ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، روز بهزیستی و تامین اجتماعی و تاریخ روز بهزیستی و تامین اجتماعی و تاریخ شمسی روز بهزیستی و تامین اجتماعی و روز بهزیستی و تامین اجتماعی در تقویم امسال و تاریخچه روز بهزیستی و تامین اجتماعی و روز بهزیستی و تامین اجتماعی چه روزی است و تاریخ دقیق روز بهزیستی و تامین اجتماعی و روز بهزیستی و تامین اجتماعی چند شنبه است و روز بهزیستی و تامین اجتماعی چندمه و روز بهزیستی و تامین اجتماعی در تقویم میلادی و علت نامگذاری روز بهزیستی و تامین اجتماعی و روز بهزیستی و تامین اجتماعی و روز جهانی بهزیستی و تامین اجتماعی در تقویم قمری و روز بهزیستی و تامین اجتماعی در تقویم قمری در نم نمک.

روز بهزیستی و تامین اجتماعی چه روزی است؟

25 تیرماه در ایران روز بهزیستی و تامین اجتماعی نامگذاری شده است.تاریخ دقیق روز بهزیستی و تامین اجتماعی(1403)تاریخ دقیق روز بهزیستی و تامین اجتماعی(1403)

روز بهزیستی و تامین اجتماعی

سازمان بهزیستی کشور ، به موجب لایحه قانونی سال 1359 در جهت تحقق مفاد اصول 3، 21 و 29 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در زمینه تحقق عدالت اجتماعی تشکیل شده است.

در واقع بهزیستی ، سازمانی فرهنگی ، اجتماعی و امدادی است که به منظور گسترش رحمت الهی در جامعه و حفظ ارزش ها و کرامات والای انسانی ، مجموعه خدماتی را ارائه می دهد. سازمان بهزیستی برای کمک به قشرهای محروم و انسان هایی که بنا به دلایل محیطی ، اجتماعی ، اقتصادی و ارثی و نیز داشتن مشکلات جسمی ، روانی ، عاطفی ، گرفتار مشکلات و دچار عدم تعادل شده اند ، تأسیس شده است.

سازمان بهزیستی با کمترین حمایت های دولتی و با تکیه بر مشارکت مردمی و همکاری سازمان ها ، در راه گسترش خدمات توان بخشی ، امدادی ، بازپروری و کمک به تأمین حداقل نیازهای گروه های کم درآمدی که قادر به توانایی و خودکفایی اقتصادی نیستند ، فعالیت می کند.

روز بهزیستی و تامین اجتماعی

روش های موجود برای ارائه خدمات بهزیستی

خدمات بهزیستی در سه بخش به نیازمندان و مدد جویان عرضه می شود :

1- امور فرهنگی و پیشگیری :  

در این بخش دو دفتر فعالیت می کنند ، دفتر آموزش و پژوهش و و دفتر پیشگیری از معلولیت ها و آسیب های اجتماعی.

2-امور اجتماعی  :  

در این بخش ، کار از پیچیدگی برخوردار است. بازآموزی و بازپروری گروههایی چون معتادان ، متکدیان ، زنان ویژه ، فرزندان و زنان بی سرپرست و مانند اینها نیازمند مشارکت عمومی و یاری همه جانبه است ، به این منظور باید مربیان ، روانشناسان و مددکاران اجتماعی ورزیده به کار گرفته شوند.

3-خدمات امور توانبخشی :

 از طریق دفاتر توانبخشی و امور اجتماعی معلولین ، توانبخشی حرفه ای و دفتر توانپزشکی ، پیراپزشکی و وسایل توانبخشی به معلولین جسمی و ذهنی ، خدمات توانبخشی ارائه می شود. دریافت کنندگان خدمات از این بخش ، نابینانیان ، ناشنوایان و معلولان جسمی - حرکتی هستند . افراد دارای معلولیت ذهنی با توجه به بهره هوشی به سه گروه عمیق (ایزوله) تربیت بدنی و آموزش پذیر تقسیم می شوند. همچنین معلولین جسمی و ذهنی توام که از بدترین نوع معلولیت ها است ، زیر پوشش این بخش از سازمان بهزیستی هستند.

روز بهزیستی و تامین اجتماعی

عوامل پیدایش تأمین اجتماعی

اختلاف شرایط ، امکانات ، ویژگی های طبیعی ، چگونگی نظام های حاکم بر اجتماعات و استعدادهای افراد ، ایجاب می کند که زندگی همه انسان ها ، در یک سطح نباشد و همگی نتوانند از درآمد مساوی برخوردار باشند. از دیرباز ، بشر شاهد محرومیت ها و کمبودهای فراوانی بوده است؛ بیکاری ، بیماری ، نقص عضو ، سوانح و حوادث را بر پیکر برخی هم نوعان احساس می کرد و رنج می برد و برای درمان آن ، راه های مستقل و محترمانه ای را جست و جو و ارائه می کرد که یکی از آن ها «تأمین اجتماعی» است.

به طورکلی ، وجود سه عامل ، زمینه پیدایش«تأمین اجتماعی» را در دنیا فراهم آورده است : اول ، نفع شخصی و اهمیتی که هر فرد برای منافع خود قائل است؛ دوم ، احساس خیرخواهی و نوع دوستی؛ سوم ، احساس سرنوشت مشترک که می توان از آن به احساس صنفی نیز تعبیر نمود.

روز بهزیستی و تامین اجتماعی

سازمان تأمین اجتماعی

سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان بیمه گر اجتماعی است که مأموریت اصلی آن پوشش کارگران مزد و حقوق بگیر (به صورت اجباری) و صاحبان حرف و مشاغل آزاد (به صورت اختیاری) است. براساس قانون ، سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان عمومی غیردولتی است که بخش عمده منابع مالی آن از محل حق بیمه ها (با مشارکت بیمه شده و کارفرما) تأمین می شود و متکی به منابع دولتی نیست. به همین دلیل ، دارایی ها و سرمایه های آن متعلق به اقشار تحت پوشش در نسل های متوالی است و نمی تواند قابل ادغام با هیچ یک از سازمان ها و موسسات دولتی یا غیردولتی باشد.

تکیه گاه اصلی سازمان تأمین اجتماعی مشارکت سه جانبه کارفرمایان ، بیمه شدگان و دولت در عرصه های مختلف سیاستگذاری ، تصمیم گیری های کلان و تأمین منابع مالی است. اصول و مبانی بیمه گری این سازمان به نحوی تنظیم شده که بین اهداف اصلی آن با اهداف کلان نظام اقتصادی کشور همسویی کامل وجود دارد.

تعهدات سازمان تامین اجتماعی برابر استانداردهای تعیین شده به وسیله سازمان بین المللی کار و سازمان بین المللی تأمین اجتماعی تنظیم شده و بالاترین حد این استانداردها را در بر می گیرد. چگونگی تحقق این تعهدات و ارایه خدمات به وسیله این سازمان را قانون معین کرده است.

مهم ترین تعهدات و خدمات سازمان تأمین اجتماعی برمبنای قانون تأمین اجتماعی و مقررات مربوط به آن :
  • حمایت در برابر حوادث ، بیماری ها و بارداری
  •   مستمری بازنشستگی
  • مستمری از کارافتادگی
  • مستمری بازماندگان
  • مقرری بیمه بیکاری
  • غرامت دستمزد ایام بیماری
  • پرداخت هزینه وسایل کمک پزشکی
  • کمک هزینه ازدواج

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن