل کردند.

در نهایت ، آخرین تلاش نیز کاملا بدون مشکل پیش نرفت و یک نشت هیدروژن طی عملیات سوخت رسانی مشاهده شد ، اما مقامات ناسا آن را به اندازه کافی خطرآفرین ارزیابی نکردند تا آزمایش را متوقف کنند و بدین ترتیب "آرتمیس 1" مهر تایید گرفت.

ماموریت "آرتمیس 1" کپسول "اوریون" را بدون سرنشین به سفری تقریبا یک ماهه به مدار ماه خواهد برد. تیم ماموریت ظاهرا به اواخر ماه اوت یا اوایل ماه سپتامبر برای این پرواز چشم دوخته است.

همانطور که از نام این ماموریت پیداست ، "آرتمیس 1" اولین ماموریت برنامه "آرتمیس" ناسا است که هدف از آن ، ایجاد حضور پایدار انسان در ماه و اطراف آن تا پایان دهه 2020 است.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن