ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه با بیوگرافی کامل علیرضا افکاری آهنگساز و تنظیم کننده به همراه عکس های خانوادگی و شخصی علیرضا افکاری با همسرش ساره بیات و همسر سابقش و دخترش و فرزندان علیرضا افکاری و ثروت علیرضا افکاری و نازلی بخشایش و علیرضا افکاری و علیرضا افکاری و ساره بیات و علیرضا افکاری قد و همسر سابق علیرضا افکاری و زهرا عاملی همسر اول علیرضا افکاری و علیرضا افکاری و ابی با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه علیرضا افکاری و همسرش(Alireza Afkari)

  • نام اصلی : علیرضا افکاری
  • متولد : 22 شهریور 1356 اصفهان
  • زمینه فعالیت : موسیقی
  • پیشه : آهنگساز و تنظیم کننده
  • مدرک تحصیلی :
  • سالهای فعالیت : 1380 تاکنون
  • قد : 185 سانتیمتر
  • همسرها : نازلی بخشایش(جدا شده) و ساره بیات
  • فرزندان : نیکا افکاری

بیوگرافی کامل علیرضا افکاری

علیرضا افکاری متولد 22 شهریور 1356 در اصفهان ، آهنگساز و تنظیم کننده ایرانی است.بیوگرافی علیرضا افکاری و همسر اول و جدیدش [فرزندان]بیوگرافی علیرضا افکاری و همسر اول و جدیدش [فرزندان]

علیرضا افکاری - Alireza Afkari

علیرضا افکاری - Alireza Afkari

او تاکنون با خوانندگان سرشناسی مثل : داریوش ، معین ، گوگوش ، ابی ، احسان خواجه امیری ، روزبه بمانی ، هلن ، بیژن مرتضوی ، مهدی یراحی ، خشایار اعتمادی ، رضا یزدانی ، علیرضا عصار ، علی زند وکیلی ، سینا سرلک ، سینا شعبانخانی ، حجت اشرف زاده و… همکاری داشته است.

کودکی علیرضا افکاری در کنار خواهرش

کودکی علیرضا افکاری در کنار خواهرش

شروع فعالیت

از سال 1380 بطور حرفه ای وارد آهنگسازی شده و فعالیت حرفه ای خود را از سال 1384 وقتی 28 ساله بود بعنوان آهنگساز با آلبوم «پریزاد» مجید اخشابی شروع کرد.

علیرضا افکاری و پدرش

علیرضا افکاری و پدرش

جوایز و افتخارات

علیرضا افکاری تا به حال در تمامی مراسم های برگزارشده جشنواره موسیقی ما موفق به دریافت تندیس طلایی بهترین آهنگساز شده است (چهار بار در سال های 1391، 1393 و 1396 و 1397) اما در مراسم دریافت تندیس بهترین آهنگساز سال 1391 به دلیل مشکلات ممنوع الفعالیتی نتوانست حضور یابد و تنها در سومین مراسم سالانه موسیقی ما اجازه حضور یافت.

عکس جوانی علیرضا افکاری

عکس جوانی علیرضا افکاری

نحوه آشنایی با داریوش اقبالی

از سال 1387 تنظیم و آهنگسازی آلبوم های حمیدرضا گلشن را برعهده گرفت سپس سال 1388 در آلبوم شب ترانه با مقتدا عرباوی همکاری داشت.

در نهایت در سال 1389 افکاری در آلبوم «دنیای این روزای من» با داریوش اقبالی خواننده مطرح لس آنجلسی همکاری داشت که آلبوم مورد استقبال مخاطبین قرار گرفت.

عکس های اینستاگرام علیرضا افکاری

عکس های اینستاگرام علیرضا افکاری

از گوگوش تا ابی

افکاری در سال 1391 دو آهنگ «برای من» و «بهشت» و آلبوم اعجاز را برای گوگوش ساخت و از سال 1393 با آهنگ موفق «جان جوانی» با ابی وارد همکاری شد.

عکس های اینستاگرامی علیرضا افکاری

عکس های اینستاگرامی علیرضا افکاری

وضعیت ازدواج و همسر علیرضا افکاری

علیرضا افکاری تاکنون دوبار ازدواج کرده است.

ازدواج اول و طلاق

علیرضا افکاری اولین بار با نازلی بخشایش نوازنده (هارپ و پیانو) ازدواج کرد اما این زندگی با وجود داشتن یک فرزند دختر بنام نیکا در نهایت به جدایی ختم شد.

علیرضا افکاری و دخترش نیکا

علیرضا افکاری و دخترش نیکا

این زوج هنرمند تا سال 1394 طبق آخرین مصاحبه ، کنار هم بودند.

علیرضا افکاری و همسر اولش نازلی بخشایش

علیرضا افکاری و همسر اولش نازلی بخشایش

ازدواج دوم با بازیگر سرشناس

افکاری 4 اردیبهشت 1400 در 44 سالگی خبر ازدواج دوم خود با خانم ساره بیات 42 ساله را با نوشتن چند جمله عاشقانه رسانه ای کرد.

البته این خبر سال 1399 در محافل هنری دست به دست می شد.

علیرضا افکاری و همسرش ساره بیات

علیرضا افکاری و همسرش ساره بیات

دستگیری ها

این هنرمن برای اولین بار در دی ماه سال 1391 توسط پلیس امنیت نیروی انتظامی با پنج ترانه سرای دیگر به اتهام همکاری با خواننده های لس آنجلسی بازداشت شد

ابی نیز پس از انتشار آلبوم جدید خود در سال 93 (جان جوانی) از دستگیری مجدد علیرضا افکاری خبر داد و گفت :

همه چیز آماده بود ، علیرضا افکاری قرار شد آهنگها را در ایران تنظیم کند و بعد من بروی آنها بخوانم ، ولی به مجرد بازگشت به ایران عوامل کار را دستگیر کردند ، خودبخود جلوی آثار گرفته شد ، چون همه فایل آهنگها و ترانه را هم بردند.

عکس های شخصی علیرضا افکاری

عکس های شخصی علیرضا افکاری

رویه ای جدید

افکاری پس از دومین دستگیری ، فعالیت خود را محدود به داخل کشور کرد.

او در دوران ممنوع الکاریش برای نمایش های تئاتر از جمله نمایش لیلا و چند مسافر اثر محمد رحمانیان آهنگ ساخت اما اجازه انتشار اسم او در هیچ کاری نبود.

علیرضا افکاری و احسان خواجه امیری

علیرضا افکاری و احسان خواجه امیری

رفع ممنوعیت

در نهایت بعد از دو سال ممنوع کاری ، از سال 1395 آهنگسازی را با آهنگ های احسان خواجه امیری و علی زند وکیلی دوباره شروع کرد.

علیرضا افکاری و فرزاد حسنی

علیرضا افکاری و فرزاد حسنی


منابع : نم نمک | علیرضا افکاری اینستاگرام/ علیرضا افکاری فیسبوک/ugdvqh ht;hvd/صفحه شخصی علیرضا افکاری/علیرضا افکاری ویکی پدیا/ علیرضا افکاری تلگرام

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(11 رای)
92.8%

نظر دادن