در ادامه با بیوگرافی آشا محرابی بازیگر دوست داشتنی سینما و تلویزیون به همراه عکسهای خانوادگی با پدر و همسرش و فیلمشناسی آشا محرابی با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه آشا محرابی و همسرش(Asha Mehrabi)

 • نام : آشا محرابی
 • زمینه فعالیت : سینما ، تلویزیون ، تئاتر و رادیو
 • متولد : 31 مرداد 1352 تهران
 • پیشه : بازیگر ، کارگردان ، دوبلاژ ، گویندگی
 • مدرک تحصیلی : فارغ التحصیل فیلمسازی از کانادا
 • محل زندگی : تهران
 • قد : 164 سانتیمتر
 • والدین : فاطمه سید مدلل کار و اسماعیل محرابی

بیوگرافی کامل آشا محرابی

آشا محرابی متولد 31 مرداد 1352 در تهران از هنرپیشگان ایرانی رادیو ، سینما و تلویزیون است.بیوگرافی آشا محرابی بازیگر و همسرش + زندگینامهبیوگرافی آشا محرابی بازیگر و همسرش + زندگینامه

بیوگرافی آشا محرابی بازیگر

بیوگرافی آشا محرابی بازیگر

وضعیت ازدواج و همسر آشا محرابی

از وضعیت ازدواج و همسر آشا محرابی اطلاعات دقیقی در دست نیست.

آشا محرابی و همسرش

عکس آشا محرابی و همسرش (تایید نشده)

آشا محرابی در شهر تهران به دنیا آمد ، مادرش سیده فاطمه سید مدلل کار و پدرش اسماعیل محرابی بازیگر پر فعالیت چند دهه قبل می باشد.

تحصیلات

او فارغ التحصیل دوره کارشناسی در رشته مترجمی زبان انگلیسی و دوره کارشناسی ارشد در رشته روابط بین الملل است. همزمان با تحصیلات دانشگاهی اش ، به کانون هنری حمید سمندریان رفت و فارغ التحصیل بازیگری و کارگردانی از کانون سمندریان شد. وی همچنین فارغ التحصیل کارگردانی و فیلمسازی از سینمای جوان است. او دوره فیلمنامه نویسی را هم در کلاس های ناصر تقوایی در آموزشگاه کارنامه گذرانده است. او همچنین فارغ التحصیل فیلمسازی از کانادا نیز هست.

آشا محرابی و پدرش اسماعیل محرابی

آشا محرابی و پدرش اسماعیل محرابی

او در سال 1374، با قبولی در آزمون اداره کل نمایش پا به عرصه نمایشهای رادیویی گذاشت و هم اکنون به عنوان بازیگر ، کارگردان و نویسنده با اداره کل نمایش همکاری دارد. پس از ورود به رادیو ، کار در صحنه تئاتر را در سال 1377 با بازی در نمایش دایره گچی قفقازی به کارگردانی حمید سمندریان در تالار اصلی تئاتر شهر آغاز کرد. بعدها در کسوت بازیگر ، نویسنده و کارگردان کار در این حیطه هنری را ادامه داد و در نمایش هایی مثل «خسیس» ، «خانه برنارد آلبا» ، «سه خواهر» ، «زیرگذر سقاخانه» ، «اتوبان» ، «من حرفی ندارم دنبالشو نگیر» و … به ایفای هنر پرداخت. او در حال حاضر ، عضو انجمن بازیگران و کارگردانان خانه تئاتر ایران است.

وی همچنین از سال 1380 کار دوبلاژ را آغاز کرد.

ماجرای خودکشی

چند سال قبل همزمان با پخش فیلمی به نام تهران من حراج که وی در آن به ایفای نقش می پرداخت ، فیلمی که اجازه پخش نگرفت و حتی سازندگان فیلم را جهت ساخت این فیلم مجازت کردند خبر خودکشی آشا محرابی منتشر شد .

طبق گفته ها : پس از چند روز بستری شدن در بیمارستان خصوصی ، راضی به مصاحبه با خبرنگاران نشد اما خبر خودکشی او را یکی از بستگان نزدیکش تکذیب کرد و اظهار داشت که : آشا فقط چند روزی مریض خواهد بود و نیاز به استراحت دارد و خودکشی نکرده است (به نقل از فردا نیوز)

مصاحبه با آشا محرابی

شما که از ابتدا عاشق بازیگری بودید چرا در رشته ای مرتبط با سینما یا تئاتر تحصیل نکردید؟

واقعاً دلم می خواست این اتفاق برایم می افتاد ، ولی متأسفانه شرایط به گونه ای پیش رفت که مجبور شدم در رشته ای غیر از بازیگری درس بخوانم. شاید همین دوری از فضای هنر و بازیگری باعث شد وقتی وارد این حرفه شدم کسی را نشناسم و حمایتی نداشته باشم.

اگر در رشته سینما تحصیل می کردم احتمالاً آشنایی هایی اتفاق می افتاد که مسیر ورودم به دنیای بازیگری را هموار می کرد. اما این طور نشد و من بیشتر مسیر را به تنهایی و البته بسختی طی کردم تا توانستم موقعیتم را به عنوان یک بازیگر تثبیت کنم.

بازیگری را از کجا شروع کردید؟

از کلاس های کارگردانی و بازیگری استاد سمندریان. دوره بسیار پرباری بود و آنچه می شد در 4 سال دانشگاه بیاموزم به صورت فشرده و در یک سال از استاد سمندریان آموختم. بعد هم برای بازی در نمایش «دایره گچی قفقازی» انتخاب شدم.

که در آن نمایش هم در 2 نقش بازی می کردید…

بله ، تجربه فوق العاده ای بود. برای بازی در این نقش مثل بقیه دانشجوهای استاد تست دادم و انتخاب شدم. سپس در نمایش «رویای شب نیمه تابستان» به کارگردانی دکتر احمد کریمی حکاک بازی کردم و بعد در نمایش های دیگری که هر کدام تجربه ای و خاطره ای ارزشمند بودند.

عکسهای اینستاگرام آشا محرابی

عکسهای اینستاگرام آشا محرابی
کلا در تئاتر بیشتر از مدیوم های دیگر جا افتاده اید. دلیل این دلبستگی به دنیای نمایش چیست؟

فکر می کنم تئاتر فضایی دارد که می تواند ضعف ها و توانایی های بازیگر را صادقانه به او نشان دهد. بازیگر در سینما بزرگ تر از آنچه هست نشان داده می شود و در تلویزیون کوچک تر؛ ولی در تئاتر می توان هر بازیگری را در اندازه های واقعی اش دید. من بیش از 12 سال در تئاتر فعالیت کرده ام و بهترین اتفاق ها برایم در این فضا افتاد. بخش مهمی از چیزهایی که یاد گرفته ام را مدیون تئاتر هستم و معتقدم فضای تئاتر به رشد استعدادهای بازیگر کمک می کند.

در تئاتر کارگردانی هم می کنید و می دانم که نمایشنامه نویس قابلی هستید. از بازیگری اشباع شده اید؟

به هیچ وجه. محال است که روزی از بازیگری دلزده شوم. من عاشق کارم هستم و هنوز خیلی از نقش ها هست که دوست دارم بازی کنم. کارگردانی و نوشتن برایم در ادامه بازیگری معنی پیدا می کند. در رادیو بیشتر نمایش های رادیویی را کارگردانی می کنم ولی در تئاتر علاقه اصلی ام بازیگری است. چندی پیش با پریسا مقتدی نمایش «خاله ایران» را به طور مشترک کارگردانی کردم و سال گذشته نیز اولین کارگردانی مستقلم را با نمایش «من حرفی ندارم دنبالشو نگیر» تجربه کردم که خوشبختانه اجرای موفقی داشت.

کارگردانی نسبت به بازیگری مسوولیت و دشواری بیشتری دارد. به عنوان کسی که تجربه بازیگری و کارگردانی در تئاتر را دارید ، فکر می کنید سخت ترین قسمت کار در تئاتر چیست؟

شاید مهم ترین مشکل این باشد که با تغییر مدیریت در هر بخش ، سیاست ها نیز عوض می شود. چیزهایی که تا پیش از این ممنوع بودند آزاد می شوند و برای چیزهایی که آزاد بودند ممنوعیت در نظر می گیرند. وقتی محدوده خطوط قرمز مشخص نیست و هیچ ثباتی در قانون ها وجود ندارد ، آدم نمی داند باید چه کند که دچار مشکل نشود. به نظرم این حق طبیعی هر گروه تئاتری است که دست کم برنامه ها و سیاست های فرهنگی و نظارتی یکی دو سال آینده را بداند تا فعالیت هایش را بر اساس آن تنظیم کند. نه این که با تغییر مدیریت همه چیز به نقطه صفر برگردد و بلاتکلیفی ایجاد شود. این توقع زیادی نیست که مدیران تئاتر که با این اعتماد به نفس درباره همه چیز قانون و دستورالعمل وضع می کنند حداقل سالی چند بار تئاتر ببینند و با فضای دنیای نمایش آشنا باشند. وقتی یک مدیر درباره تئاتر صاحب نظر نیست چگونه می تواند قانونگذار باشد و مسیر حرکت تئاتر را مطابق صلاحدید خودش ترسیم کند؟

به هر حال این شرایط در مدیریت فرهنگی ما در سطح کلان وجود دارد و مخصوص تئاتر نیست. اما قبول دارم که تئاتر به نسبت سینما ممکن است آسیب پذیرتر باشد ، چون روی موج خبرسازی قرار ندارد و مثل سینما نیست که وقتی بلایی سرش می آید بسرعت به تیتر رسانه ها تبدیل می شود.

از همه مهم تر این است که وقتی ارزش ها و ضدارزش ها به همین راحتی و با تغییر یک مدیر عوض می شود همه باورها به هم می ریزد و بلاتکلیفی به وجود می آید. متأسفانه هرکسی که از راه می رسد می خواهد در بنیان تئاتر تحول ایجاد کند و البته هیچ تعریف دقیقی هم از تحول ارائه نمی دهد که بدانیم معیار سنجش چیست. برای آینده تئاتر نگرانم و مطمئن باشید اگر تئاتر تضعیف شود تلویزیون و سینما به طور مستقیم آسیب می بینند.

آشا محرابی

زندگینامه آشا محرابی

الان که به پشت سر نگاه می کنید از مسیری که پیموده اید راضی هستید؟

تا حدودی. شاید خیلی از کسانی که از بیرون نگاه می کنند تصورشان این باشد که وقتی یک بازیگر موقعیتی تثبیت شده دارد و در مدیوم های مختلف پرکار است در حرفه اش موفق بوده است. ولی در مقایسه با توقعی که از خودم دارم واقعاً خودم را بازیگر موفقی نمی دانم. ایده آلم تفاوت زیادی با موقعیت اکنونم دارد. شاید در آینده بتوانم به تصویری که در ذهن داشتم نزدیک تر شوم ، اما در حال حاضر باید بگویم که هنوز به جایگاه دلخواهم نرسیده ام.

آشا محرابی در سریال آیینه

آشا محرابی در سریال آیینه

آشا محرابی و علی انصاریان در نمایی از با ستاره بودن

آشا محرابی و علی انصاریان در نمایی از " با ستاره بودن"

آشا محرابی از جدایی پدرش اسماعیل محرابی می گوید :

بینندگان تلویزیون آشا محرابی را زمانی که دختر نوجوانی بود در یک قسمت از سریال «آیینه» دیدند ، اما پس از آن خبری از او نبود تا حدود 15 سال بعد که به عنوان بازیگری شناخته شده در تئاتر ، تلویزیون و سینما مطرح شد. دلیل این وقفه طولانی چه بود؟

در آن زمان 13 سال داشتم و سراسر وجودم عشق به بازیگری بود. بعد از «آیینه» پیشنهادهایی برای بازی در تلویزیون و سینما داشتم ، اما به دلایلی مجبور شدم از دنیای بازیگری دور بمانم و مشغول تحصیل شوم. این جریان حدود 10 سال به طول انجامید و زمانی دوباره به دنیای بازیگری برگشتم که از دانشگاه فارغ التحصیل شده بودم.

در آیینه همبازی اسماعیل محرابی (پدرتان) بودید. آیا مسیر شما برای ورود به دنیای بازیگری با حمایت او هموار شد؟ چون در این صورت این پرسش ایجاد می شود که چرا بعد از آیینه فعالیتی نداشتید؟

نه ، به هیچ وجه. در واقع نقش پدرم بیشتر بازدارندگی بوده تا حمایت. در همان دوران با آقای اسماعیل محرابی قرار گذاشته بودیم که من درسم را بخوانم و او شرایط ورودم به بازیگری را فراهم کند. در واقع نوعی قرارداد معنوی بود که من کاملاً روی آن حساب کرده بودم.

مثل خیلی از پدرهای بازیگر که فرزندانشان را برای بازیگری معرفی می کنند…

دقیقاً. اشکالی هم ندارد ، چون اگر کسی واقعاً مستعد باشد می تواند از این میانبر استفاده کند و اگر مستعد نباشد با پارتی بازی به جایی نمی رسد. به هر حال من تمام برنامه های زندگی ام را در آن زمان براساس قراری که با اسماعیل محرابی داشتم تنظیم کردم ، ولی زمانی که نوجوان بودم او از ما جدا شد و ترجیح داد زندگی تازه ای را تجربه کند. به این ترتیب قرار ما به هم خورد و دیگر خبری از او نداشتم تا وقتی که در تئاتری بازی می کردم و او برای تماشا آمده بود. وقتی مرا دید خیلی تعجب کرد و گفت نمی دانستم که بازیگر شده ای. شاید اگر همان زمان با آن علاقه و انرژی سراغ بازیگری می رفتم بسیار زودتر از این می توانستم به مقصودم برسم.

گفتید نقش پدرتان بیشتر بازدارندگی بوده. از چه جهت؟

ببینید ، زمانی که او رفت تمام برنامه هایی که برای آینده داشتم به هم خورد. اصلاً دلیل این که در رشته ای غیرهنری کنکور دادم همین قرار بود که در نهایت منتفی شد. همه موقعیت هایی که من در بازیگری به دست آوردم با تلاش شخصی خودم بود. الان که به گذشته فکر می کنم می بینم چه دوران دشوار و پردردسری را گذراندم. حس کودکی را داشتم که بیدار می شود و می بیند عروسکش مرده است. ضربه سختی بود. مدت ها طول کشید تا بتوانم بر اوضاع پیرامونم مسلط شوم ، ولی در مجموع همین دشواری ها و تلاشی که برای ایستادن روی پای خودم کردم باعث شد قوی تر شوم و دید بهتری نسبت به حرفه ام پیدا کنم. مجبور شدم مسیری را که به زندگی ام تحمیل شده بود تا انتها بروم و بعد دوباره برگردم سر نقطه اول و همه چیز را از نو شروع کنم.

طبیعی است که وقتی کسی با تلاش خودش و بدون حمایت دیگران به هدفش می رسد احساس بهتری دارد.

همین طور است و بجز احمد آقالو که بهترین دوست و مشاورم بود ، کسی از من حمایتی نکرد. او تنها کسی بود که قواعد رفتار حرفه ای را به من آموخت و در همه کارهایی که می کردم از مشورت دلسوزانه او بهره مند بودم.

تئاترهای آشا محرابی
 • «دایره گچی قفقازی» (حمید سمندریان) تهران ، تئاترشهر ، تالار اصلی؛ 1377
 • «خسیس» (ابوالفضل پورعرب) تهران ، تالار وحدت؛ 1379 - تهران ، تئاتر شهر ، تالار اصلی؛ 1381
 • «خانه برنارد آلبا» (روبرتو چولی) تهران ، تئاترشهر ، تالار اصلی؛ 1380
 • «رویای نیمه شب تابستان» (دکتر حکاک) تهران ، تالار آزادی؛ 1382
 • «سه خواهر» (اکبر زنجانپور) تهران ، تئاترشهر ، تالار اصلی؛ 1383
 • «اعترافاتی درباره زنان» (رضا حامدی خواه) تهران ، تئاترشهر ، سالن شماره 2؛1383
 • «رومئو و ژولیت» (حسین فرخی) تهران ، تئاترشهر ، تالار نو؛ 1384
 • «ملودی شهر بارانی» (هادی مرزبان) رشت ، سالن میرزا کوچک خان؛ 1385
 • «پرتره» (محمدرضا خاکی) تهران ، تئاترشهر ، تالار چهارسو؛ 1385
 • «زیرگذر سقاخانه» (هادی مرزبان) تهران ، تالار وحدت؛ 1385
 • «منظومه مور بی ملکه» (ناصح کامگاری) تهران ، تئاترشهر ، تالار قشقایی؛ 1385
 • «عشقه» (محمد رحمانیان) تهران ، تئاترشهر ، تالار چهارسو؛ 1386
 • «تمام صبح های زمین» (حسین مسافر آستانه) تهران ، تالار ایرانشهر ، شماره 1؛1388
 • «شهر شطرنجی» (رضا حامدیخواه) تهران ، تئاترشهر ، تالار قشقایی؛ 1388
 • «شبی که راشل از خانه رفت» (پریسا مقتدی) تهران ، تالار مولوی ، سالن اصلی؛ 1389
 • «آنتراکت بی آنتراکت» (پریسا مقتدی) سالن تئاتر شهر؛ 1393
 • «ملو داستان» (نیما جوادی) اصفهان هنرسرای خورشید؛ 1394

نمایشنامه مو به کارگردانی شبنم قلی خانی و نویسندگی سالی کلارک

نمایشنامه "مو" به کارگردانی شبنم قلی خانی و نویسندگی سالی کلارک

آشا محرابی ، امیر دلاوری ، کاوه خداشناس ، بهاران بنی احمدی ، پریسا محمدی ، سارا داروفروش ، شبنم قلی خانی ، واله داوود نژاد ، سوره قدمی و فرزاد برهمن نقش خوانان این نمایشنامه می باشند.

سریال های آشا محرابی
 • آئینه (1366-1364)
 • توی گوش سالمم زمزمه کن (1385)
 • مرگ تدریجی یک رویا (87-1385)
 • مسافرخانه سعادت (1387)
 • سرزمین کهن (1387)
 • آشپزباشی (1389-1388)
 • ساختمان 85 (1389)
 • تاوان (1389)
 • مهمانان ویژه (1391-1390)
 • خط (1393-1392)
 • همه چیز آنجاست (1393)
 • آمین (1393-94)
 • چرخ فلک (1395)
 • هشت و نیم دقیقه (1395)
 • آرام می گیریم (1395)

آشا محرابی در سریال هشت و نیم دقیقه

آشا محرابی در سریال هشت و نیم دقیقه

آشا محرابی و لیندا کیانی

آشا محرابی و لیندا کیانی

فیلم های تلویزیونی آشا محرابی
 • حبیب
 • فریدون مهربان است
 • پنجره ای رو به حیاط
 • بن بست یلدا
 • وارونگی
 • پاشنه بلند
 • بچه نشو
 • حدس بزن جه کسی برای عید می آید
 • مرا بشناس
 • فیروزه سیاه
 • آلونک
 • پلکان
 • روز یلدا شب جله
 • جت کات
 • شاید زود شاید هرگز
 • روز اردو
 • کارت به کارت
 • نیمه روشن
 • هفت سین
 • در دنیای من
 • زمان فرا خواهد رسید

آشا محرابی و شبنم قلی خانی در پشت صحنه سریال هشت و نیم دقیقه

آشا محرابی و شبنم قلی خانی در پشت صحنه سریال هشت و نیم دقیقه

آشا محرابی و لیندا کیانی در پشت صحنه سریال چرخ فلک

آشا محرابی و لیندا کیانی در پشت صحنه سریال چرخ فلک

فیلم های سینمایی آشا محرابی
 • دو لکه ابر (1394)
 • نیم (1394)
 • جاده مه آلود (1393)
 • تهران من حراج (1388)
 • از رئیس جمهور پاداش نگیرید (1387)
 • مردی که گیلاسهایش را خورد (1387)
آشا محرابی در شبکه نمایش خانگی
 • قلب یخی (فصل سوم)
 • ماهرخ
 • ساعت صفر
 • با ستاره بودن
دوبلاژهای آشا محرابی
 • سریال جنایت های غیر حرفه ای (انا)
 • سریال اوای وحش (اما)
 • سریال مدیر کل (لیلا)
 • سینمایی درست مثل بهشت (الیزابت)
 • انیمیشن شاهزاده و گدا (پرنسس آنالیز)
 • انیمیشن دوازده پرنسس رقصنده (پرنسس جنی)
 • انیمیشن در جستجوی نمو (مادر نمو)
 • انیمیشن دیو و دلبر (پرنسس بل)
 • انیمیشن جیمی نوترون 1 (مادر جیمی نوترون)

آشا محرابی در سریال آمین

آشا محرابی در سریال آمین

آشا محرابی در با ستاره بودن

آشا محرابی در با ستاره بودن

آشا محرابی و الناز شاکردوست در سریال قلب یخی

آشا محرابی و الناز شاکردوست در سریال قلب یخی

آشا محرابی و محمود پاک نیت در سریال خط

آشا محرابی و محمود پاک نیت در سریال خط

برنامه خوشا شیراز - علی ضیا و آشا محرابی و لیندا کیانی

برنامه خوشا شیراز - علی ضیا و آشا محرابی و لیندا کیانی

آشا محرابی و مجید صالحی در آرام می گیریم

آشا محرابی و مجید صالحی در آرام می گیریم


عکسهای آشا محرابی

استایل آشا محرابی

استایل آشا محرابی

عکسهای آشا محرابی

عکسهای آشا محرابی

Asha Mehrabi

Asha Mehrabi

این مطلب مفید بود؟
(22 رای)
94.6%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی