در ادامه با بیوگرافی سیاوش بوشهری مشهور به سیاه خان لپویی عجیب الخلقه ترین مرد ایران و زندگی غمبار او در نم نمک با شما خواهیم بود.

بیوگرافی و عکسهای سیاه خان لپویی عجیب الخلقه ترین مرد ایران!

  • نام اصلی : سیاوش بوشهری
  • نام مستعار : سیاه خان لپویی
  • متولد : 1291 لپویی فارس
  • علت مرگ : ذات الریه
  • علت شهرت : بدن عجیب الخلقه
  • قد : 259 سانتیمتر
  • وزن : 250 کیلو

بیوگرافی کامل سیاه خان لپویی

سیاوش بوشهری مشهور به سیاه خان لپویی مرد 2٫59 متری ایرانی (بالاترین قد ثبت شده در آسیا) با بدنی بسیار بزرگ و غیرمعمولی بود. وی که در اوایل سده 14 خورشیدی در لپویی ، از توابع زرقانِ استان فارس می زیست از عقب ماندگی جسمی و ذهنی نیز رنج می برد.سیاه خان | بیوگرافی سیاه خان لپویی عجیب الخلقه ترین مرد ایران!سیاه خان | بیوگرافی سیاه خان لپویی عجیب الخلقه ترین مرد ایران!

لپویی کجای شیراز است؟

لپویی شهری است در فاصله 25 کیلومتری شمال شرقی شیراز واقع می باشد.

عکس های سیاوش بوشهری ملقب به سیاه خان

عکس های سیاوش بوشهری ملقب به سیاه خان

شروع رشد عجیب

سیاه خان به سال 1291 خورشیدی در روستای لپویی ، از توابع زرقان استان فارس به دنیا آمد.تا 6سالگی رشد طبیعی داشت ، اما از این زمان رشد شدیدی پیدا کرد. خانواده وی به دلیل تنگدستی و مشکلات جسمی سیاه خان به شیراز مهاجرت کردند و با به نمایش گذاشتن فرزند درشت هیکل و نامتعارفِ خود در معابر ، کسب درآمد می کردند.

روزها در کنار خیابان و پیاده رو ، کنار جوی آب و زیر سایه درختان و ساختمان ها او را روی تکه پارچه ای می نشاندند و مردم و رهگذران به صورت سیرک یا نمایش به دیدن هیکل و قیافه وحشتناک او می آمدند و گاه بعضی تماشاچیان به او کمک های مادی مختصری به صورت صدقه می کردند.

عکس عجیب الخلقه ترین مرد ایران!

عکس  سیاه خان عجیب الخلقه ترین مرد ایران

چهره ترسناک

بعضی از بچه ها به او سنگ می زدند و فریاد او بلند می شد ولی امکان و توان برخاستن و دفاع یا تلافی نداشت. گاه بچه های کوچک و زن ها از مشاهده چهره و هیکل عجیب و ترسناک او از وحشت جیغ زده و گریه می کردند. شهرت این غول عجیب الخلقه و کریه به تدریج به شهرستان های دیگر فارس رسید و از نقاط دوردست به دیدن این به قول بعضی در آن زمان «انسان جن زده» می آمدند. خانواده وی برای درمان او از داروهای گیاهی مختلف ، بخورها ، ادعیه ، جادو ، اوراد رفع جن و شربت های طلسم شکن استفاده می کردند.

کسب درامد از نمایش

به تدریج عده ای افراد زرنگ و فرصت طلب با موافقت خانواده وی به صورت اکیپ دور او را گرفته و ابتدا از هر تماشاچی پول می گرفتند و بعد اجازه نزدیک شدن و مشاهده این فرد غول مانند را می دادند و بدینوسیله ممر معاشی برای خانواده و دیگران بود.

عکس صورت عجیب سیاه خان

عکس صورت عجیب سیاه خان

تلاش برای درمان سیاه خان

در سال 1301 شمسی آقای دکتر قربان ، بنیانگذار و اولین رئیس دانشکده پزشکی شیراز سیاه خان را می بیند و از آن پس مرتب به دیدن او می رود و علاوه بر کمکهای مالی مکرر برایش دارو و غذا می برد. گاه با درشکه و زحمت او را به دانشگاه پزشکی می آوردند و دکتر قربان به علت مشکلات پیاده و سوار کردن سیاه خان ، خود در داخل درشکه او را معاینه و درمان های لازم را تجویز می کرد. به دستور دکتر قربان به علت مشکل بودن زندگی در کوچه و منزل وی را در بیمارستان سعدی شیراز متعلق به دانشکده پزشکی بستری می کنند.

