در ادامه با بیوگرافی کامل الهام حمیدی از بازیگران زن سینما و تلویزیون به همراه عکسهای خانوادگی و شخصی با همسرش علیرضا صادقی و فیلمشناسی الهام حمیدی با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه الهام حمیدی و همسرش (Elham Hamidi)

 • نام : الهام حمیدی
 • زمینه فعالیت : بازیگر
 • متولد : 8 آذر 1356 تهران
 • زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون
 • محل زندگی : تهران
 • شروع فعالیت : 1380 تاکنون
 • همسرها : علیرضا صادقی(همسر دوم)
 • قد : 166 سانتیمتر
 • فرزندان : الوین صادقی

بیوگرافی کامل الهام حمیدی

الهام حمیدی متولد 8 آذر 1356 در تهران بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی است.بیوگرافی الهام حمیدی و همسرش علیرضا صادقی + فرزندانبیوگرافی الهام حمیدی و همسرش علیرضا صادقی + فرزندان

الهام حمیدی

عکس الهام حمیدی در کودکی

تحصیلات و خانواده

فارغ التحصیل لیسانس رشته حسابداری از دانشگاه آزاد رودهن است.

من حسابداری را دوست نداشتم حتی می توانم بگویم از آن متنفر بودم؛ اما به اجبار حسابداری خواندم. بعد از حسابداری کلاس های آزاد بازیگری رفتم و در مسیر بازیگری کارم را ادامه دادم.

حمیدی علاوه بر بازیگری مدتی طراحی مزون لباس داشت و دوبار نیز تابحال ازدواج کرده است.

پدر و مادر و برادر الهام حمیدی

پدر و مادر و برادر الهام حمیدی

وی یک ترم به کلاسهای بازیگری رفته است و همان کلاسها بود که برای بازی در «آوایی در گلستان» رامین لباسچی انتخاب شد.او دو برادر کوچکتر از خود دارد.

ازدواج اول + طلاق

خانوم الهام حمیدی اولین بار در سال 1376 در سن 20 سالگی قبل از ورود به عرصه بازیگری ازدواج کرد ، اما این رابطه دوان چندانی نداشت و خیلی زود به طلاق ختم شد.

همسر اول الهام حمیدی

همسر اول الهام حمیدی

ازدواج دوم با علیرضا صادقی

بار دوم بعد از نزدیک به 21 سال مجردی در 13 بهمن 97 خبر ازدواج مجدد خود را منتشر کرد نام همسر او علیرضا صادقی می باشد.

الهام حمیدی و همسرش علیرضا صادقی

الهام حمیدی و همسرش علیرضا صادقی

نحوه آشنایی و ازدواج

من خودم از فاز ازدواج بیرون آمده بودم. تا اینکه من و همسرم جایی همدیگر را دیدیم و آشنا شدیم. بعد از مدتی همسرم از من خواستگاری کرد و از او خواستم که مدتی باهم آشنا شویم و خانواده ها در جریان باشد. بعد هم با هم ازدواج کردیم.شغل شوهرم آزاد است و در حوزه آلومینیوم کار می کند.

این زوج در 12 خرداد 1399 صاحب یک فرزند پسر به نام الدین شدند.

همسر دوم الهام حمیدی

همسر دوم الهام حمیدی

آغاز فعالیت

از سال 78 کار هنری را آغاز کردم. پدرم بازنشسته و مادرم خانه دار است. من در خانواده ای رشد یافتم که مهر و محبت در آن موج می زد.

الهام حمیدی و مهران مدیری در دورهمی

الهام حمیدی و مهران مدیری در دورهمی

خاطرات زیر تیغ

زیر تیغ یک اتفاق معجزه وار برای من بود؛ زمانی که من وارد بازیگری شدم ، به خیلی چیز ها فکر می کردم و انرژی می گرفتم. همیشه می گویند که انرژی مثبت بدهید ، آن را دریافت می کنید. من آن سال ها وقتی از بازیگر مورد علاقه مرد و زن از من می پرسیدند ، همیشه از آقای پرستویی و خانم معتمدآریا اسم می آوردم. زمانی که سریال زیر تیغ کلید خورد و من نقش دختر آن ها را بازی کردم ، باورم نمی شد. ما هفت ماه کنار هم زندگی کردیم و من در پشت صحنه زیر تیغ خیلی چیز ها یاد گرفتم.

کدبانو و آشپز

بسیار کدبانو و خانه دار است.آشپزیاش بسیار خوب است و سعی میکند هر کاری که انجام میدهد به نحو احسن باشد.

مادر الهام حمیدی

مادر الهام حمیدی

خیلی دور خیلی نزدیک

این فیلم اولین کار سینمایی من بود. این پروژه هم برای من مثل دانشگاه بود. من در آن فیلم باید با لهجه صحبت می کردم و حتی حق نداشتم در پشت صحنه عادی صحبت کنم. من و منشی صحنه هم اتاق بودیم و او می گفت تا صبح در خواب حرف می زنی. فکر می کرد من با موبایل صحبت می کنم. خیلی استرس داشتم که لهجه درست باشد و تمام دیالوگ ها را در خواب و بیداری با لهجه می گفتم.

در سال 1384 برای بازی در فیلم سینمایی «خیلی دور خیلی نزدیک» ، موفق به کسب تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن ، از جشن خانه سینما گردید.

الهام حمیدی در کنسرت بهنام بانی

الهام حمیدی در کنسرت بهنام بانی

فعالیتهای هنری

از مجموعه های تلوزیونی که حمیدی در آنها به ایفای نقش پرداخته است؛ می توان از «مسافری از هند» ، «زیر تیغ» ، «آخرین دعوت» «شوق پرواز» و «یوسف پیامبر» نام برد.

او همچنین بازی در فیلم هایی نظیر «بچه های ابدی» ، «ملک سلیمان» و «گهواره ای برای مادر» را در کارنامه هنری خویش دارد.

توجه به زیبایی

آراستگی و مراقبت از خود را جزء باید های زندگی ام می دانم.

الهام حمیدی کنار ساحل دریا

 الهام حمیدی کنار ساحل دریا

برایم مهم نیست لباسم حتی گرانقیمت نباشد اما مهم است که لباس خاص و مناسبی بپوشم چهره سرمایه یک بازیگر است و مرد و زن هم ندارد و برای حفظ این سرمایه باید تلاش کرد.

مخالف عمل زیبایی هستم

من مخالف عمل های زیبایی هستم چون چهره طبیعی را دوست دارم اما کارهای مراقبتی را انجام می دهم و از کرم ها و لوسیون ها برای حفظ شادابی و رطوبت پوست استفاده می کنم.

کنسرت محسن یگانه با حضور الهام حمیدی

کنسرت محسن یگانه با حضور الهام حمیدی

مظلوم تر شدم!

مظلوم بودم ، مظلوم تر شدم؛ حتی دیگر اصلا لجباز نیستم! از زمانی که ازدواج کردم ، روحیه ام تغییر کرد. خودم هم گاهی تعجب می کنم که آیا من همان الهام هستم؟! من خیلی لجباز بودم ولی الان خنثی هستم. شاید یکی از دلایلش این است که وقتی عشق زندگی ات را پیدا می کنی ، دیگر خیلی چیزها معنی ندارد و بیشتر آرامش در زندگی را طلب می کنی.

مهران مدیری و الهام حمیدی در دورهمی

مهران مدیری و الهام حمیدی در دورهمی

رقـابـت

حس رقابت در هر کاری و هر شغلی وجود دارد ، اما من چنین خصلتی نداشتم و در مقابل من هم کسی از بازیگران چنین برخوردی نداشت که برای مثال زیر پایم را خالی کند. زمانی هم که با بزرگان سینمای ایران همبازی بودم ، آنان هم چنین برخوردی با من داشتند ، مثل سریال «زیر تیغ» ، من 7 ماه در آن مجموعه ، نقش دختر پرستویی و معتمد آریا را بازی کردم و خیلی با آنان خو گرفتم… فضای دوستانه زیر تیغ ، به شکلی بود که زمان پایان فیلمبرداری همه ناراحت بودند.

سوپر استار

بازیگران سوپر استار از دیدگاه او نیکی کریمی ، محمد رضا گلزار و بهرام رادان است و به بازی گوهر خیراندیش و فاطمه معتمدآریا علاقه فراوانی دارد.رابطه اش با مطبوعات بد نیست.

فاطمه معتمد آریا و عزت الله انتظامی و گوهر خیر اندیش ، بازیگران مورد علاقه ی الهام حمیدی

فاطمه معتمد آریا و عزت الله انتظامی و گوهر خیر اندیش ، بازیگران مورد علاقه ی الهام حمیدی

از بین خوانندگان صدای اصفهانی ، عبداللهی و رضا صادقی است.

خوانندگان مورد علاقه الهام حمیدی

خوانندگان مورد علاقه الهام حمیدی

الهام حمیدی و نقشهایش

منتقدان این نکته را مطرح می کنند که چرا تنها در نقش های مثبت بازی می کنم ، اما من معتقدم که بازیگر بنا بر روحیات خود ، نقش هایش را انتخاب می کند ، مثلا من نقش های صددرصد منفی و منفور را دوست ندارم.

الهام حمیدی و کمند امیرسلامی و مریم معصومی

الهام حمیدی و کمند امیرسلامی و مریم معصومی

سریال یوسف(ع)

اولین بار که وارد دکور عظیم سریال شدم ، خیلی برایم خوشایند و جذاب بود! دکور سریال بسیار عظیم بود ، همین طور نوع پوشش و گریم… چون من وسط کار به پروژه پیوستم از همان زمان برایم مشخص بود که این سریال برای بیننده هم جذاب خواهم بود.

