ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، در ادامه با بیوگرافی کامل مهلا زمانی طراح لباس به همراه عکس های خانوادگی و شخصی مهلا زمانی با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه مهلا زمانی و همسرش(Mahla Zamani)

  • نام اصلی : مهلا زمانی نیا
  • متولد : 1329 تهران
  • درگذشت : 28 تیر 1402
  • زمینه فعالیت : طراحی لباس
  • پیشه : طراح لباس
  • مدرک تحصیلی :
  • سالهای فعالیت :
  • قد مهلا زمانی :

بیوگرافی کامل مهلا زمانی

مهلا زمانی متولد 1329 در تهران طراح لباس اهل ایران است.بیوگرافی مهلا زمانی طراح لباس و همسر و فرزندانشبیوگرافی مهلا زمانی طراح لباس و همسر و فرزندانش

مهلا زمانی - Mahla Zamani

مهلا زمانی - Mahla Zamani

مدرک اصلی این طراح ، بانکداری می باشد که از دانشگاه انگلستان دریافت کرده است.

مهلا زمانی نیا ، طراح لباس حرفه ای بود که سال های زیادی را در طول تاریخ ایران به طراحی و دوخت لباس متناسب با زمان های مختلف پرداخته است. 

از بانکداری تا طراحی لباس

او قبل از روی آوردن به حرفه مد و لباس ، بانکدار و مدیر بانک ایران و هلند بوده است.

او تا سال 1362 مدیر بانک بود و پس از آن به دنبال حرفه و کار مورد علاقه خود رفت و چون در این رشته نیز تحصیل کرده بود و مدرک تحصیلی نیز داشت ، تصمیم گرفت در همین رشته فعالیت کند.

مهلا زمانی

خانواده

یک خواهر به نام ملیکا زمانی دارد که مدل اینستاگرامی است.

تالیف کتاب

او یک فرد با معلومات و کاملا با سواد در زمینه لباس بود تا جایی که دست به تالیف شش جلد کتاب در حوزه لباس و مد به نام دایره المعارف لباس در گذرگاه ایران و تاثیرات ان بر جهان زده است.

هم چنین به دلیل اینکه او بسیار در کار خود خبره می باشد تا کنون در انواع و اقسام جشنواره های ایرانی و خارجی ، جوایز گوناگونی دریافت کرده است.

مهلا زمانی

دوره های طراحی لباس

خانم زمانی طراح لباس فوق العاده حرفه ای می باشد و این علاقه وی از دوران کودکی او نشات می گیرد. او این حرفه را در انگلستان اموخت و زمانی به این فکر افتاد که زمانی که برای خرید به بازار می رفت ، جای لباس هایی با رنگ و بوی ایرانی را در بین انبوه لباس های داخل بازار خالی دید و هنگامی که در انگلیس سکونت داشت تصمیم گرفت که در این رشته و البته در رشته مورد علاقه خویش شروع به فعالیت کند. وی هم اکنون برای افراد مشهور بسیاری لباس طراحی نموده است که هلیا جلیل نژاد و نهال سلطانی را می توان برخی از این افراد تلقی نمود.

مهلا زمانی

وضعیت ازدواج و همسر مهلا زمانی

از وضعیت ازدواج و همسر مهلا زمانی اطلاعات دقیقی در دست نیست.

مهلا زمانی

درگذشت

مهلا زمانی در 28 تیر 1402 به دلیل بیماری درگذشت.

مهلا زمانی


منابع : نم نمک | مهلا زمانی اینستاگرام/ مهلا زمانی فیسبوک/ ligh clhkd/صفحه شخصی مهلا زمانی/مهلا زمانی ویکی پدیا/ مهلا زمانی تلگرام

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن