ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، در ادامه با بیوگرافی برزو ارجمند بازیگر سینما و تلویزیون به همراه عکسهایش با همسرش پارمیس زند و فرزندش جانیار و فیلمشناسی برزو ارجمند با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه برزو ارجمند و همسرش(Borzou Arjmand)

 • نام : برزو ارجمند
 • متولد : 8 فروردین 1354 مشهد
 • والدین : انوشیروان ارجمند
 • محل زندگی : تهران
 • پیشه : بازیگر ، خواننده ، نوازنده ، نویسنده ، کارگردان
 • والدین : انوشیروان ارجمند و کیهان دخت امین
 • همسر : پارمیس زند
 • فرزندان : جانیار ارجمند

بیوگرافی کامل برزو ارجمند

برزو ارجمند متولد 8 فروردین 1354 در مشهد ، بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون و پسر انوشیروان ارجمند است.بیوگرافی برزو ارجمند بازیگر و همسرش + زندگینامهبیوگرافی برزو ارجمند بازیگر و همسرش + زندگینامه

وی مدرک کارشناسی خود را از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران در زمینه بازیگری و کارگردانی دریافت کرد. او پدرش را یگانه استاد خود می داند. خواهرش بهار ارجمند از بازیگران تئاتر است. همسرش پارمیس زند طراح چهره پردازی سینماست.

برزو ارجمند در کنار مادر و خواهرش

برزو ارجمند در کنار مادر و خواهرش

برزو ارجمند و خواهرش بهار در کودکی

برزو ارجمند و خواهرش بهار در کودکی

بیوگرافی برزو ارجمند

برزو ارجمند در هشتم فروردین ماه سال 1354 در محله احمدآباد مشهد متولد شد. او پسر انوشیروان ارجمند و برادر بهار ارجمند ، و برادرزاده داریوش ارجمند بازیگر میباشد. تقریبا تمام خانواده ارجمند اهل موسیقی هستند و خودش هم اولین سازش ملودیکا بود و بعد هم تمبک و تار و در حال حاضر گیتار می نوازد.

پدر ، مادر و خواهر برزو ارجمند

پدر ، مادر و خواهر برزو ارجمند

فیلمها و نمایشهای تلویزیونی برزو ارجمند

در این دوازده سالی که کار حرفه ای انجام داده است حدودا سی سریال و پنج فیلم سینمایی بازی کرده است.

انوشیروان ارجمند پدر برزو ارجمند

پدر برزو ارجمند پیشکسوت سینما ، تئاتر و تلویزیون 23 آذر سال 1393 پس از تحمل بیش از دو هفته بیماری در سن 73 سالگی درگذشت. زنده یاد انوشیروان ارجمند از چندی پیش به دلیل سکته قلبی در بیمارستان پارسیان تهران بستری بود. ارجمند در 27 مهرماه سال 1320 در زاهدان چشم به جهان گشود ، وی برادر بزرگتر داریوش ارجمند (بازیگر) پدر پیروز (رییس مرکز موسیقی ) و برزو ارجمند است. زنده یاد ارجمند در اواخر دهه 40 به عنوان بازیگر و کارگردان تئاتر در مشهد فعالیت خود را آغاز کرد.

برزو ارجمند و پدرش

برزو ارجمند و پدرش

بهار ارجمند خواهر برزو ارجمند

او از دار دنیا فقط یک خواهر دارد و با او نیز رابطه بسیار خوبی دارد بهار بازیگر توانایی است البته در عرصه تئاتر او لیسانس فلسفه دارد و با معلومات بالا و آموخته هایش از پدر روی صحنه همیشه عالی بوده و در سن سیزده سالگی بهترین بازیگر جشنواره تئاتر فجر شد.

برزو ارجمند و خواهرش

برزو ارجمند و خواهرش بهار

همسر برزو ارجمند کیست؟

برزو ازدواج کرده است و همسرش از همکلاسی های دانشکده اش بوده است.همسرش پارمیس زند طراح چهره پردازی سینماست.او در فیلمهای آفساید و دیشب باباتو دیدم آیدا چهره پردازی کرده است.

پارمیس زند همسر برزو ارجمند است و آنها یک پسر به نام جانیار دارند.

برزو ارجمند و همسر و پسرش

برزو ارجمند و همسرش پارمیس زند و فرزندشان جانیار

مصاحبه با برزو ارجمند و همسرش پارمیس زند

قبل از اینکه جانیار به دنیا بیاید دوست داشتید دختر باشد یا پسر؟

پارمیس : از همان اول پسر می خواستم. اما به خودم می قبولاندم که سالم بودن بچه مهم تر از هر چیزی است.

برزو : من هم پسر دوست داشتم اما همیشه می خواستم دو تا بچه داشته باشم. اولی پسر باشد و دومی دختر.

پارمیس : راستش را بخواهید برزو همیشه دوست داشت یک دختر داشته باشد و اسمش را بگذارد باران.

برزو : این دلیل داشت؛ من در 17 سالگی خواب دخترم را دیدم. در خوابم به او گفتم شما کی هستید؟ به من جواب داد که من باران ارجمند هستم. در آن زمان هم اسم باران خیلی کم شنیده بودم.

اسم جانیار را چه کسی انتخاب کرد؟

پارمیس : برزو. از کتاب اسم انتخاب کردیم. خیلی دنبال اسم بودیم. یک شب چند تا از دوستان مان هم اینجا بودند ، همین طور که داشتیم می گفتیم جانیار را انتخاب کردیم و همه هم گفتند که آره خیلی خوب است.

نحوه آشنایی و ازدواج برزو ارجمند

برزو : من و پارمیس هم دانشکده ای بودیم. گرایش من از سال سوم ، نمایش بود و پارمیس طراحی صحنه می خواند. کار صحنه را از همان زمان شروع کردیم.

پارمیس گریم و طراحی صحنه کار می کرد و من هم بازی می کردم. پارمیس از ایران رفته بود. وقتی برای یک سفر کوتاه یک ماهه به ایران برگشت ، با دوستان دانشکده جمع شدیم که به دیدنش برویم. وقتی به دیدنش رفتیم ، بعد از نیم ساعت خیلی فی البداهه به نظرم رسید که می تواند همسر مناسبی برایم باشد. پرسیدم با من ازدواج می کنی؟ خندید و گفت : شوخی می کنی ، بعد کمی فکر کرد و گفت : آره!

به همین راحتی؟

آره. البته ما خیلی از هم شناخت داشتیم؛ 10 سال شناخت کافی نیست؟

در مدت آن 10 سال هم به این فکر افتاده بودید که پارمیس می تواند همسر مناسبی برایتان باشد؟

برزو : نه ، واقعا نمی دانم چه اتفاقی افتاد. راستش را بخواهید از این قبیل اتفاق ها در زندگی من زیاد است چون من با دلم زیاد تصمیم می گیرم و ضربه های فراوانی هم خورده ام اما در این یک مورد ، از اینکه آن قدر ناگهانی تصمیم گرفتم ، خیلی هم راضی ام.

حالا چی شد که شما به سفر رفتید؟

پارمیس : بعضی بستگانم آمریکا بودند و من دیدم فرصت خوبی است که بروم چند دوره کاری ببینم. برای دیدن خانواده ام به ایران آمدم که چند هفته ای برگردم که خیلی ناگهانی قضیه خواستگاری و ازدواج من اتفاق افتاد.

برزو ارجمند و همسرش بع از کاشت مو

برزو ارجمند و همسرش پارمیس بعد از کاشت مو

از خواستگاری تا ازدواج چقدر طول کشید؟

دقیقا 28 روز!

هیچ دلهره ای ، تردیدی؟

نه ، کلا هیچ کدام مان اهل اضطراب و دودلی نیستیم. باتوجه به شناختی که از هم داشتیم ، هردو فکر کردیم درست انتخاب کرده ایم و دلیلی نداشت دچار تردید بشویم.


دنیای بازیگری برزو ارجمند

او لیسانس بازیگری و کارگردانی از دانشگاه آزاد تهران دارد و بیشتر در مجموعه های تلویزیونی ایفای نقش می کند. او درباره شروع بازیگریش می گوید از وقتی که یادش می آید یازده ماهه بوده که توسط پدرش روی صحنه تئاتر رفته و در سن سه ، چهار سالگی زمانی که پدرش رییس فرهنگ و هنر شهرستان فردوس شده بود در نمایشنامه ای از ایشان به نام پریا همراه با کودکان دیگر بازی کرد. او می گوید : ابتدا از خانواده و با دیدن بازی فرامرز صدیقی در فیلم دندان مار به صورت جدی تصمیم گرفتم که بازیگر شوم.

برزو ارجمند که هر روز به اعتبارش در تلویزیون افزوده می شود گفته است که او بیشتر یک بازیگر تلویزیون است. او اعتقاد دارد به دنبال نقشی است که فقط مال خودش باشد.دوست ندارد تیپ بازی کند و خندادن مردم را در تیپ سازی نمی داند.

شروع فعالیت برزو ارجمند

سفر سرخ عنوان اولین فیلمی است که برزو ارجمند در آن ایفای نقش کرده این فیلم به کارگردانی حمید فرخ نژاد و نویسندگی علیرضا طالب زاده ساخته سال 1379 است.

 برزو ارجمند و غزل صارمی در سفر سرخ

برزو ارجمند و غزل صارمی در سفر سرخ

سفر سرخ ساخته سینمایی حمید فرخ نژاد پس از 10 سال اکران شد ، او در این فیلم به موضوع نخستین روز سقوط خرمشهر و همراهی گروهی از ساکنین این شهر پرداخته است. غزل صارمی ، برزو ارجمند ، حبیب دهقان نسب ، صادق صفایی ، محمد پشنگیان و احمد کاوری بازیگران سفر سرخ هستند. این فیلم در بیست و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و سیمرغ بهترین فیلم ، کارگردانی و بازیگری.


کارگردانی برزو ارجمند

برزو ارجمند در فیلم سینمایی روز سوم ششمین کار سینمایی محمدحسین لطیفی در مقام کارگردان در سال 1385 به ایفای نقش پرداخت.

برزو ارجمند و باران کوثری در فیلم روز سوم

برزو ارجمند و باران کوثری در فیلم روز سوم

این فیلم ، روایت آخرین روزهای مقاومت در بخش غربی خرمشهر در سال 1359 است. سمیره و رضا ، خواهر و برادری که همراه سایر مردم در حال مقاومت هستند. حلقه محاصره دشمن تنگ تر می شود و در نتیجه سمیره که پاهایش شکسته است و نمی تواند فرار کند در خانه باقی می ماند ، رضا تصمیم می گیرد سمیره را در حیات خانه در یک موقعیت نسبتا خوب با کمی غذا خاک کند تا شبانه بیاید و وی را فراری دهد.


برزو ارجمند در قهوه تلخ

قهوه تلخ مجموعه ویدئویی طنزی به کارگردانی مهران مدیری است که برزو ارجمند در آن با گریمی متفاوت ایفای نقش کرده ، این مجموعه با فیلمنامه نویسی امیر مهدی ژوله و خشایار الوند است که بصورت هفتگی از 23 شهریور 1389 در بسته بندی های سه قسمتی در شبکه نمایش خانگی توزیع می شد.

برزو ارجمند در سریال قهوه تلخ

برزو ارجمند در سریال قهوه تلخ

این سریال 35 بازیگر اصلی دارد که از آن ها می توان به مهران مدیری ، سیامک انصاری ، محمدرضا هدایتی ، سحر جعفری جوزانی ، سحر زکریا و رضا فیض نوروزی اشاره نمود.


برزو ارجمند در معراجی ها

معراجی ها عنوان فیلمی به کارگردانی مسعود ده نمکی میباشد که ابتدا در قاب یک فیلم سینمایی در سینما ها اکران شد و با استقبال خوبی هم روبرو بود و بعد در قالب یک سریال از شبکه اول سیما به روی آنتن رفت.

برزو ارجمند در سریال معراجی ها

برزو ارجمند و پندار اکبری در معراجی ها

این فیلم محصول سال 1392 است. این فیلم از 2 اسفند 1392 در سینماهای تهران به سرگروهی سینما قدس ، اکران شد.


برزو ارجمند در ما فرشته نیستیم

سریال ما فرشته نیستیم به کارگردانی فلور سام و بازی برزو ارجمند از کارهای ویژه نوروز بود که در ایام تعطیلات نوروز از شبکه دوم سیما پخش شد. محمدرضا شریفی نیا ، علی صادقی و گوهر خیراندیش از دیگر بازیگران این سریال بودند.

برزو ارجمند ، گوهر خیراندیش و محمدرضا شریفی نیا در ما فرشته نیستیم

برزو ارجمند ، گوهر خیراندیش و محمدرضا شریفی نیا در ما فرشته نیستیم

داستان : در روزهای قبل از عید زندانیان برای گرفتن مرخصی تلاش زیادی می کنند و به برخی از آنها مرخصی داده می شود اما در این بین 4 نفر از آنها که بیشترین استحقاق برای دریافت مرخصی داشتند با مرخصی شان موافقت نمی شود و بدینترتیب اتفاقات تازه ای آغاز می شود ….


جوایز و افتخارات برزو ارجمند

او برای بازی در سریال های مشق عشق و یک وجب خاک جایزه بهترین بازیگری را از شبکه های جام جم و سه دریافت کرد. همچنین برای بازی در سریال قهوه تلخ کاندید بهترین بازیگری از جشن دنیای تصویر شد. وی برای بازی در فیلم چهارشنبه 19 اردیبهشت ساخته وحید جلیلوند نیز کاندید بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جشنواره شهر و جشن منتقدان سینمای ایران شد.


فیلم های برزو ارجمند

فیلم های سینمایی برزو ارجمند
 • قهرمانان کوچک (1395)
 • سه بیگانه (1393)
 • اشنوگل (1395)
 • چهارشنبه 19 اردیبهشت (1393)
 • مجرد 40 ساله (1393)
 • معراجی ها (1392)
 • پل چوبی (1390)
 • از ما بهترون/از ما بهتران (1388)
 • تهران در جستجوی زیبایی (1388)
 • محیا (1386)
 • روز سوم (1385)
 • پروانه ای در مه (1384)
 • انتخاب (1383)
 • جایی دیگر (1381)
 • سفر سرخ (1379)
سریال های تلویزیونی برزو ارجمند
سال عنوان مجموعه کارگردان توضیحات
1373 زیر چتر خورشید بهمن زرین پور  
1374 زیر گنبد کبود بهمن زرین پور  
1375 معین پزشک احمدرضا گرشاسبی  
1376 ایستگاه آخر منوچهر عسگری نسب  
1378 رویای کبود عبدا… صادقی  
1379 زمان شوریدگی محمد علی نجفی  
1379 خورشید بانو مهدی حسینی وند  
1380 زیر آسمان شهر سری 1 مهران غفوریان  
1381 زیر آسمان شهر سری 2 مهران غفوریان  
1381 پشت کنکوری ها پریسا بخت آور  
1381 در کنار هم فتحعلی اویسی  
1382 رسم شیدایی اکبر خواجویی  
1382 مسافر زمان مسعود نوابی  
1382 مشق عشق بهرام بهرامیان  
1383 فرار بزرگ محمدحسین لطیفی  
1384 مثل همیشه وحید حسینی  
1384 ارث بابام سید جواد رضویان  
1384 شب های برره مهران مدیری بازیگر مهمان
1385 صاحبدلان حسین لطیفی  
1385 ساعت شنی بهرام بهرامیان  
1386 ما چند نفر فیاض موسوی  
1386 خواستگاران گلاب آدینه  
1386 یک وجب خاک علی عبدالعلی زاده  
1386 نشانی رامبد جوان  
1386 گل یا پوچ جواد افشار  
1387 نردبام آسمان حسین لطیفی  
1388 اشک ها و لبخندها حسن فتحی  
  مرد دوهزارچهره مهران مدیری نوروز 1388
1388 عبور از پاییز مسعود شاه محمدی  
  نون و ریحون فرزاد مؤتمن رمضان 1389
1391 تهران پلاک 1 مهدی مظلومی شبکه تهران
  فراموشی سعید سلطانی نوروز 1391
1392 معراجی ها مسعود ده نمکی  
  ما فرشته نیستیم فلورا سام نوروز 1393
1393 زخم مسعود آب پرور هفته نیروی انتظامی
1394 تنهایی لیلا محمدحسین لطیفی  
1394 کیمیا جواد افشار  
1394 غیرعلنی مهرداد خوشبخت  
پخش شبکه خانگی
 • قهوه تلخ (مهران مدیری 1391-1388)
 • ویلای من (مهران مدیری 1391)
 • شوخی کردم (مهران مدیری 1392)
برنامه های تلویزیونی برزو ارجمند
تله فیلم های برزو ارجمند
 • خاطرات الاغ مهربان (1387)
 • پروانه ای در غبار (1388)
 • بجامانده (1390)
 • طرقه (1387)

برزو ارجمند در نقش های متفاوت

برزو ارجمند و غلامحسین لطفی در ما فرشته نیستیم

برزو ارجمند و غلامحسین لطفی در ما فرشته نیستیم

برزو ارجمند در معراجی ها

برزو ارجمند در معراجی ها

برزو ارجمند در معراجی ها

برزو ارجمند در معراجی ها

برزو ارجمند در روز سوم

برزو ارجمند در روز سوم

برزو ارجمند و پدرش در سریال نون و ریحون

برزو ارجمند و انوشیروان ارجمند در نون و ریحون

برزو ارجمند و مهران مدیری در مرد دو هزار چهره

برزو ارجمند و مهران مدیری در مرد دو هزار چهره


منابع : نم نمک | برزو ارجمند اینستاگرام/ برزو ارجمند فیسبوک/ صفحه شخصی برزو ارجمند/ برزو ارجمند ویکی پدیا/ برزو ارجمند تلگرام

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(12 رای)
95%

نظر دادن