در ادامه با بیوگرافی کامل بابک خرمدین کارگردان سینما ، تئاتر و تلویزیون به همراه عکس های خانوادگی و فیلمشناسی بابک خرمدین و نحوه قتل بابک خرمدین و خواهرش آرزو توسط پدر و مادرش با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه بابک خرمدین و همسرش(Babak Khorramdin)

 • نام اصلی : بابک خرمدین
 • متولد : 1 مهر 1353 تهران
 • درگذشت : 26 اردیبهشت 1400 (47 سال)
 • علت مرگ : قتل توسط والدین
 • زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون
 • پیشه : کارگردان
 • مدرک تحصیلی : کارشناسی ارشد سینما
 • سالهای فعالیت : 1379 تا 1400
 • قد :
 • والدین : علی اکبر خرمدین و ایران

بیوگرافی کامل بابک خرمدین

بابک خرمدین متولد 1 مهر 1353 در تهران کارگردان سینما ، تئاتر و تلویزیون ایران بود.بیوگرافی بابک خرمدین کارگردان و همسرش + زندگینامهبیوگرافی بابک خرمدین کارگردان و همسرش + زندگینامه

بابک خرمدین - Babak Khorramdin

بابک خرمدین - Babak Khorramdin

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد سینما از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران در 1388 و عضو خانه سینما به عنوان کارگردان بود.

خانواده

در یک خانواده شش نفره زندگی کرده و پدرش اکبر خرمدین نام دارد و دو خواهر به نام های آزیتا و آرزو و یک برادر به نام افشین دارد.

مادرش خانه دار و پدرش سرهنگ پیاده ستاد ارتش است.

آزیتا متاهل بوده و با همسر و دخترش در اکباتان زندگی می کند و افشین کارمند یک شرکت هواپیمایی است و آرزو و همسرش نیز به شکل فجیع به قتل رسیدند.

آزیتا خرمدین خواهر بابک خرمدین در کنار محسن نامجو

آزیتا خرمدین خواهر بابک خرمدین در کنار محسن نامجو

مهاجرت

او در سال 1379 با حضور در انجمن سینمای جوانان دفتر تهران ، دوره فیلم سازی یک ساله را گذراند.بابک خرمدین پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد در سال 89 برای ادامه تحصیل به لندن رفت اما مساله مهاجرت و غربت تاثیر زیادی بر وی گذاشت به طوری که با الهام گرفتن از آن دوران ، فیلم «سوگنامه ای برای یاشار» را در لندن ساخت.

عکس پدر و مادر بابک خرمدین

عکس پدر و مادر بابک خرمدین

افتخارات

خردمدین برای ساخت فیلم کوتاه داستانی بور بیجاده رنگ در جشنواره بین المللی فیلم آسا (انسان دوستانه) سال 1388 جایزه بهترین فیلم کوتاه را گرفت. او در سال 1388 هم در جشنواره بین المللی پروین اعتصامی برنده بهترین کارگردانی ، بهترین فیلمنامه و بهترین صدا شد.

عکس های اینستاگرام بابک خرمدین

عکس های اینستاگرام بابک خرمدین

وضعیت ازدواج و همسر بابک خرمدین

مرحوم بابک خرمدین مجرد بود و ازدواج نکرده بود.

زندگی شخصی بابک خرمدین

زندگی شخصی بابک خرمدین

سوگنامه برای یاشار

فیلم سوگنامه برای یاشار داستان زندگی یاشار ، مهاجر ایرانی ترک تبار در لندن می باشد که با ویزای دانشجویی وارد لندن شده است.او پس از اتمام دوران کالج درگیر مسائل مالی و دلتنگی برای خانواده و ایران می شود و میان ماندن و بازگشت دچار تردید می گردد.فیلم «سوگنامه ای برای یاشار» یک اثر مستند داستانی به شمار می رود که در گروه هنر و تجربه اکران شد.

عکس های اینستاگرام بابک خرمدین کارگردان

عکس های اینستاگرام بابک خرمدین کارگردان

فیلم روزن

بابک خرمدین در سال 1392 فیلم نیمه بلند روزن را ساخت. این فیلم داستان خانواده ای را روایت می کرد که ساکن آپارتمانی در شهرک اکباتان بودند. آنها تصمیم به مسافرت گرفته و کلید خانه را به سرایدار می سپارند.

اما سرایدار ، یک مهمانی خانوادگی در منزل آنها برگزار کرده و شب را به همراه مهمانها در آنجا سپری می کنند ، صبح که صاحب خانه بر می گردد ، آنها را آنجا می بیند و بدون اینکه متوجه شوند آنجا را ترک کرده و تا ظهر بیرون می ماند تا سرایدار خجالت زده نشود .

عکس های شخصی بابک خرمدین

عکس های شخصی بابک خرمدین

تدریس

خردمدین بعد از دوری از فیلمسازی تدریس را از دانشگاه جامع علمی و کاربردی فرهنگ و هنر شروع کرد و سپس کلاس هایی در انجمن سینمای جوان داشت.

بابک خرمدین و مادرش ایران

قتل فجیع بابک خرمدین و خواهرش

صبح 26 اردیبهشت 1400 با کشف جسد مثله شده متعلق به بابک خرمدین ، در یک سطل زباله در خیابان نفیسی محله اکباتان ، خبر قتل او منتشر شد.

پدر بابک خرمدین با اعتراف به قتل پسرش عنوان کرد که به خاطر اختلافاتی که با پسرش داشته است او را از طریق خوراندن مواد بیهوشی ، با ضربات چاقو به قتل رسانده است و پس از تکه تکه کردن جسد پسرشان در حمام او را در چند قسمت رها کردند.

سجده شکر پدر بابک خرمدین پس از اعتراف به قتل پسرش

سجده شکر پدر بابک خرمدین پس از اعتراف به قتل پسرش

پدر و مادر خرمدین در اعتراف شان اظهار کردند که داماد خانواده خرمدین در سال 1390 و دختر خانواده در سال 1397 را به همان روش یعنی تکه تکه کردن جسد و انتقال به سطل زباله ، به قتل رساندند.

آرزو خرمدین خواهر بابک خرمدین

آرزو خرمدین خواهر بابک خرمدین

تعریف روشنک گرامی

روشنک گرامی بازیگر زن بعد از مرگ این فیلمساز نوشت : بابک را میشناختم یه جورایی همسایه بودم ، مرد نجیبی بود و هر دو عاشق فیلم های تارکوفسکی بودم ، کم حرف و خجالی بود و هر دو به فلسفه علاقه داشتیم.

فیلم انتقال جسد بابک خرمدین توسط والدین

همسایه ها؛ بابک پسر خوبی بود

همسایه ها نیز بر خلاف ادعاهای پدر و مادر معتقد تصویری که آنها از پسرشان بابک عنوان کردند با آنچه آنها دیده بودند کاملا متفاوت است.

زن میانسال ساکن اکباتان می گوید: بابک دوست صمیمی پسرم بود ، بچه ما با هر کسی دوست نمی شود ، بخاطر همین مطمئن هستم بابک ظاهر و باطنش یکی بود.

او پسری مهربان ، مودب و سر به زیر و آرام بود و نمی توانم قبول کنم پدر و مادرش را اذیت کرده و روزگار آنها را سیاه کرده است.

یکی از پرسنل انتظامات هم گفته است مقتول ارتباط چندانی نداشت و با افراد زیادی رفت و آمد نمی کرد و هرگز ندیده که و با دختران مختلفی در رفت و آمد باشد.

عکس های شخصی بابک خرمدین

عکس های شخصی بابک خرمدین


فیلم شناسی بابک خرمدین

مستند سازی

چند مستند با نام داغ عشق در مورد جانبازان در ماه مبارک رمضان برای شبکه چهار سیما در سال 1392

فیلم های کوتاه
 • سه فیلم کوتاه داستانی به نام های برش به مدت 12 دقیقه؛ 1383
 • فیلم کوتاه بور بیجاده رنگ به مدت 22 دقیقه؛ 1386
 • فیلم کوتاه سه شنبه : مامان به مدت 9 دقیقه؛ 1388

مادر بابک خرمدین در فیلم پسرش

مادر بابک خرمدین در فیلم پسرش

فیلم داستانی
 • فیلم نیمه بلند روزن (کورسو) در سال 1389 به مدت 42 دقیقه
 • فیلم بلند سوگنامه ای برای یاشار در سال 1392 به مدت 72 دقیقه
جوایز بابک خرمدین
 • برنده دیپلم افتخار بهترین کارگردانی برای فیلم بور بیجاده رنگ در پنجمین جشنواره بین المللی پروین اعتصامی؛ 1388
 • برنده جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه و بهترین صدا برای فیلم بور بیجاده رنگ در ششمین جشنواره دانشجویی فیلم نهال (دانشگاه هنر)1388
 • کاندید بهترین تصویر برداری و تدوین برای فیلم بور بیجاده رنگ

عکس های اینستاگرامی بابک خرمدین

عکس های اینستاگرامی بابک خرمدین


منابع : نم نمک | بابک خرمدین اینستاگرام/ بابک خرمدین فیسبوک/fhf; ovlndk/ صفحه شخصی بابک خرمدین/بابک خرمدین ویکی پدیا/ بابک خرمدین تلگرام

این مطلب مفید بود؟
(7 رای)
77.2%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.