تحقیقات دکتر قربان

دکتر قربان به علت نادر بودن این فرد در جهان و شرایط بسیار عجیب او خیلی به او علاقه مند شده بود و در آن زمان به پزشکان و دانشجویان می گفت : «سیاه خان در عالم پزشکی گوهر شب چراغی است»

وزن جمجمه او که 7‎/5 کیلوگرم بود ، تحمل این سر بزرگ و ترسناک را روی گردن سیاه خان مشکل می کرد. به علت وزن فوق سنگین بدن و طول زیاد قد و ناهنجاری شدید مهره ها و گردن و کمر قادر به سرپا ایستادن نبود و برای این کار احتیاج به کمک حداقل 4-3 نفر قوی هیکل داشت.

اسکلت عجیب سیاه خان لپویی

اسکلت عجیب سیاه خان لپویی

مشخصات عجیب بدنی

قواره هیکل او خیلی عجیب و وحشتناک بود. حجم جمجمه وی 1470 سانتی متر مکعب بود. طول دست او 117 سانتی متر و طول پای او 125 سانتی متر بود. به علت حجیم و سنگین بودن جمجمه و گردن و سنگین بودن هیکل او و فشار دائم این وزن زیاد روی ستون فقرات ستون مهره ها در ناحیه سینه و پشت به طرف عقب و کمی به سمت راست قوز برداشته بود. اگر این قوز وجود نداشت ، قد کامل او بیش از 259 سانتی متر فعلی می بود.

اواخر عمر و مرگ

سیاه خان تا پایان زندگی اش در بیمارستان به سر برد. این هیولای خوفناک با قدی به طول 259 سانتی متر و هیکلی با وزن 250 کیلوگرم کف پاها کاملاً صاف و به علت کف بسیار پهن و دراز پاها موقع راه رفتن تلپ تلپ کف پا به زمین کوفته می شد. حالات و اخلاق و روحیات او شبیه بچه ها بود. فردی عقب مانده و کم هوش بود. گاه حالات شدید امیال جنسی بدون کنترل و خجالت داشت. اشتهای او به غذا در حد 4-3 نفر انسان سالم پراشتها بود.

سیاه خان چندی بعد به علت ذات الریه فوت می کند.

اسکلت وی هم اکنون در دانشکده پزشکی دانشگاه شیراز در معرض بازدید عموم قرار دارد.

اسکلت عجیب الخلقه ترین مرد ایران!

اسکلت عجیب الخلقه ترین مرد ایران در دانشکده پزشکی دانشگاه شیراز

بیوگرافی شما در سایت نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
90%

نظرات کاربران  

00
با سلام ،
بعد از خواندن بیوگرافی‌ سیاه خان لپوئی دچار حیرت شدم به دلیل استفاده از کلمات تحقیر کننده ای مثل هیولای خوفناک ، سر ترسناک و کلماتی از این قبیل.
اینکه ایشان از لحاظ فیزیکی غیر معمول و غیر عادی بودند دلیل بر این نیست که انسان نبودند و حتما باید به هیولا تشبیه بشن . ضمنا عکس ایشان گویای همه چیز در رابطه با ظاهرشون هست و هر‌کسی با فهم خودش درمورد ترسناک بودن با نبودن ایشون قضاوت میکنه و نیازی به استفاده از این صفات بطور مکرر نیست.به هر حال ما در دنیایی زندگی‌ میکنیم که احتمال پیش آمدن اتفاق‌های غیر معمول وجود دارد ، اما نحوه برخورد ما بسیار مهم هست . هیچکس انتخاب نمیکنه که در‌چه شرایطی و یا در کجای این جهان به دنیا بیاد . خود شخص نویسنده این متن می تونست به جای این فرد به دنیا بیاد .
با سپاس
1399-07-19 21:24
پاسخ دادن

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 27,787