در ادامه با بیوگرافی کامل یلدا عباسی خواننده و نوازنده به همراه عکسهای خانوادگی با مادرش رویا اسماعیلیان و خواهرش آیدا عباسی و معرفی آثار یلدا عباسی با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه یلدا عباسی (Yakda Abbasi)

  • نام : یلدا عباسی
  • متولد : 11 آذر 1366 در شیروان
  • زمینه فعالیت : موسیقی
  • پیشه : خواننده و نوازنده
  • محل زندگی : تهران
  • تحصیلات : کارشناسی فناوری اطلاعات (IT)
  • والدین : رویا اسماعیلیان
  • خواهر : آیدا عباسی

بیوگرافی کامل یلدا عباسی

یلدا عباسی متولد 11 آذر 1366 در شیروان قوچان خراسان رضوی ، خواننده است.یلدا عباسی اصالتا کرد است.بیوگرافی یلدا عباسی خواننده و نوازنده و همسرش + ازدواجبیوگرافی یلدا عباسی خواننده و نوازنده و همسرش + ازدواج

یلدا عباسی خواننده - Yakda Abbasi

یلدا عباسی خواننده - Yakda Abbasi

فارغ التحصیل لیسانس رشته فناوری اطلاعات (IT) می باشد ، یک خواهر نوازنده دف و یک برادر خوش صدا دارد ، بجز خوانندگی نوازنده ماهری است ، و تجربه بازیگری را نیز داشته است.

عکس کودکی یلدا عباسی خواننده

عکس کودکی یلدا عباسی خواننده

خانواده هنری

مادرش فاطمه اسماعیلیان از هنرمندان رادیو تلویزیون قبل از انقلاب مقلب به گلچهره است ، عمه پدری اش با نام ماه بانو عباسی ملقب به بانو شیروانی از شناخته شده ترین هنرمندان موسیقی بود که چند سالی است فوت شده اند ، مادرم هم از مادربزرگم تجربه ها و آموخته های خوبی دارد.

مادربزرگم باوجود اینکه بیش از 80 سال دارد ، صاحب صدای خوبی است.

 یلدا عباسی و خواهرش آیدا عباسی

یلدا عباسی و خواهرش آیدا عباسی

4 سالگی

اولین تجربه من در کار موسیقی در سن 4 سالگی بود که در نمایشنامه موزیکال خاله سوسکه به کارگردانی مادرم در قوچان اجرا شد در نقش خاله سوسکه آواز می خواندم.

11 سالگی و اساتید

از 11 سالگی به سمت دوتار که ساز محلی قوچان است روی آوردم و نزد اساتید بزرگی چون مجید احمدی ، رمضان برادری ، استاد یگانه ، استاد راستگو و مراحل تکمیلی و پژوهشی مقام های دوتار را نزد استاد خان قیطاقی به انجا رساندم ، آواز محلی را از کودکی نزد مادرم آموختم و ردیف ایرانی را نزد استاد رضا شاکری و تکنیک صداسازی آواز ایرانی را با حمیدرضا نوربخش کار کردم و آوازهای کلاسیک را از پرواز همای آموزش دیدم.

عکسهای جدید یلدا عباسی

عکسهای جدید یلدا عباسی

مادر

مادر در تمام حوادث زندگی من نقش بسزایی دارد و از 11سالگی تا به حال همیشه در کنارم بوده و هست و همیشه اسپانسر مادی و معنوی من است.

در اجراهای موسیق ام هم قوت قلبی در کنارم بوده است. مادرم برای من هم حکم مادر دارد هم حکم پدر و من همیشه تمام مناسب ها برای من روز مادر است.

عکس یلدا عباسی خواننده و مادرش

عکس یلدا عباسی خواننده و مادرش

عکس یلدا عباسی خواننده و مادربزرگش

عکس یلدا عباسی خواننده و مادربزرگش

وضعیت ازدواج و همسر یلدا عباسی

از وضعیت ازدواج و همسر یلدا عباسی اطلاعات دقیقی در دست نیست.

وضعیت ازدواج و همسر یلدا عباسی

‏یلدا عباسی و محسن میرزازاده

در سال 89 اولین آلبوم ام را به اسم کووات به معنی باد ، با همخوانی مادرم و آقای محسن میرزازاده ، تهیه کردیم خوشبختانه این آلبوم با استقبال زیادی مواجه شد البته مجوز نداشت. ما آن زمان مشهد زندگی می کردیم و بعد از انتشار این آلبوم ، آموزش ردیف ایرانی را نزد استاد رضا شاکری آغاز کردم.

دومین آلبوم وی بنام حسرت دیدار منتشر شده است.

‏یلدا عباسی و محسن میرزازاده

‏یلدا عباسی و محسن میرزازاده

چرا موسیقی خراسان و کردی

موسیقی فولکوریک و مقامی و کردی خراسان در خون من است و با من عجین است ، موسیقی خراسان تنها به کردها محدود نیست. تعدادی از ملودی ها و مقام های مربوط به این موسیقی با زبان فارسی و ترکی اجرا می شوند که بسیار زیبا و دلنشین هستند.

یلدا عباسی خواننده و نوازنده

یلدا عباسی خواننده و نوازنده

فستیوال خارجی تا زندگی در تهران

زمانی که موسیقی دستگاهی را شروع به یاد گرفتن کردم و مدتی برای آموزش صداسازی آواز ایرانی به تهران و نزد استاد حمیدرضا نوربخش می آمدم با آقای پرواز همای آشنا شدم.

ایشان برای تور اروپایی خود به من پیشنهاد کار دادند من با ایشان همکاری کردم و بعد از اینکه از این تور برگشتیم به همراه مادرم در چندین فستیوال در کشورهای آلمان ، سوئیس ، ترکیه و… به اجرای برنامه پرداختیم. در حال حاضر ساکن تهران هستم.

یلدا عباسی خواننده و نوازنده

یلدا عباسی خواننده و نوازنده

سبک تدریس و درآمد

تدریس به صورت آکادمیک شده ولی من به شخصه چون به صورت شفاهی از اساتیدی که در روستاهای اطراف بودند آموزش دیدم به صورتی که ایشان ساز می زدند و من صدا را ضبط می کردم و بعد از آن خودم با همان صدا شروع به تمرین می شدم.

الان هم به همین صورت به شاگردانم آموزش می د هم و بر اساس نت جلو نمی روم اعتقادم این است که این ساز و این نوع موسیقی ، وحشی و بکر است که باید با روش های خاص خود آموزش داه شود ، من راضی هستم درآمد نجومی از این کار بدست نمی آید اما شرایط خوبی است و رضایت دارم.

بیوگرافی یلدا عباسی

عکسهای یلدا عباسی نوازنده

بازیگری یلدا عباسی

در یک نمایش مستند داستانی بازی کردم.

این فیلم مستندی در مورد زنان خواننده و نوازنده که با نام بخشی شناخته می شوند ، بود. من در آن مستند زندگی واقعی ام را بازی نکردم بلکه به صورت نقش هایی که در قالب اشخاص دیگر بود بازی می کردم ، متاسفانه در ایران مجوز نمایش نگرفت ، اما در خارج از کشور نمایش داده شد و جوایز زیادی هم کسب کرد.

یلدا عباسی خواننده و نوازنده

یلدا عباسی خواننده و نوازنده

گروه نازار

از فعالیت های اخیرم می توانم به ثبت گروه بانوان با نام نازار (به معنی : دختر زیبا روی به کردی می باشد) که در این گروه 8 نوازنده بسیار حرفه ای و با اخلاق با من همکاری می کنند.

عکسهای جدید یلدا عباسی

عکسهای جدید یلدا عباسی


منابع : نم نمک | یلدا عباسی اینستاگرام/ یلدا عباسی فیسبوک/ صفحه شخصی یلدا عباسی/ یلدا عباسی ویکی پدیا/ یلدا عباسی تلگرام

این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
60%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 23,184