الهام حمیدی و مصطفی زمانی در سریال یوسف پیامبر

الهام حمیدی و مصطفی زمانی در سریال یوسف پیامبر

الهام حمیدی و عکس العمل مردم

من از عکس العمل مردم همیشه لذت می برم. مردم به بازیگران توجه زیادی نشان می دهند و این ، از لطف شان است. البته بعضی مواقع هم هست که مثلا در رستوران نشسته ای و در حال غذا خوردن هستی و می بینی همه به شما توجه می کنند ، شاید آن لحظه کمی اذیت شوی ، اما این ، از توجه و لطف مردم است که همیشه از ما حمایت می کنند و با محبت رفتار می کنند.

الهام حمیدی - Elham Hamidi

الهام حمیدی - Elham Hamidi

همین رفتارهای مردم مشخص می کند که آنان مرا به عنوان یک بازیگر پذیرفته اند که اگر غیر از این باشد و شما رفتار خودخواهانه ای از خودتان نشان بدهید ، به طور اطمینان مردم شما را پس می زنند.

حواشی زندگی الهام حمیدی

لازم به ذکر است الهام حمیدی بازیگر کشورمان که برای اکران فیلم “ما همه گناهکاریم” به برلین سفر کرده بود و عکس از خودش را منتشر کرده بود. نوع پوشش و لباس الهام حمیدی با اعتراض و عده از کاربران فضای مجازی همراه شده و این بازیگر 39 ساله به این موضوع واکنش نشان داد و گفت :

هرجور که راحت باشم لباس می پوشم!

او همچنین در پست اینستاگرام خود در رابطه با پوشش خود در آلمان نوشت :

سلام واقعا شرمنده ام از آن دسته دوستانی که همیشه و همه جا انسان و با فرهنگ و با شعورن اما وای از اون عده قلیلی که اخیرا تو اینستا من خوابیدن و نمیدونم از کجا اومدن و مدام در حال گیر دادن و انتقاد اظهار نظر های عجیب اند گاهی گشت ارشاد میشند و به حجاب و ارایش من گیر میدن گاهی طراح و کارشناس مد و لباس و گاهی دکتر تغذیه و چاقی و لاغری و زیبایی

الهام حمیدی

مرسی از نظرات سازنده و مفید اما وقتی میری صفحات این دوستان و نگاه می کنی، فیک و عجیب و غریبند خلاصه من هر جور که تشخیص بدم و راحت باشم ارایش می کنم و لباس می پوشم و همیشه سعی کردم به اندازه قلب و اعتقاداتم و به شان شما و ایران عزیز احترام گذاشته و خیلی چیزها را رعایت کنم دوستداران واقعی خودمو که در هر جای ایران و دنیا هستند و دوست دارم و قابل احترامند ، این فقط یه جواب برای این دوستان بی هویت بود و امیدوارم این فرهنگ زشت در دنیای مجازی که هر وقت من و همکارام عکس میزاریم فوری کلی از اینا ( چاق شدی ، بی ریخت ، عقده ای ، فکر کردی کی هستی ، بد حجاب ، چقدر آرایش کردی ؟ چرا پیر شدی ؟ چه بد تیپ ، لباست اصلانم خوشگل نیست ، کی ازدواج میکنی ، ترشیده ، زشت ، دهاتی و عقده ای ، قد کوتاه ، و ….. ) و کلی نظرات پر مهر دیگه می نویسید تموم بشه و خجالت بکشید و به شخصیت و مسایل شخصی آدم ها یاد بگیرید احترام بزارید.

ارتباط با خانواده دایی

آشنایی و ارتباطی با آقای علی دایی و همسر ایشان دارم و فکر می کنم همسر علی دایی همان طور که نام دایی بزرگ است ، لیاقت این نام بزرگ را دارد.

محمد علی کشاورز و الهام حمیدی در کنارهم

محمد علی کشاورز و الهام حمیدی در کنارهم

جوایز و افتخارات
 • نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن در بیست و سومین جشنواره فیلم فجر (1383) بخاطر فیلم خیلی دور خیلی نزدیک
 • نامزد بهترین بازیگر نقش اول زن در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر بخاطر فیلم گهواره ای برای مادر
 • جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن در نهمین جشن خانه سینما (1384) بخاطر فیلم خیلی دور خیلی نزدیک برنده سیمرغ بلورین
 • بهترین بازیگر زن بخش بین الملل سی و یکمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم گهواره ای برای مادر

فیلمشناسی

سینمایی
 • تخته گاز (1397)
 • ثبت با سند برابر است (1394)
 • دو دوست (1393)
 • گهواره ای برای مادر (1391)
 • راه بهشت (1390)
 • اخلاقتو خوب کن (1389)
 • ما همه گناهکاریم(1389)
 • سه درجه تب (1388)
 • دلداده(قدرت الله صلح میرزایی ، 1387)
 • ملک سلیمان (شهریار بحرانی ، 1387)
 • محیا (اکبر خواجویی ، 1386)
 • بچه های ابدی (پوران درخشنده ، 1385)
 • سرگیجه (علیرضا زرین دست ، 1385)
 • شهر آشوب (1384)
 • خیلی دور ، خیلی نزدیک (رضا میرکریمی ، 1383)
 • وعده دیدار (1382)
 • روزگار سپری شده(1382)
 • تیک (1380)
 • دنیا (منوچهر مصیری ، 1380)
سال عنوان مجموعه کارگردان
1378 کوی دامون عباس رنجبر
1379 جوان امروز یوسف سید مهدوی
1379 آوایی در گلستان رامین لباسچی
1379 آتش و شبنم محمد ابراهیم سلطانی فر
1380 نفس سنگ احمد بخشی
1380 پرونده های مجهول جمال شورجه
1381 پرده عشق جمال شورجه
1381 باران عشق احمد امینی ، فریدون حسن پور
1381 زنبق های وحشی بهرام کاظمی
1382 معما محمدرضا آهنج ، مسعود آب پرور ، حسین قاسمی جامی
1382 مسافری از هند قاسم جعفری
1383 مردان کوچک اکبر منصور فلاح
1385 شهریار کمال تبریزی
1385 زیر تیغ محمدرضا هنرمند
1387 آخرین دعوت حسین سهیلی زاده
1387 یوسف پیامبر فرج الله سلحشور
1389 تبریز در مه محمدرضا ورزی
1389 مختارنامه داوود میر باقری
1389 موج و صخره مجید صالحی
1390 سقوط آزاد علیرضا امینی
1391 راز پنهان فلورا سام
1391 شوق پرواز یدالله صمدی
1392 سرزمین مادری کمال تبریزی
1393 همه چیز آنجاست شهرام شاه حسینی
1395 روزهای بی قراری کاظم معصومی
تله فیلم
 • ای دوست مرا به خاطرآور
 • لذت حقیقت

عکسهای الهام حمیدی

الهام حمیدی ، بهاره کیان افشار و ارژنگ امیرفضلی در هشتگ خاله سوسکه

الهام حمیدی ، بهاره کیان افشار و ارژنگ امیرفضلی در هشتگ خاله سوسکه

الهام حمیدی در مختارنامه

الهام حمیدی در مختارنامه

الهام حمیدی و فاطمه معتمدآریا و پرویز پرستویی در زیر تیغ

الهام حمیدی و فاطمه معتمدآریا و پرویز پرستویی در زیر تیغ

اخلاقتو خوب کن با بازی الهام حمیدی

اخلاقتو خوب کن با بازی الهام حمیدی

الهام حمیدی در گهواره ای برای مادر

الهام حمیدی در گهواره ای برای مادر

الهام حمیدی و پژمان بازغی در روزهای بی قراری

الهام حمیدی و پژمان بازغی در روزهای بی قراری

امین زندگانی و الهام حمیدی در فیلم همه چیز آنجاست

امین زندگانی و الهام حمیدی در فیلم همه چیز آنجاست

الهام حمیدی در گهواره ای برای مادر

الهام حمیدی در گهواره ای برای مادر

الهام حمیدی و شهاب حسینی در شوق پرواز

الهام حمیدی و شهاب حسینی در شوق پرواز

سام درخشانی و کامبیز دیربازی همراه با الهام حمیدی در تخته گاز

سام درخشانی ، کامبیز دیرباز و الهام حمیدی در تخته گاز


منابع : نم نمک | الهام حمیدی اینستاگرام/ الهام حمیدی فیسبوک/ صفحه شخصی الهام حمیدی/الهام حمیدی ویکی پدیا/ الهام حمیدی تلگرام

این مطلب مفید بود؟
(18 رای)
82.2%

نظرات کاربران بروز رسانی

04
فامیلی اصلیش حمیدی نیست تو همون مسابقه ستاره ها ی ایرج نوذری که سال83 پخش میشد گفت فامیلم الهام عینعلی هست و حمیدی فامیلی شوهر سابقشه که همون موقع که زنش بود از اون اقتباس کرده در ضمن شوهرش اون موقع رئیس انفورماتیک ایران بود.
1397-11-14 22:57
پاسخ دادن
20
با سلام خدمت سرکار خانم الهام حمیدی من به عنوان یک ایرانی از مشهد بهت افتخار می کنم من هر فیلمی که شما نقش دارید خیلی با دقت نگاه می کنم ایول
1398-03-16 05:41
پاسخ دادن

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.