ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه با بیوگرافی الناز شاکر دوست بازیگر محبوب ایرانی به همراه عکسهای خانوادگی و بیوگرافی خواهرش الیکا شاکردوست و برادرش علی شاکردوست و مادرش فاطمه محتشمی و عکسهای او با پدر و مادر و خواهر و برادر در نم نمک با ما همراه باشید.

زندگینامه الناز شاکردوست و همسرش (Elnaz Shakerdoost)

  • نام اصلی : الناز شاکردوست
  • زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر عکاسی
  • متولد : 7 تیر 1363 تهران
  • پیشه : بازیگر و طراحی صحنه و لباس
  • سال های فعالیت : از 1383 تاکنون
  • مدرک تحصیلی : تئاتر از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران
  • قد : 161 سانتیمتر
  • والدین : فاطمه محتشمی

بیوگرافی کامل الناز شاکر دوست

الناز شاکردوست متولد 7 تیر 1363 در تهران ، بازیگر و طراح صحنه و لباس سینما ، تلویزیون و تئاتر ایرانی است.بیوگرافی الناز شاکردوست بازیگر و همسرش + زندگینامهبیوگرافی الناز شاکردوست بازیگر و همسرش + زندگینامه

الناز شاکردوست - Elnaz Shakerdoost

الناز شاکردوست - Elnaz Shakerdoost

خانواده

پدر وی تاجر ابزارآلات صنعتی و الکترود و مادرش فاطمه محتشمی خانه دار است. الناز علاقه بسیار عجیبی به مادرش دارد.

الناز شاکردوست و پدر و مادرش

الناز شاکردوست و پدر و مادرش

الناز فرزند دوم خانواده است که یک برادر بزرگتر به نام علی و یک خواهر کوچکتر از خودش به نام الیکا دارد. البته شباهت الناز و برادرش بسیار زیاد است.

الناز شاکردوست و خواهرش الیکا شاکر دوست

الناز شاکردوست و خواهرش الیکا شاکر دوست

رتبه 11 کنکور

بچه درسخونی بود به حدی که در رشته ریاضی و فیزیک با معدل 19/23 دیپلم گرفت و در کنکور هنر با رتبه 11 رشته بازیگری تئاتر را برای ادامه تحصیل انتخاب کرد.

عکس کودکی الناز شاکردوست

عکس کودکی الناز شاکردوست

وضعیت ازدواج و همسر الناز شاکردوست

الناز شاکردوست ازدواج نکرده و مجرد است ، مدتی شایعه شده بود که وی با علیرضا حقیقی دروازه بان سابق پرسپولیس ازدواج کرده اما این کذب بود.

الناز شاکردوست و برادرش علی شاکردوست

الناز شاکردوست و برادرش علی شاکردوست

درباره الناز شاکردوست

الناز در بین خوانندگان پاپ رضا صادقی و در میان بازیگران زن بازی گوهر خیراندیش و گلشیفته فراهانی ، از بین بازیگران مرد مرحوم منوچهر نوذری و شهرام حقیقت دوست را می پسندد.

همچنین وی به بازی فوتبال علاقه فراوانی دارد و از طرفداران پرسپولیس است.

عکس های متفاوت الناز شاکردوست

عکس های متفاوت الناز شاکردوست

شروع بازیگری

او بازیگری را با تئاتر آغاز کرد. در سن هجده سالگی با فیلم اینجا… آخر دنیا و در نوزده سالگی ، با بازی در فیلم گل یخ در سال 1383، به کارگردانی کیومرث پوراحمد ، پا به عرصه سینما گذاشت و ظرف کمتر از یک سال در 4 فیلم سینمایی نقش آفرینی کرد.

الناز شاکردوست در فیلم اینجا… آخر دنیا

الناز شاکردوست در فیلم اینجا… آخر دنیا

ماجرای یک قدمی مرگ

ایفای موقعیت خودکشی در فیلم تابو در سال 93 نزدیک بود به مرگ واقعی الناز شاکردوست منجر شود ، او با دور شدن از ساحل در حال غرق کردن خود در فیلم بود که ناگهان به سمت گرداب دریا کشیده می شود و در ثانیه ها آخر زندگی اش توسط زن و مردی ترکمن ساکن روی یک کشتی نجات پیدا می کند.

الناز شاکردوست در فیلم گل یخ

الناز شاکردوست در فیلم گل یخ

افسانه در فیلم رسوایی

نقش افسانه را در واقع زندگی کردم و روحم تا ابد در این نقش باقی می ماند. تنها دلخوشی من بیدار شدن به موقع روح های مملکتم ایران است. دلیل ایفای الناز شاکردوست در این نقش شنیدن آه همان دختری بود که بعد از گران شدن قیمت نان از خدا قهرش گرفت و از صف خارج شد و سوار مرکب فحشا شد و کسی نپرسید جواب خانه بی نان چه می شود.

الناز شاکردوست در فیلم رسوایی

الناز شاکردوست در فیلم رسوایی

چوب چشم رنگی ام را خوردم

متاسفانه باید بگویم یکسری افراد نان چشم رنگی بودن خود را خورده اند اما من چوبش را خورده ام. البته دوستان منتقد یا بعضی کارگردان ها همیشه این را گفته اند که توانایی بازیگری من در پس این ویژگی چشم رنگی بودن پنهان شده است. همین مساله باعث شده یکسری کارگردان ها نسبت به انتخاب من ترس داشته باشند.

الناز شاکردوست از بازیگران زن چشم رنگی سینما و تلویزیون

الناز شاکردوست بازیگر چشم رنگی سینما و تلویزیون

معیاری به نام پول

من خیلی وقت است دیگر به خاطر دیده شدن ، پول و ... کار نمی کنم. سعی کرده ام با «نه گفتن» به خیلی پول ها و کارها آن هم در سن و سالی که دارم ثابت کنم این طور نیست که من فقط می خواهم دستمزدی بگیرم و فیلمی بازی کنم.

حتی اولین فیلمی را که برای قراردادش رفتم با ماشینی پای قرارداد رفتم که پدرم برایم خریده بود؛ منظورم این است که هیچ وقت نیاز مالی به این کار نداشتم و پول هرگز دغدغه من نبوده. اگر به خاطر پول وارد کار شده بودم در این یک دهه کارم باید میلیاردها تومان درمی آوردم. فکر می کنم برای خوشبخت زندگی کردن آنقدر که به احساس خوب و رضایت شخصی نیاز است ، احتیاجی به پول نیست. آدم ثروتمند فردی است که به بی نیازی روحی رسیده باشد و ذهن روشنی داشته باشد. بی نیازی به پول نیست!

مدل مانتو الناز شاکردوست

مدل مانتو الناز شاکردوست

ماجرای عمل بینی

در فیلم «چراغ قرمز» دو نقش را بازی کردم یکی نقش دختری بود که لنز مشکی داشت با موهایی خاص و حتی در بینی ام با جاسازی لوله های پستانک ، فرم تازه ای به صورتم داده بودند و بینی ام پهن شده بود و گریم جالبی داشتم که شباهتی به چهره خودم نداشت.

اما بعد از این چند سال می بینم آن عکس ها را برداشته اند در اینترنت به عنوان عکس های قبل از عمل الناز شاکردوست پخش کرده اند؛ در حالی که در جاهای دیگر دنیا از تلاش بازیگر برای درهم شکستن زیبایی چهره اش ، به عشق نقش و بازیگری تقدیر می شد. شاید حتی یکسری از بازیگرهایی که به اصطلاح فیلم های هنری بازی می کنند حاضر نباشند کاری را که من انجام داده ام انجام بدهند.

الناز شاکردوست قبل از عمل زیبایی

الناز شاکردوست قبل از عمل زیبایی

عروس همیشه سینما

یک زمان کاری به نام «خدا نزدیک است» را بازی کردم که ساختاری هنری داشت. در اواسط فیلمبرداری کارگردان پیشنهاد داد تا یک فلاش بک برای داستان و کاراکتر بگذاریم و من خوشحال شدم اما بعد فهمیدم فلاش بک عروسی کاراکتر است!

من به شوخی گفتم تنها در یک فیلم قرار بود من عروس نشوم که آن هم دل تان نیامد و می خواهید این اتفاق بیفتد. خب ، دیگر چه کار می شود کرد.

الناز شاکردوست بیحجاب

عکسهای شخصی الناز شاکردوست

آسیب نخاعی

زمستان سال 96 در جریان فیلمبرداری فیلم دو طبقه روی پیلوت بخاطر شوخی یکی از عوامل از ارتفاعی نسیتا زیاد افتاد و به شدت از ناحیه کمر آسیب دید.

او چندین هفته در بیمارستان بستری بود و مدتی هم برای ادامه درمان به خارج از کشور رفت تا اینکه بطور کامل سلامتی خود را بدست آورد.

الناز شاکردوست بازیگر سینما و تلویزیون

الناز شاکردوست بازیگر سینما و تلویزیون

فیک های شاکردوست

یادم هست در دهه ای که من استار شدم موج و مُدی راه افتاد که دخترها می رفتند لنزهای رنگی می خریدند و موهای خود را مشکی می کردند و . . . خوشحالم که این شکل بدی از باب شدن یک ویژگی بد نبود. یک تعدادی هم با شبیه سازی های مختلف به من وارد سینما شدند و به قول شما فیک های الناز شاکردوست هستند.

عکسهای جدید الناز شاکردوست

عکسهای جدید الناز شاکردوست

از الناز شاکردوست فراریم!

از 23سالگی سعی کرد ه ام همه دنیا را شهر به شهر بگردم. سفر کردن را همیشه دوست داشتم اما از جایی به بعد بیشتر به آن علاقه پیدا کردم چون وقتی به جایی می روم که مرا به عنوان الناز شاکردوست نمی شناسند ، به عنوان یک انسان با من برخورد کرده ، بدون هیچ قضاوتی به من نگاه می کنند. هیچ وقت دوست نداشتم خود را گم کنم یا خود واقعی ام را به خاطر شهرت از یاد ببرم. شاید از نگاه خیلی ها که به شهرت نرسیده اند یک آرزوی بزرگ باشد اما برای من درد است؛ چرا که با خودش تنهایی می آورد. هیچکس دیگر تو را به خاطر خودت دوست ندارد. آدم هایی جذبت می شوند که به خاطر خود واقعی ات تو را نمی خواهند بلکه به خاطر اسم الناز شاکردوست است.

تیپ متفاوت الناز شاکردوست

تیپ متفاوت الناز شاکردوست

روابط شخصی و رفتار پسرانه

این درد و تنهایی ناشی از شهرت شما را رشد می دهد. وقتی آدم معروفی می شوید هرکسی به خودش این اجازه را می دهد که حتی راجع به جزیی ترین مسائل شخصی شما قضاوت و حتی با دروغ درباره شما قصه بافی کند. من نه به خاطر شهرت و نه به خاطر هیچ چیزی در این دنیا دروغ نگفته ام ، نمی گویم و نخواهم گفت. شاید خیلی ها بگویند الناز شاکردوست رفتارهای پسرانه دارد. این برای آن است که از جایی احساس کردم باید به خاطر حفاظت از مونث درونم و زنانگی هایم طوری رفتار کنم که کسی حتی در تفکر خودش به آن مونث درون من نزدیک نشود.

این رفتارهایی که از نظر بعضی ها پسرانه است برای من یک دیوار حفاظتی است. هر انسانی با وجود جنسیت درونش یک مونث یا مذکر درون دارد ، در هنرمندها اصولا- چه مرد و چه زن- آن بخش مخالف درونشان غالب است. در همه دنیا همین است و در هر قشر هنری دیده می شود. حالا من هم از آن بخش درونی ام برای محافظت از خودم استفاده کردم.

عکسهای اینستاگرامی الناز شاکردوست

عکسهای اینستاگرامی الناز شاکردوست

تفاوت برای امروز و آینده

متفاوت بودن برای من این است که سعی کرده ام همیشه در لحظه زندگی کنم. هرگز حسرت گذشته را نخورده ام و هیچ وقت کار امروز را به فردا موکول نکرده ام. هدف های زیادی دارم که امیدوارم به همه آنها برسم؛ البته در اینکه سینما هدف اصلی من است حرفی نیست و می خواهم هر آنچه بهتر است برایم در سینما اتفاق بیفتد. سخن آخر اینکه زندگی و موفقیت یک مقصد نیست ، یک سفر است؛ سفری که تا پایان عمر جریان دارد. موفقیت پیش رفتن مدام است نه به نقطه پایان رسیدن.

تصاویر جدید الناز شاکردوست

تصاویر جدید الناز شاکردوست

همان آدم روز اول

خیلی کم بیرون می آیم و در جامعه ظاهر می شوم. از برخورد مردم نگران نیستم و ترسی ندارم. مردم ، خدا را شکر همیشه به من لطف داشته اند ، به نظرم محبوبیت موهبتی است که فقط خداوند می تواند به بنده اش بدهد و دست دیگری نیست. بابت این مساله همیشه خدا را شکر می کنم اما نمی خواهم خود را فراموش کنم ، انسان بودن برای من خیلی مهم است.

استایل شیک الناز شاکردوست

استایل شیک الناز شاکردوست

لباس بخشی از بازیگر

از آنجا که یکسری خانواده ها اجازه داده اند فرزندانشان به شکل الگو به من نگاه کنند حس می کنم موظف هستم خیلی مسائل را رعایت کنم. یعنی فقط مسوول شخص خودم نیستم و باید جوابگوی خیلی از خانواده ها باشم. این آراستگی فقط به خاطر آرایش و مدل های عجیب و غریب نیست.

الناز شاکردوست و گربه اش

الناز شاکردوست و گربه اش

خرید را دوست دارم

خرید کردن را دوست دارم اما به نظرم الزامی نیست که حتما از برند خرید کرد. همیشه گفته ام این من هستم که می توانم به آن محصول از برندهای خاص ارزش و اهمیت بدهم نه اینکه برند به من ارزش بدهد؛ یعنی اگر هیچ برندی نباشد ، چیزی از ارزش های من کم نمی شود. در عین حال معتقدم مردم اگر قرار است برندی را انتخاب کنند سراغ نمونه های غیراصل نروند چون یک نوع دزدی از آن برند است. اگر برند گران قیمتی را انتخاب می کنید پس باید هزینه آن را هم قبول کنید و به انتخاب تان احترام بگذارید؛ در غیر این صورت شما می توانید سراغ برندهای ارزان قیمت بروید. خوب است جامعه ایرانی با پیشینه عظیم فرهنگی خود این اصل را رعایت کند.

عکسهای اینستاگرام الناز شاکردوست

عکسهای اینستاگرام الناز شاکردوست

سیمرغ بلورین

اولین جایزه بازیگری را در سال 1394 از جشنواره فیلم فرانسیسکو آمریکا بعنوان بهترین بازیگر زن جشنواره برای بازی در فیلم تابلو گرفت.

برای بار دوم در سال 1394 موفق شد تندیس بهترین بازیگر زن جشن حافظ را بگیرد تا اینکه سال 97 برای بازی در فیلم شبی که ماه کامل شد سیمرغ بهتری بازیگر نقش اول را بدست آورد.

الناز شاکردوست در فیلم شبی که ماه کامل شد

الناز شاکردوست در فیلم شبی که ماه کامل شد


فیلم شناسی

سینمایی
سال نام فیلم نقش کارگردان
1398 تی تی   آیدا پناهنده
1397 من می ترسم   بهنام بهزادی
1397 مطرب زیبا خوش لحن مصطفی کیایی
1397 شبی که ماه کامل شد فائزه منصوری نرگس آبیار
1396 سراسر شب مهتاب فرزاد موتمن
1395 خفگی صحرا فریدون جیرانی
1393 اسب سفید پادشاه ماری محمد حسین لطیفی
1393 مبارک گل پری محمدرضا نجفی امامی
1393 تابو بهار خسرو معصومی
1392 آتیش بازی مارال بهمن گودرزی
1391 رسوایی افسانه مسعود ده نمکی
1390 تو و من مهشید مقامی محمد بانکی
1389 اینجا تاریک نیست   محمدرضا خاکی
1388 نقطه بی بازگشت سایه سیروس رنجبر
1388 سلام بر عشق   اصغر نعیمی
1388 شرط اول   مسعود اطیابی
1388 ناسپاس   حسن هدایت
1388 چراغ قرمز رویا_ستاره علی غفاری
1388 فاصله مریم کامران قدکچیان
1387 پوسته   مصطفی آل احمد
1387 حرکت اول سارا فرهاد نجفی
1387 دلخون وکیل محمدرضا رحمانی
1387 دو خواهر مینا محمد بانکی
1387 کارناوال مرگ   حبیب الله کاسه ساز
1387 کیش و مات پریسا جمشید حیدری
1387 از ما بهتران نسیم مهرداد فرید
1387 شیرین تماشاگر سالن سینما عباس کیارستمی
1386 باد در علفزار می پیچد شوکا خسرو معصومی
1386 در میان ابرها نورا سید روح الله حجازی
1386 مجنون لیلی پروانه قاسم جعفری
1385 بی وفا زهره اصغر نعیمی
1385 اتوبوس شب   کیومرث پوراحمد
1385 خدا نزدیک است لیلا علی وزیریان
1385 قاعده بازی فرشته احمدرضا معتمدی
1384 چند می گیری گریه کنی ایران شاهد احمدلو
1384 چه کسی امیر را کشت؟ عسل مهدی کرم پور
1384 قتل آنلاین لیلا مسعود آب پرور
1383 عروس فراری سیما بهرام کاظمی
1383 گل یخ ترگل کیومرث پوراحمد
1383 مجردها ژاله اصغر هاشمی
1382 اینجا… آخر دنیا گلرخ شراره یوسفی نیا/ابراهیم بخشی

الناز شاکردوست در فیلم سراسر شب

الناز شاکردوست در فیلم سراسر شب

حامد کمیلی و الناز شاکردوست در فیلم دو خواهر

حامد کمیلی و الناز شاکردوست در فیلم دو خواهر

حمید گودرزی و الناز شاکردوست در فیلم بی وفا

حمید گودرزی و الناز شاکردوست در فیلم بی وفا

امین حیایی و الناز شاکردوست در فیلم آتیش بازی

امین حیایی و الناز شاکردوست در فیلم آتیش بازی

الناز شاکردوست در فیلم ناسپاس

الناز شاکردوست در فیلم ناسپاس

الناز شاکردوست در فیلم دلخون

الناز شاکردوست در فیلم دلخون

الناز شاکردوست در فیلم کارناوال مرگ

الناز شاکردوست در فیلم کارناوال مرگ

الناز شاکردوست در فیلم بوی گندم

الناز شاکردوست در فیلم بوی گندم

شبکه نمایش خانگی
سال مجموعه کارگردان
1389 قلب یخی (فصل اول) محمدحسین لطیفی
1390 قلب یخی (فصل دوم) محمدحسین لطیفی
1391 رالی ایرانی آرش معیریان

الناز شاکردوست و آشا محرابی در سریال قلب یخی

الناز شاکردوست و آشا محرابی در سریال قلب یخی

جشنواره ها و جوایز
سال نتیجه نام جایزه رده برای فیلم
1386 نامزدشده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن باد در علفزار می پیچد
1385 نامزدشده تندیس زرین جشن خانه سینما بهترین بازیگر نقش مکمل زن چه کسی امیر را کشت
1384 نامزدشده تندیس زرین جشن خانه سینما بهترین بازیگر نقش مکمل زن مجردها
1387 نامزدشده تندیس زرین جشن خانه سینما بهترین بازیگر نقش اول زن در میان ابرها
1394 برنده لوح تقدیر و جایزه جشنواره فیلم سان فرانسیسکو آمریکا بهترین بازیگر زن جشنواره تابو
1396 برنده تندیس بهترین بازیگر زن جشن حافظ بهترین بازیگر زن مبارک
1396 نامزدشده تندیس جشن انجمن منتقدان و نویسندگان ایران بهترین بازیگر نقش اول زن خفه گی
1397 برنده سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر بهترین بازیگر نقش اول زن شبی که ماه کامل شد
1398 نامزدشده سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر بهترین بازیگر نقش اول زن من می ترسم

الناز شاکردوست در فیلم در میان ابرها

الناز شاکردوست در فیلم در میان ابرها


منابع : الناز شاکردوست اینستاگرام/ الناز شاکردوست فیسبوک/ صفحه شخصی الناز شاکردوست/ الناز شاکردوست ویکی پدیا/ الناز شاکردوست تلگرام

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(26 رای)
78.4%

نظر دادن