مردم ماداگاسکار در یک مراسم سنتی عجیبی با نام فامادیهانا جسد خانواده و خویشاوندان خود را از قبر بیرون می آورند و با آن می رقصند.

رقص با مردگان سنتی عجیب در ماداگاسکار

در یک مراسم سنتی عجیب با نام فامادیهانا که در کشور ماداگاسکار برگزار می شود ، مردم این کشور جسد خانواده و خویشاوندان  خود را از قبر بیرون می آورند و با آنها می رقصند. آنها بعد از انجام این مراسم سنتی ، دوباره این مردگان را به خاک می سپارند. مقامات این کشور با هشدار شدید از مردم خواسته اند تا از برگزاری این مراسم عجیب خودداری کنند.رقص با مردگان سنتی عجیب در ماداگاسکار + فیلمرقص با مردگان سنتی عجیب در ماداگاسکار + فیلم

این مراسم اگرچه یک مراسم سنتی دیرینه در ماداگاسکار بشمار می رود  اما اکنون چالش هایی را برای این کشور بوجود آورده است. گفته می شود به تازگی انجام مراسم فامادیهانا موجب کشته شدن حداقل 120 نفر در اثر ابتلا به  بیماری طاعون شده است.

 "ویلی راندریاماروتیا" ، رئیس بهداشت و سلامت  این کشور در این خصوص  گفت : " با نبش قبر فردی کسی که در اثر طاعون مرده است ، باکتری می تواند به فرد یا افرادی که جسد وی را لمس می کنند منتقل شود."

 گفتنی است؛ اگرچه دولت برگزاری این مراسم را ممنوع اعلام کرده است ، اما بیم آن می رود که برخی بصورت مخفیانه به انجام آن اقدام کنند.

این مطلب مفید بود؟
رقص با مردگان سنتی عجیب در ماداگاسکار + فیلم
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,110