ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، ضرب المثل اگر تو کلاغی من بچه کلاغم به افرادی می گویند که فکر می کنند خیلی زرنگ و باهوشند.

روزی روزگاری بر روی درختی وسط یک شهر بزرگ کلاغی زندگی می کرد که تازه تخم گذاشته بود و از آنها مراقبت می کرد. تا اینکه جوجه هایش سر از تخم درآوردند و کلاغ صاحب سه جوجه کلاغ کوچک شد. کلاغ مادر که خیلی خوشحال بود ، به شدت از جوجه هایش مراقبت می کرد. برای آنها غذا تهیه می کرد و با بال هایش سایبان برای جوجه هایشان می ساخت.ضرب المثل اگر تو کلاغی من بچه کلاغمضرب المثل اگر تو کلاغی من بچه کلاغم

یک روز که کلاغ برای پیدا کردن غذا از لانه بیرون رفته بود ، گربه به لانه او حمله کرد و دو تا از جوجه هایش را خورد. جوجه سومی که خیلی زرنگ و باهوش بود از دست گربه فرار کرد و توانست خود را در لابه لای برگ های درختان پنهان کند و زنده بماند. هنگامی که کلاغ مادر به لانه بازگشت و جوجه هایش را پیدا نکرد شروع به گریه و زاری کرد که ناگهان جوجه کلاغ کوچک خودش را نشان داد و گفت : مادر من توانستم از دست گربه فرار کنم. کلاغ مادر تا جوجه اش را دید خوشحال شد و خدا را شکر گفت که حداقل یکی از جوجه هایش زنده مانده. بعد از این اتفاق کلاغ مادر از جوجه اش دور نمی شد و به شدت از او مراقبت می کرد.تا اینکه وقت آموختن پرواز به کلاغ شد. مادرش با حوصله و مهربانی فراوان تمام فوت و فن پرواز را به او آموخت. کم کم جوجه کلاغ می توانست خود به تنهایی پرواز کند. و مادرش از اینکه جوجه کلاغ با سرعت توانسته راه و رسم پرواز را بیاموزد بسیار خوشحال بود.

یک شب کلاغ مادر به جوجه اش گفت : تو دیگر بزرگ شده ای و می توانی از خودت مراقبت کنی. فقط خیلی مراقب آدم ها باش ، چون بچه آدم ها همیشه در پی آزار و اذیت جوجه ها و پرنده ها هستند. تو باید خیلی مواظب خودت باشی. بچه کلاغ که با دقت به حرف های مادرش گوش می کرد فکر کرد و گفت : خیالت راحت مادر اگر دیدم که آدم ها خم شده اند تا از روی زمین سنگ بردارند ، فرار می کنم «اگر تو کلاغی من بچه کلاغم.»

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن