در ادامه گفتگو با جلال مقامی در دورهمی و ماجرای ازدواج جلال مقامی در دورهمی و عاشق شدن جلال مقامی مجری دیدنیها در دورهمی و جلال مقامی مهمان دورهمی و مصاحبه با جلال مقامی در برنامه دورهمی مهران مدیری را در نم نمک بخوانید.

مصاحبه با جلال مقامی در دورهمی

در تاریخ 3 دی 1399 جلال مقامی دوبلور پیشکسوت کشورمان ، مهمان مهران مدیری در برنامه دورهمی بود.گفتگو با جلال مقامی مجری دیدنی ها در دورهمیگفتگو با جلال مقامی مجری دیدنی ها در دورهمی

سکته مغزی و تغییر صدا

مقامی درباره سابقه سکته مغزی خود و اتفاقات پس از آن گفت : سال 93 در رادیو البرز گویندگی داشتم. صبح سرویس آمد که با هم به رادیو برویم. راننده سرویس سلام داد و من نتوانستم جواب او را بدهم. راننده اول فکر کرد شوخی می کنم؛ اما وقتی دید واقعا نمی توانم صحبت کنم ، سریع من را به بیمارستان رساند.

وی ادامه داد : او با رادیو تماس گرفت و موضوع را گفت تا یک گوینده جایگزین من شود. این سکته روی صدای من تاثیر گذاشت و مدتی نمی توانستم صحبت کنم. آن روز ها دلم شکست؛ البته به لطف خداوند بهتر شدم ، ولی صدایم مثل اول نشده است.

جلال مقامی در دورهمی

نحوه ورود به دیدنی ها

مقامی همچنین درباره چگونگی انتخاب خود برای اجرای برنامه «دیدنی ها» گفت : من در جام جم مشغول دوبله بود. آقای میرزاده (تهیه کننده) با من درباره اجرای برنامه دیدنی ها صحبت کرد.

به نظرم نباید دوبلور ها کار اجرا و بازیگری انجام بدهند؛ من بعد ها در فیلمی به جای فرامرز قریبیان صحبت کردم. سام قریبیان که در استودیو بود به فرامرز گفت «بابا آقای دیدنی ها به جای شما صحبت می کند!»

وی افزود : من دهه 60 دیدنی ها را اجرا کردم. به نظرم آن سال ها برنامه خوبی بود و مردم از آن استقبال کردند. البته من با توجه به سابقه دوبله ای که دارم بداهه گویی بیشتری هم روی تصاویر داشتم.

مدیری هم گفت : یادم است که وسط برنامه دیدنی ها برق می رفت و اکثرا موقع پخش آن برق نداشتیم؛ شاید به خاطر اینکه در زمان موشک باران ها بود.

مقامی اظهار کرد : برنامه دیدنی ها 12 سال پخش شد؛ البته در سال های آخر برنامه ضعیف شده بود و من دوست داشتم قطع شود؛ چرا که تهیه کننده ها تغییر کرده بودند و به نظرم تولید هر برنامه ای سلیقه می خواهد. همه مهران مدیری نیستند که هر برنامه ای را به خوبی از آب درآورند.

جلال مقامی و مهران مدیری در برنامه دورهمی

جلال مقامی و مهران مدیری در برنامه دورهمی

فوت عمر شریف

این دوبلور پیشکسوت ، خاطره جالبی هم از فوت عمر شریف (شخصیتی که همواره به جای او صحبت کرده است) تعریف کرد و گفت : «عمر شریف تازه فوت کرده بود که خانمی به من زنگ زد و گفت آقای مقامی تسلیت می گویم. من ترسیدم و گفتم برای چه؟ گفت آقای عمر شریف فوت کردند. من هم گفتم خدا رحمتش کند اما فامیل من که نبود.» (خنده)

مدیری هم گفت : یک بار هم برای دوست بازیگر ما این اتفاق افتاد. دایی او در شهرستان بدحال بود و مدام پیگیرش بودند. چارلز برانسون فوت کرد و یکی از همکارانش به این بازیگر گفت آقا تسلیت عرض می کنم. او فکر کرد دایی اش فوت کرده است. بعد طرف گفت چارلز برانسون همکارتان فوت کرده است. (خنده)

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.