ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، روز شهادت امام سجاد و تاریخ روز شهادت امام زین العابدین و تاریخ شمسی روز شهادت امام سجاد و روز شهادت امام زین العابدین در تقویم امسال و تاریخچه روز شهادت امام سجاد و روز شهادت امام زین العابدین چه روزی است و تاریخ دقیق روز شهادت امام سجاد و روز شهادت امام زین العابدین چند شنبه است و روز شهادت امام سجاد چندمه و روز شهادت امام سجاد در تقویم میلادی و علت نامگذاری روز شهادت امام زین العابدین و روز شهادت امام سجاد و روز جهانی شهادت امام سجاد در تقویم قمری و روز شهادت امام سجاد در تقویم قمری در نم نمک.

روز شهادت امام زین العابدین چه روزی است؟

28 تیر 1403تاریخ شهادت امام سجاد(زین العابدین) 1403 به شمسیتاریخ شهادت امام سجاد(زین العابدین) 1403 به شمسی

برابر با 12 محرم

تاریخ شهادت امام سجاد زین العابدین

علی بن حسین بن علی بن ابی طالب ، مشهور به امام سجاد و زین العابدین (38- 95ق) ، چهارمین امام شیعیان. مدت امامت وی 34 سال بود. امام سجاد(ع) در واقعه کربلا حضور داشت؛ ولی به علت بیماری ، در جنگ شرکت نکرد. لشکر عمر بن سعد پس از شهادت امام حسین(ع) او را همراه اسیران کربلا به کوفه و شام بردند. خطبه امام سجاد در شام باعث آگاهی مردم از جایگاه اهل بیت شد.

امام سجاد(ع) دارای فضائل بسیاری بود. برای نمونه از عبادت و کمک به فقرای او موارد متعددی گزارش شده است. امام نزد اهل سنت نیز جایگاه والایی داشته و آنها علم و عبادت و ورع او را ستوده اند.

تاریخ دقیق شهادت امام سجاد(ع) روشن نیست؛ برخی آن را سال 95ق و برخی دیگر 94ق دانسته اند. درباره روز درگذشت امام سجاد(ع) هم اختلافاتی وجود دارد؛ از جمله شنبه 12 محرم ، و 25 محرم. گزارش های دیگری نیز از جمله 18، 19، و 22 محرم در منابع دیده می شود.

تاریخ شهادت امام سجاد زین العابدین

شهادت امام سجاد(ع) ، به دستور ولید بن عبد الملک و با سمّ گزارش شده است. مزار او در قبرستان بقیع کنار قبر امام حسن مجتبی(ع) ، امام محمد باقر(ع) و امام جعفر صادق(ع) است. سن امام هنگام شهادت 57 سال گفته شده است.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن