ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، خرافات ترسناک ایران و ترسناک ترین خرافات های ایران و ترسناک ترین جاهای دنیا و 10 تا از ترسناک ترین مکان های ایران و مکان های جن زده تهران و جاهای ترسناک تهران و عجایب ترسناک جهان در نم نمک.

خرافات ترسناک ایران و وحشتناک ترین مکان های ایران

در ادامه به معرفی وحشتناک ترین مکان های ایران به همراه اعتقادات خرافی درباره این مناطق خواهیم پرداخت.خرافات ترسناک ایران و وحشتناک ترین مکان های ایرانخرافات ترسناک ایران و وحشتناک ترین مکان های ایران

1- باغ سنگی

سیرجان در استان کرمان قرار دارد. اگر می خواهید کمربندها را برای رفتن به یکی از ترسناک ترین جاهای ایران ببندید ، بهتر است به عنوان یکی از عجیب ترین و جالب ترین گزینه ها به سراغ نقشه برای یافتن مسیر کرمان و یافتن باغ درویش خان در سیرجان باشید. اما چرا باغ سنگیِ درویش خان از نقاط ترسناک ایران به شمار می رود؟ داستان از این قرار است که درویش خان در گذشته ها ، باغی بزرگ و پر از میوه داشته است اما باغ بعد از مدتی خشک می شود و انگار تاثیر این اتفاق ، روی صاحب باغ یعنی درویش خان ، آن قدر زیاد بوده است که باعث می شود تا دست به واکنش هایی غیرعادی بزند و باغش را به یکی از ترسناک ترین مناطق ایران بدل کند. چرا؟ به خاطر اینکه او سنگ های کوچک و بزرگی را که از کوه و کوهستان جمع آوری می کند به باغ می برد و آنها را به عنوان میوه به شاخه های درختان خشک آویزان می کند. برخی مدعی اند که او ارتباطاتی با موجودات ماورالطبیعه دارد. شاید این دستور آنهاست!

البته فقط سنگ ها نیستند که به شاخه های این درختان آویزان می شوند ، بلکه ضایعات و زباله هایی مانند پلاستیک ، تکه های فلزات ، اگزوز خودرو و چیزهایی از این دست هم روی شاخه های باغ درویش خان پیدا می شوند. عجیب است ، نه؟ اما واقعیت دارد.

خرافات ترسناک ایران

2- تالاب ارواح

به روح اعتقاد دارید؟ شما را نمی دانیم. شاید داستان های ارواح سرگردان و اجنه را خرافات بدانید اما مردمانی که در نزدیکی نوشهر زندگی می کنند با وجود تالاب ارواح در کیلومتر 12 نور به نوشهر ، اعتقاد دیگری دارند. آنها بر این باور هستند که تالاب ارواح که همیشه در پوششی از مه و پشت جنگل ها پنهان شده است ، داستان و رازهایی در خود دارد که انسان ها از آن بی خبرند. صدای زوزه حیوانات ، درختان خشکی که در تالاب قرار گرفته اند و مثل صحنه های یک فیلم کاملا وحشتناک هستند از جمله ویژگی هایی است که باعث می شود داستان های متنوعی درباره ارواح سرگردان ، پیرامون این تالاب از مردمان محلی گفته شود. البته یادتان باشد که علاوه بر اینکه این تالاب در دسته عجایب ترسناک ایران قرار می گیرد ، راه رسیدن به آن و جاده منتهی به تالاب هم وحشتناک است.

3- جهنم دره

جهنم دره کجاست؟ جهنم دره با نام عجیبش در شهر خوی قرار گرفته است. حتما می دانید که خوی از شهرهای آذربایجان غربی به شمار می رود. جهنم دره هم یکی از ترسناک ترین جاهای ایران است. اما چرا؟ واقعیت این است که این دره در یک منطقه کوهستانیِ صعب العبور قرار گرفته و داستان هایی درباره مخوف بودن آن از سوی بومیان منطقه مطرح می شود. تعدادی از کسانی که تلاش کرده اند تا به جهنم دره ، راه پیدا کنند در مسیر سخت گذر از کوه های آن ، جانشان را از دست داده اند. به همین خاطر است که صحبت هایی از نفرینی بودن و وجود عناصری ماور الطبیعه در آن مطرح می شود. در هر حال ، جهنم دره در دسته بندی ترسناک ترین جاهای ایران قرار می گیرد. پس یادتان باشد که هر چقدر هم به دنبال هیجان باشید ، سفر کردن به این دره ، نیاز به تجهیزات حرفه ای و البته تخصص و دانستن سفر به کوهستان و دره ها دارد.

خرافات ترسناک ایران

4- ریگ جن

می گویند که مثلث برمودا ، ناحیه ای از کره زمین است که هر مسافری را در خود فرومی کشد و بعد از راهی شدن به سمت آن ، دیگر امکان بازگشت نخواهید داشت. ریگ جن هم به مثلث برمودای ایران معروف است. ریگ جن ، کویری است در 17 کیلومتری استان تهران ، یعنی در منطقه کویری سمنان قرار دارد. ریگ جن ، پُر است از تپه های شنی و باتلاق های نمکی. رفتن به این منطقه ، هیچ وقت با موفقیت همراه نبوده است. قرن های متمادی است که سفر به ریگ جن ، مساوی بوده با کشیده شدن در کام مرگ. عجیب نیست؟ می گویند که پای هیچ حیوانی هم به ریگ جن باز نشده است. منطقه ای کویری را در نظر بگیرید که در دسته داغ ترین نقاط دنیا قرار می گیرد. ریگ جن ، واقعا از مناطق ترسناک ایران به شمار می رود.

خرافات ترسناک ایران

5- کلبه انزلی

کلبه انزلی هم در میان مناطق ترسناک ایران قرار دارد. در نزدیکی بندر انزلی و در حوالی صومعه سرا ، کلبه ای در نزدیکی جنگل وجود دارد که سفر کردن به آن در شب و به تنهایی اصلا توصیه نمی شود. در روستای هفت دغنان گیلان ، کلبه ای قرار دارد که داستان های وحشتناک زیادی پیرامونش وجود دارد. تصویر یک کلبه مخروبه ، چیزی شبیه قلعه جادوگرها در فیلم ها به طور کلی ، بسیار وحشتناک به نظر می رسد. حال ، آنکه داستان های متعددی هم درباره اش نقل شود. مثلا یکی از ماجراهای پیرامون کلبه انزلی ، این است که روزی چهار جوان به آنجا می روند و قصد می کنند تا شب را در کلبه بگذرانند. اما این ماجراجویی شان به مرگ تعدادی از آنها ، فرار تعدادی دیگر به جنگل و روانی شدن بازمانده در کلبه منجر می شود. ترسناک نیست؟ به نظر شما حقیقت دارد؟ داستان های دیگری هم درباره کلبه انزلی وجود دارد. مثلا اینکه چند دختر هم به این کلبه رفته اند و وحشت زده و نالان به زندگی خود ادامه داده اند. معلوم نیست که در این مکان ، چه اتفاقی می افتد که در داستان ها و ماجراهایی که نقل می شود ، افرادی که به بازدید از آن رفته اند دچار شوک می شوند یا در اثر سکته ، جانشان را از دست می دهند. به نظر می رسد که کلبه انزلی از ترسناک ترین جاهای ایران است. نیست؟

6- جنگل جیغ

روستای سربرج در نزدیکی های مشهد قرار دارد. وقتی که هوا رو به تاریکی می رود ، صدای جیغ از لابه لای درختان جنگل به گوش می رسد. این جیغ ، جیغ کیست؟ پای موجوداتی عجیب و فرازمینی در میان است؟ اگر از آن گردشگران شجاع باشید ، قطعا از ایده کمپ و چادر زدن در این جنگل در شب ، استقبال خواهید کرد. بالاخره با ماندن در جنگل جیغ می توانید متوجه شوید که واقعا پای موجوداتی وحشتناک در میان است که جیغ های بنفش می کشند یا اصلا ماجرایی در کار نیست. بعضی از افراد محلی معتقدند که صدای ملخ هایی که در میان شاخ و برگ درختان لانه دارند در شب هنگام باعث می شود تا صدایی مهیب و وحشتناک به گوش برسد. شما چه فکر می کنید؟

خرافات ترسناک ایران

7- گورستان جن

جن ها همیشه پای ثابت داستان های وحشتناک هستند. حال فرض کنید که راهیِ مکانی با نام گورستان جن می شوید. نمی ترسید؟ به نظرتان این گورستان که در روستای تیس در چابهار قرار دارد ، آبستن ماجراهایی وحشتناک است؟ بومیان منطقه بر این باورند که گورستان جن ، محل دفن موجوداتی به غیر از آدمی زاد است. یعنی به عقیده آنها ، اجنه در این گورستان دفن شده اند. یکی از دلایل عمده ای که باعث پرورش چنین باورهایی شده است ، شکل عجیب حفاری گورها در این منطقه عنوان می شود. به نظر می رسد که این حفاری ها برای دفن موجودات مرده قبرستان ، متعلق به چیزی به جز آدمی زاد است. بیراه نیست که گورستان جن را در شمار ترسناک ترین مناطق ایران قرار می دهند.

8- دره ستارگان

دره ستارگان ، نام ملیح و آرامش بخشی به نظر می رسد. این طور نیست؟ اما واقعیت این است که این دره ، روی و نام دیگری هم دارد که باعث می شود در فهرست عجایب ترسناک ایران قرار بگیرد. نام دیگر دره ستارگان ، گذرگاه ارواح است. اگر به پنج کیلومتری ساحل جنوبی جزیره قشم بروید به دره ای برخواهید خورد که ساختار بسیار عجیبی دارد. در این دره با احجامی عجیب و غریب رو به رو می شوید. سنگ ها و صخره های بلند ، با شکل هایی که دیدنشان ، شما را شگفت زده می کنند. این شگفتی با ترسی موهوم هم همراه است. چون بومیان منطقه معتقدند ، دره ستارگان را موجودات فرازمینی بنا کرده اند. این یعنی پای موجوداتی به غیر از آدمی زاد به این مکان باز است. کمی وحشتناک به نظر می رسد و اگر در دسته افراد ترسو و محتاط جای داشته باشید ، احتمال اینکه مثلا در شب هنگام ، راضی به سفر به این منطقه شوید ، احتمالا بسیار اندک خواهد بود.

خرافات ترسناک ایران

9- قلعه آدم خوار

بوینی یوغون؛ همان طور که از نام این عبارت هم به نظر می رسد با یک واژه ترکی سر و کار داریم. بله! بوینی یوغون از مناطق باستانی اردبیل است که در آن یک قلعه بسیار قدیمی وجود دارد. مردم محلی این منطقه باور دارند که قلعه موجود در این ناحیه ، طلسم شده است. هر کسی که در گذشته ، راهی قلعه می شده دیگر بازنمی گشته است. این یعنی ظاهرا با یکی از مخوف ترین نقاط ترسناک ایران روبه رو هستیم. جایی که به آن ، قلعه آدم خوار گفته می شود. قلعه آدم خوار ، بازدیدکنندگان خود را می بلعد؟ پای جن و موجودات وحشتناک در میان است؟ حفره و دری به سوی دنیایی دیگر در این قلعه وجود دارد؟ شما حاضرید به دیدن این قلعه قدیمی بروید؟

10- دریاچه گنج

به نظر می آید که استان های شمال غربی کشور ، آبستن داستان ها و مکان های وحشتناک زیادی هستند. یکی دیگر از ترسناک ترین جاهای ایران هم دریاچه گنج در تکابِ استان آذربایجان غربی است. مردم محلی معتقدند که این دریاچه را حضرت سلیمان با کوبیدن عصای خود به زمین پدید آورده است و به همین خاطر به آن «تخت سلیمان» هم می گویند. به باور مردم بومی منطقه ، گنجی در عمق این دریاچه وجود دارد. همین موضوع تاکنون ، تعداد زیادی از افراد را به عمق دریاچه گنج کشانده است. اما رفتن به دنبال گنج ، همانا و طعمه مرگ شدن هم همانا! دلیل این مرگ های قطعی چیست؟ رازی وحشتناک در عمق دریاچه وجود دارد؟ برخی هم می گویند که کوروش کبیر بعد از پیروزی در جنگ های خود ، غنایم و ثروت هایش را در عمق این مکان دفن کرده است. روزی ، خواهد آمد که شاهد بیرون آمدن گنج ها و سکه های طلا از این دریاچه باشیم؟ پای ماجرایی وحشتناک به میان است؟ آیا در این دریاچه ، نگهبانایی فرازمینی از گنج پنهان پاسداری می کنند؟ همان ها هستند که انسان های کنجکاو و در جستجوی گنج را به مرگ و هلاکت می رسانند؟

خرافات ترسناک ایران

11- قلعه جنی

قلعه جنی در کیش واقع شده است و یکی از وحشتناک ترین نقاط ایران به شمار می رود. اهالی جزیره معتقدند که این قلعه ، محل زندگی اجنه است. پس شب ها از رفتن به حوالی آن هم خودداری می کنند. چه چیزی بر این باور دامن می زند؟ چرا قلعه جنی در دسته ترسناک ترین جاهای ایران قرار می گیرد؟ گفته ها ، حاکی از آن است که قلعه جنی در شب ها بسیار ترسناک است. بادی که بعد از غروب خورشید در حوالی قلعه می پیچد و صدای چاه آب ، مو را به تن سیخ می کند. در سفر بعدی تان یا شاید نخستین سفرتان به جزیره کیش ، دل و جرئت بازدید از قلعه جنی در شبی تاریک را دارید؟ دوست دارید به دل عجایب ترسناک ایران بزنید؟ اگر پاسخ مثبت است ، پس قلعه جنی را به مواردی که در دفترچه تان یادداشت می کنید و باید به آنها سر بزنید ، اضافه کنید.

12- قبرستان طلسمی و نفرین شده

بهشهر مازندران هم از آن شهرهای زیبایی است که علاوه بر طبیعت فوق العاده ، یکی از مناطق ترسناک ایران را در خود پنهان دارد. شاید بتوان گفت که این منطقه که در چند سطر آینده با آن آشنا خواهید شد ، یکی از وحشتناک ترین نقاط این فهرست است. گورستانی موسوم به «سفیدچاه» در بهشهر با سنگ قبرهای عمودی ، شما را یاد فیلم هایی مانند طالع نحس می اندازد. روی گورها ، نام افراد و شغلشان نوشته شده است. رنگ خاک منطقه تماما سفید است و شب ها ، مِهی عجیب دور منطقه را دربرمی گیرد. بومیان منطقه فکر می کنند که قبرستان در تسخیر اجنه است. به طوری که یک جعبه چوبی در قبرستان وجود دارد که از مدت ها پیش گفته می شود ، متعلق به جن هاست و دست زدن به آن می تواند خطرات و فجایعی را به همراه داشته باشد. قبرستان طلسمی و نفرین شده از وحشتناک ترین نقاط ایران است. پس اگر حوصله داستان های ترسناک را ندارید ، دور سر زدن به آن را خط بکشید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(5 رای)
100%

نظر دادن