ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، مادر خورشید زندگی ما و قلب تپنده ای است که به خانه و همه کسانی که در آن زندگی می کنند جان می بخشد ، به همین دلیل است که احساسـاتی که در هر لحظه دارد تاثیر مستقیم در حال و هـوای خانه و خانواده دارد.

چگونه مادرمان را خوشحال کنیم؟

مادر خورشید زندگی ما و قلب تپنده ای است که به خانه و همه کسانی که در آن زندگی می کنند جان می بخشد ، به همین دلیل است که احساسـاتی که در هر لحظه دارد تاثیر مستقیم در حال و هـوای خانه و خانواده دارد.چگونه مادرمان را خوشحال کنیم؟چگونه مادرمان را خوشحال کنیم؟

چگونه مادرمان را خوشحال کنیم؟

مادر که شاد است همه خانه به هیجان و تکاپو می افتد و زمان هایی که مادر کسل ، غمگین یا نگران است ناخودآگاه همه چیز رنگ غم و غصه به خودش می گیرد. بنابراین شاد کردن مادر یکی از وظایفی است که تک تک ما بر عهده داریم که نه تنها برای او بلکه برای خود ما نیز مزیت های فوق العاده ای به همراه دارد.

مادرها با چیزهای ساده شاد می شوند ، با یک کپشن تبریک تولد مادر تا تقدیم کردن یک دسته گل زیبا یا هدیه ای ساده. این موارد برای قدردانی از زحمات مادر و شاد کردن دل او خوب هستند و مادر هرگز آن ها را رد نمی کند اما چه بهتر که برای شادی مادرتان به دنبال ایده های متنوع تر که گاه حتی ساده تر نیز هستند باشید تا به او نشان دهید چقدر دوستش دارید.

یکی از روش های عالی برای خوشـحال کردن مادر مهربان تان این است که با او ارتباط خوبی برقرار کنید. این کار هزینه ای برای شما ندارد اما می تواند بهترین اثرات را به دنبال داشته باشد.

1. به مادرتان نشان دهید که چقدر برای شما ارزشمند است

با رفتارتـان به مادر خود نشان دهید که برای شما اهمیت زیادی دارد. یکی از راه هایی که باعث می شود مادرتان احساس ارزشمندی داشته باشد این است که علاقه خود را به او نشان دهید.

به عنوان مثال با گوش کردن به حرف های مادرتان زمانی که درباره زندگی خودش صحبت می کند می توانید با او ارتباط برقرار کنید. این که نشان دهید به حرف های او علاقه مند هستید باعث خوشحالی او می شود.

به علاوه تحقیقات نشان داده خانواده هایی که درباره گذشته با هم صحبت می کنند روابط نزدیک تری با هم دارند و فرزندان آن ها از اعتمـاد به نفس بیشتری برخوردار هستند.

بنابراین از مادرتان بخواهید درباره گذشته خودش صحبت کند ، این کار هم برای او و هم برای شما مفید خواهد بود.

2. از او بپرسید چه احساسی دارد

مادرها نیز مانند بقیه آدم ها نیاز به افرادی دارند که با آن ها صحبت کنند. این که احساس و حال و هوایش را از او جویا شوید نشان می دهد که به او توجه دارید و به شادی او اهمیت می دهید که بدون شک خوشحالی او را به همراه خواهد داشت.

به عنوان مثال اگر متوجه استرس او شده اید می توانید به او بگویید “مامان به نظر می رسه خیلی استرس داری ، حالت خوبه؟”

همچنین می توانید درباره این که روزش را چطور گذرانده با او صحبت کنید.

3. برایش پیام کوتاه بفرستید

حتی رفتارهای به ظاهر کم اهمیت مانند پیامک فرستادن نیز تاثیر زیادی در بهبود رابطه شما و مادرتان دارد. ارسال پیامک به مادرتان در طول روز به او نشان می دهد که به او فکر می کنید و باعث می شود احساس بهتری داشته باشد.

بدون شک آدم ها هر چه بیشتر حس کنند دیگران به فکر آن ها هستند شادتر می شوند. لازم نیست برای تاثیر بیشتر پیام بلندی بنویسید بلکه همین که درباره روزش سوال کنید و حال و احوالش را جویا شوید کافی است.

4. عذرخواهـی کنید

زمانی که کار اشتباهی مرتکب شده اید از او عذر خواهـی کنید. گاهی معذرت خواستن از مادر کار بسیار دشواری است اما نشان دادن مسئولیت پذیری در مورد رفتارتـان به او ، باعث تقویت رابطه بین شما شده و مادرتان حس خوبی پیدا می کند.

برای عذرخواهـی به موارد زیر توجه کنید :

  • از مشکل ایجاد شده ابراز پشیمانی کنید
  • مسئولیت رفتار خود را بدون بهانه جویی بپذیرید
  • به او بگویید که سعی می کنید دفعات بعدی آن کار را به شیوه متفاوت انجام دهید

5. همدلی داشته باشید

گاهی لازم است برای درک کردن مادرتان خودتان را جای او بگذارید. بسیاری از افرادی که با مادر خود زندگی می کنند گاهی حس می کنند مادرشان بهترین دوست آن ها است و گاهی دیگر او را همچون سرپرست زندان خود می بینند!

اگر شما نیز چنین احساسـاتی را تجربه کرده اید سعی کنید گاهی خودتان را در موقعیت و شرایط او بگذارید و به این فکر کنید که چرا نمی تواند کار خاصی را انجام دهد یا رفتار خاصی داشته باشد.

تمرین کردن همدلی نه تنها برای مادرتان بلکه برای شما نیز مفید می باشد.

6. درباره مشکلات خود با او صحبت کنید

سعی کنید درباره مشکلات خود با مادرتان بیشتر صحبت کنید. بسیاری از مادرها دوست دارند در زندگی فرزندان خود نقش داشته باشند به خصوص اگر فرزندشان احساسـات و افکار خود را با آن ها در میان بگذارد.

اگر روز بـدی داشته اید ، در مدرسه به مشکلی برخورده اید یا حتی عاشق شده اید از مادرتان راهنمایی بخواهید. این کار شما به او این احساس را می دهد که برایش ارزش قائل هستید.

البته بهتر است تنها هنگام مواجه شدن با مشکلات و سختی ها به یاد مادرتان نیفتید بلکه احساسـات و خبرهای خوب را نیز با او در میان بگذارید.

7. رازهای کوچک و خنده دار با هم داشته باشید

بسیاری از ما با دوستان صمیمی خود رازهای جالب و خنده دار از سوتی ها و اشتباهات مضحکی که انجام داده ایم داریم که هر بار به موضوع مشابه آن ها بر می خوریم با هم به آن ها می خندیم.

داشتن یک نوع طنز مخفی که تنها شما و مادرتان از آن خبر داشته باشید به تقویت رابطه شما کمک می کند و باعث می شود هر دوی شما در رابطه خود احساس خوب و سرشار از امنیت داشته باشید.

منبع : wikihow

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
80%

نظر دادن