در ادامه با بیوگرافی کامل علی شیرازی خطاط و خوشنویس به همراه عکس های خانوادگی و شخصی و آثار علی شیرازی با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه علی شیرازی خطاط و همسرش(Ali Shirazi)

  • نام اصلی : علی شیرازی
  • متولد : 1339 در شیراز
  • زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون
  • پیشه : خطاط و خوشنویس
  • مدرک تحصیلی :
  • سالهای فعالیت : 1353 تاکنون

بیوگرافی کامل علی شیرازی خطاط و خوشنویس

علی شیرازی متولد 1339 در شیراز ، خطاط خوشنویس می باشد.بیوگرافی علی شیرازی خوشنویس و همسرش + زندگینامهبیوگرافی علی شیرازی خوشنویس و همسرش + زندگینامه

بیوگرافی کامل علی شیرازی

بیوگرافی کامل علی شیرازی

دارند گواهینامه ممتاز انجمن خوشنویسان ایران است او استاد بنام نقاشی خط می باشد که آثارش در هدایای ریاست جمهوری به سران کشورها استفاده می شود.

از روستای آبسرد تا ارث

کرمعلی شیرازی در روستای آبسرد ، 45 کیلومتری شیراز بدنیا آمد.

می گوید بصورت ارثی خوش خط بود ، نشون به اون نشونی که پدر بزرگ پدری اش خوش نویس صاحب نامی بود که هنوزم سنگ قبر نوشته هایش موجود است.

استاد علی شیرازی در خندوانه

استاد علی شیرازی مهمان خندوانه

از تشویق تا کلاس آموزشی

در سال 53 وقتی 14 ساله بود به سفارش پدر یکی از دوستانش که خط او را دیده بود به کلاس های خوشنویسی رفت تا خط را بصورت اصولی یاد بگیرد

او ابتدا زیر نظر استاد نصرالله معین اصفهانی دوره دید سپس مدتی نزد استاد حبیب الله فضایلی رفت ، می گوید همزمان با یادگیری خودش نیز تدریس خط می کرد.

علی شیرازی خوشنویس

عکسهای علی شیرازی خوشنویس

از شیراز به اصفهان و تهران

بعد از انقلاب اسلامی با کمک دوستانش شعبه انجمن خوشنویسان اصفهان را افتتاح کرد که چند سالی رئیس انجمن بود تا ینکه در سال 67 به تهران مهاجرت کرد.

استاد علی شیرازی خوشنویس سرشناس کشورمان

علی شیرازی استاد خطاطی و خوشنویسی

او در تهران عضو شورای عالی انجمن خوشنویسنان ایران شد.

وضعیت ازدواج و همسر علی شیرازی

از وضعیت ازدواج و همسر علی شیرازی اطلاعات دقیقی در دست نیست.

نمونه آثار علی شیرازی خوشنویس

نمونه آثار علی شیرازی خوشنویس

معروفیت بخاطر کتیبه نویسی

همیشه بخاطر اینکه با قلم های درشت کار می کردم ناخوسته بازار خوشنویسی و محافل هنری من را بعنوان جلی نویس یا کتیبه نویس شناختند.

زمانی که دیدم سبک آثارم مورد تایید گرفته کتیبه نویسی رو بصورت جدی شروع کردم و این سبک را توانستم تثبیت کنم و نمایشگاه هایی داخل و خارج کشور برگزار کردم.

استاد علی شیرازی خوشنویس

استاد علی شیرازی خوشنویس

شروع نقاشی خط

نقاشی خط را از قبل انقلاب شروع کردم تا اینکه از سال 73 - 74 یک مجموعه آثا نقاشی خط خلق کردم که استقبال خوبی از این تابلو ها در کشورهای عرب ، اروپا و آمریکا شد.

اولین نمایشگاه و اجلاس سران

اولین نمایشگاه نقاشی خط را در سال 74 در گالری برگ تهران برگزار کرد.

نمونه دستخط علی شیرازی خوشنویس

نمونه دستخط علی شیرازی خوشنویس

شهرت آثارم از اجلاس سران کشورهای اسلامی در ایران شروع شد ، زمانی که نهاد ریاست جمهوری بیش از 45 تابلو از من خریداری و به پادشاهان و روسای جمهوری کشورهای مهمان هدیه شد.

پدیده فروش اثر در حراجی

یکی از آثاراش در سال 91 به حراجی مشهور به کریستینز در دبی راه یافت و قیمت پایه اثرش 12 هزار دلار تعیین شد اما یک خریدار خارجی پنج برابر قیمت اولیه یعنی 60 هزار دلار اثر را خرید.

استاد علی شیراز با این فروش لقب پدیده حراجی کریستیز دوازدهم دبی را گرفت ، او چند هفته بعد در ایران با فروش یکی از آثاراش به قیمت 25 میلیون رکوردار ایران شد.

علی شیرازی خوشنویس

عکسهای علی شیرازی خطاط

علاقه به فیلم و سینما

من و خانوادم به فیلم و سینما به شدت علاقمندیم ، اما کمتر اتفاق افتاده به سینما برویم و ترجیح می دهیم فیلمهای شایسته و خوب سینمایی مان را در قالب DVD های سینمای خانگی دنبال کنیم.

 

محمدرضا شجریان و علی شیرازی خطاط

محمدرضا شجریان و علی شیرازی خطاط


منابع : نم نمک | علی شیرازی اینستاگرام/ علی شیرازی فیسبوک/ صفحه شخصی علی شیرازی / علی شیرازی ویکی پدیا/ علی شیرازی تلگرام/ugd advhcs

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی