ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه با بیوگرافی کامل وحید یامین پور بازیگر مجری سیاسی به همراه عکس های خانوادگی و شخصی وحید یامین پور و منزل وحید یامین پور و عکس همسر وحید یامین پور با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه وحید یامین پور و همسرش(Vahid Yaminpour)

  • نام اصلی : وحید یامین پور
  • متولد : 3 دی 1359 دزفول
  • زمینه فعالیت : سیاست
  • پیشه : مدرس دانشگاه ، نویسنده ، فعال رسانه ای و مجری
  • مدرک تحصیلی : دکتری حقوق جزا و جرم شناسی
  • سال های فعالیت :
  • قد : 173 سانتیمتر
  • فرزندان : فاطمه و حسنا

بیوگرافی کامل وحید یامین پور

وحید یامین پور متولد 3 دی 1359 در دزفول مدرس دانشگاه ، نویسنده ، فعال رسانه ای و مجری سیاسی اهل ایران است.بیوگرافی وحید یامین پور و همسرش + فرزندانبیوگرافی وحید یامین پور و همسرش + فرزندان

وحید یامین پور - Vahid Yaminpour

وحید یامین پور - Vahid Yaminpour

فارغ التحصیل دکتری رشته حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه امام صادق است.

 

شروع فعالیت

یامین پور از سال 1381 در صدا و سیما آغاز به کار کرد. در کنار سردبیری برنامه های رادیویی ، از سال 1383 گویندگی و اجرا را در رادیو و تلویزیون شروع کرد و بعد مدیر گروه اندیشه رادیو جوان (صدای جمهوری اسلامی ایران) شد.

او پس از دو سال از رادیو به شبکه سه سیما رفت و در سمت مشاور پورمحمدی مدیر این شبکه قرار گرفت.

عکس های اینستاگرام وحید یامین پور

عکس های اینستاگرام وحید یامین پور

سمت های فرهنگی

یامین پور در زمان ریاست احمد توکلی در مرکز پژوهش های مجلس ، به مدت دو سال و نیم مدیرکل دفتر مطالعات فرهنگی این مرکز بود.

او همچنین عضو هیئت امنای دانشگاه سوره ، مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و دبیر اتحادیه جوانان مسلمان تقریبی و عضو هیئت امنای اندیشکده ادبیات پایداری هم بوده است.

عکس های شخصی وحید یامین پور

عکس های شخصی وحید یامین پور

شهرت

در ماجراهای بعد از انتخابات سال 88 یکی از جنجالی ترین مجری های مناظره های سیاسی در برنامه دیروز ، امروز ، فردا بود وی پس از مدتی از اجرای این برنامه کنار گذاشته شد.

تدریس و مشاور شبکه

وحید یامین پور در حال حاضر عضو هیات علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه آزاد تهران شرق ، مدرس دانشگاه امام صادق علیه السلام ، مدرس دانشگاه هنر و مشاور مدیر شبکه سه سیما هست.

وی همچنین رییس هیات مدیره موسسه طلوع حق نیز می باشد.

وضعیت ازدواج و همسر وحید یامین پور

وحید یامین پور ازدواج کرده و دو دختر به نام های فاطمه و حسنا نیز دارد.

زندگی شخصی وحید یامین پور

زندگی شخصی وحید یامین پور

نشریه 9 دی

یامین پور پس از جدایی از برنامه دیروز امروز فردا و سپردنش به محمد حسین رنجبران ، با حمید رسایی و دیگر دوستان نشریه 9 دی را راه اندازی کرد.

خیز برای نمایندگی مجلس

یامین پور در انتخابات سال 1398 مجلس شورای اسلامی به عنوان کاندیدای مستقل از تهران نامزد شد اما با کسب رتبه سی و یکم ، از قرار گرفتن در بین سی کرسی تهران در مجلس بازماند و موفق به راهیابی به مجلس یازدهم نشد.

وحید یامین پور و نادر طالب زاده

وحید یامین پور و نادر طالب زاده

 

پست های وزارتی

یامین پور در مهر ماه 1400 به عنوان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان منصوب شد. همچنین وی در 31 خرداد 1401 با حکم رئیس جمهور به سمت دبیر شورای عالی جوانان منصوب شد.

درگیری لفظی با مسیح علی نژاد

در خرداد سال 1393 یامین پور در صفحه فیس بوک خود مطالبی را علیه مسیح علی نژاد منتشر کرد ، آقای یامین پور در انتقاد از کسانی که دنبال گرفتن حکم ارتداد برای مسیح علی نژاد بودند ، برای توهین به مسیح علی نژاد وی را یک بدنام خواند و او را با پری بلنده مقایسه کرد.

وحید یامین پور و سروش صحت

وحید یامین پور و سروش صحت

دیدگاه در مورد حجاب

می گویند روسری را آزاد کن ، اما او به برداشتن روسری اکتفا نمی کند؛ الان روسری را زده روی چوب و روی بلندی ایستاده ، فردا شورتش را روی چوب می زند.

وحید یامین پور و دخترانش

وحید یامین پور و دخترانش


منابع : نم نمک | وحید یامین پور اینستاگرام/ وحید یامین پور فیسبوک/ ،pdn dhldk \،v/صفحه شخصی وحید یامین پور/وحید یامین پور ویکی پدیا/ وحید یامین پور تلگرام

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(18 رای)
73.4%

نظر دادن