ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، این مطالعه گروهی از سلول های مغزی در موش های ماده را کشف کرد که وقتی هورمون عشق در مغز آنها منتشر می شود، همزمان سلول هایی به نام " آکسی توسین " هم فعال می شوند.

کشف هورمون عشق به فرزند در زنان پس از زایمان!

عشق و علاقه به هم نوع و یا غیر هم نوع در میان تمام موجودات کره زمین با میزان های متفاوتی وجود دارند که شاید یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل زندگی باشد و این در حالی است که برخی از انسان ها بر این باور هستند که هیچ نوع عشق و علاقه ای در میان حیوانات وجود ندارد و آنها تنها می توانند منجر به آسیب های جبران ناپذیر و تلخی شوند.کشف هورمون عشق به فرزند در زنان پس از زایمان!کشف هورمون عشق به فرزند در زنان پس از زایمان!

اما یک مطالعه که اخیرا توسط محققان دانشگاه " Louisiana State " انجام شد که توانست حقیقتی جالب و همچنین شوکه کننده ای را اعلام کند. این مطالعه گروهی از سلول های مغزی در موش های ماده را کشف کرد که وقتی هورمون عشق در مغز آنها منتشر می شود ، همزمان سلول هایی به نام " آکسی توسین " هم فعال می شوند.

این سلول ها دقیقا از قسمتی از مغز این حیوانات کشف شد که وظیفه تحلیل رفتار مادرانه را بر عهده دارد. " اکسی توسین " در زمان زایمان و شیردهی آزاد می شود و نقش مهمی در پیوند و ارتباط عاطفی میان نوزاد و مادر را ایفا می کند و این سلول ها در میان تمام مادرها چه در انسان ها و چه در حیوان ها وجود دارد.

با این حال این می تواند در درمان افسردگی پس از زایمان بسیار کمک کند که چنین اتفاقی ممکن است در یک نفر از هفت مادر فارغ شده رخ دهد. دکتر " Ryoichi Teruyama " در طی مصاحبه ای گفت : " تعداد زیادی از محققان به دنبال این بودند تا بتوانند تفاوت اکسی توسین در خانم ها و آقایان را بدست بیاورند. اما هیچ یک از آنها موفق به کشف آن نشده بودند و کشف ما بسیار بزرگ بود. این سلول ها در خانم ها نسبت به آقایان چند ده برابر می باشد."

کشف جدید دانشمندان در مورد هورمون عشق !

کشف جدید دانشمندان در مورد هورمون عشق !

این مطالعه نشان می دهد که این سلول در میان تمام خانم ها وجود دارد و وظیفه مهمی در پیوند مادر و نوزاد را دارا می باشد که با این کشف می توانند از افسردگی پس از زایمان خانم ها جلوگیری کنند و این می تواند پیشرفت بسیار بزرگی در این زمینه باشد. این در حالی است که در سال های گذشته ، اکسی توسین به عنوان یک درمان موثر برای شرایط روحی نامناسب و اوتیسم بکار می رفت.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن