خلاصه داستان سریال مدار صفر درجه و بازیگران سریال مدار صفر درجه و سریال مدار صفر درجه چند قسمت است و گریم بازیگران مدار صفر درجه و بازیگر مرد مدار صفر درجه و بازیگر زن مدار صفر درجه و اسامی بازیگران سریال مدار صفر درجه و موضوع سریال مدار صفر درجه و عکس پشت صحنه سریال مدار صفر درجه و بیوگرافی بازیگران مجموعه تلویزیونی مدار صفر درجه و فیلم مدار صفر درجه و افتخارات مدار صفر درجه و جوایز مدار صفر درجه و عوامل سریال مدار صفر درجه را در نم نمک ببینید.

خلاصه داستان و معرفی بازیگران سریال مدار صفر درجه

مدار صفر درجه سریالی ایرانی به کارگردانی و نویسندگی حسن فتحی محصول سال 1386 است.بیوگرافی بازیگران سریال مدار صفر درجه + داستان و عواملبیوگرافی بازیگران سریال مدار صفر درجه + داستان و عوامل

بازیگران سریال مدار صفر درجه

بازیگران سریال مدار صفر درجه

سریال مدار صفر درجه چند قسمت است؟

این سریال در 30 قسمت 50 دقیقه ای ساخته شد و برای اولین بار از 3 اردیبهشت 1386 از شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران به روی آنتن رفت.

بازیگران سریال مدار صفر درجه

بازیگران سریال مدار صفر درجه

موضوع سریال

گمان می رود این فیلم بر اساس زندگی واقعی عبدالحسین سرداری ساخته شده باشد ، اما هیچ گونه نشانه دقیقی برای تأیید این موضوع در سریال موجود نیست (نه نام شخصیت ها و نه سرنوشت آن ها به عبدالحسین سرداری شباهتی ندارد و همچنین این سریال یکی از محبوبترین سریال های ایران است).

این سریال با وجود شباهت اسمی به رمان مدار صفر درجه احمد محمود ، از حیث وقایع ، شخصیت ها ، درونمایه و غیره هیچ ارتباطی با رمان مذکور ندارد.

شهاب حسینی و ناتالی متی در سریال مدار صفر درجه

شهاب حسینی و ناتالی متی در سریال مدار صفر درجه

خلاصه داستان

سریال ماجرای سفر دانشجویی ایرانی به نام حبیب پارسا (شهاب حسینی) به فرانسه- به خاطر تحصیل در رشته فلسفه در دانشگاه پاریس - را نشان می دهد. ماجرا بر بستر جنگ جهانی دوم و شکل گرفتن صهیونیزم و تسلط تدریجی بر فلسطین می گذرد که طبیعتاً فضای داستان متأثر از این واقعه مهم تاریخی است. در زمان اعزام دانشجویان ایرانی به فرانسه و همچنین تحصیل آن ها در دانشگاه پاریس ، جنگ جهانی دوم نیز در حال آغاز است. حبیب پارسا در دانشگاه با دختری یهودی به نام سارا استروک (ناتالی متی) آشنا می شود که اوایل ، در کلاس با یکدیگر به مخالفت می پردازند که تدریجاً این مخالفت و سرکشی به عشق و تمایل بین این دو نفر مبدل می شود. ترور یهودیان به دست صهیونیست ها در ایران و اروپا و دنبال کردن سرنوشت دانشجویی ایرانی در فرانسه و رابطه عاطفی او با دانشجویی یهودی با سلسله حوادثی به یکدیگر مرتبط می شوند. به دنبال فتح پاریس توسط آلمان نازی ، جان سارا آستروک و خانواده اش نیز به خطر می افتد زیرا دولت آلمان با یهودیان مخالف است؛ و پس از این وقایع مشکلات فراوانی برای حبیب که پس از مدتی به ایران بازمی گردد روی می دهد درحالی که از پی خواسته او سارا آستروک و مادرش نیز به تهران آمده بودند؛ (زیرا جانشان در پاریس به خطر افتاده بود) و حبیب مجدداً دو بار دستگیر می شود (به اتهام ربودن گذرنامه). پس از آزادی وی از زندان شهربانی و رخ دادن اتفاقاتی از جمله کشته شدن چند نفر مثل سرگرد فتّاحی ، زینت الملوک (که به دلیل خودکشی میمیرد) خواهر حبیب(سعیده پارسا) و نامزدش ، در آخر ماجرا سارا عمویش را که در تخت جمشید قصد قتل حبیب را داشت به قتل می رساند و حبیب پارسا دوباره به زندان می افتد؛ ولی در آخر پس از رهایی از زندان به معشوق خود می رسد که آخرین سکانس سریال است.

لعیا زنگنه و رامسین کبریتی در سریال مدار صفر درجه

لعیا زنگنه و رامسین کبریتی در سریال مدار صفر درجه

بازیگران
بازیگر نقش
شهاب حسینی حبیب پارسا
ناتالی متی سارا آستروک
رویا تیموریان آسیه
مسعود رایگان دکتر علی پارسا
پیر داغر سرگرد بهروز فتاحی
لعیا زنگنه زینت الملوک جهانبانی
آتنه فقیه نصیری سعیده پارسا
پیام دهکردی سردار احتشام
ایرج راد جهانگیر همایون پناه
رحیم نوروزی تقی نواده
فادی ادوارد  
هاسمیک تاشجیان  
احمد ساعتچیان محسن مظفر
علی قربان زاده اردشیر توکلی
فرخ نعمتی سرهنگ ارسیا
اسماعیل شنگله  
لزلو ارون  
پتر گووسکی  
گیولا مشتر هزی  
زوفیا کونداکور  
لزلو بارانی  
ویکتور هنکو  
کیومرث ملک مطیعی میزان چی
عسگر قدس  
مهدی میامی  
صدرالدین شجره ساروخانی
بیوک میرزایی  
رامسین کبریتی ستوان محب علی
فرشید صمدی پور  
عباس ظفری  
امیر مهدی کیا  
مصطفی عبداللهی  
ابوالفضل دژاکام  
حمید مهرآرا  
فریدون مهرابی  
محمد ابهری  
عباس شادروان  
احمد مهرانفر  
مسعود حجازی  
محمد ساربان  
حسین راضی  
محمد آقامحمدی  
غلامرضا طباطبایی  

لعیا زنگنه و آتنه فقیه نصیری در سریال مدار صفر درجه

لعیا زنگنه و آتنه فقیه نصیری در سریال مدار صفر درجه

رویا تیموریان در سریال مدار صفر درجه

رویا تیموریان در سریال مدار صفر درجه

صداپیشگان

پرویز بهرام ، احمد رسول زاده ، فهیمه راستکار ، ناصر طهماسب ، مریم شیرزاد ، ناصر نظامی ، فریبا رمضان پور ، حمید منوچهری ، جواد بازیاران(مازیار بازیاران) ، تورج مهرزادیان ، کسری کیانی ، صادق ماهرو ، ناصر احمدی ، کتایون اعظمی ، مهتاب عسگری ، اعظم السادات دلیری ، علی همت مومیوند ، میرطاهر مظلومی ، مینا حبیلی ، مینا شجاع ، بهمن هاشمی ، امیر جوشقانی ، محمدعلی دیباج ، منوچهر زنده دل ، اکبر منانی ، وحید منوچهری ، پرویز ربیعی ، بهرام زاهدی

ایرج راد و لعیا زنگنه سریال مدار صفر درجه

ایرج راد و لعیا زنگنه سریال مدار صفر درجه

برخی از عوامل تولید سریال تلویزیونی «مدار صفر درجه» عبارتند از :

مشاور پژوهشی : عبدالله شهبازی ، عکاس : امیر عابدی ، مدیر صحنه : سینا ییلاق بیگی ، دستیار صحنه : بابک کریمی و مجید لیلاجی ، جلوه های رایانه ای : علی پورصمدی ، جلوه های ویژه : جواد شریفی ، برنامه ریز : مصطفی احمدی ، دستیار : سعید عباسی ، منشی صحنه : فاطمه محسنی و لیلا رنگرزان ، طراح گریم : عبدالله اسکندری و مجید اسکندری ، تدوین : بابک رضاخانی ، دوبلاژ : بهرام زند ، موسیقی : فردین خلعتبری ، مدیر تولید : ابراهیم زاهدی فر ، طراح صحنه و دکور و لباس : ایرج رامین فر ، تصویر : مرتضی پورصمدی ، تهیه کننده : حسن بشکوفه ، نویسنده و کارگردان : حسن فتحی

آتنه فقیه نصیری در سریال مدار صفر درجه

آتنه فقیه نصیری در سریال مدار صفر درجه

جوایز و نامزدها
سال جایزه رده دریافت کننده نتیجه
1388

یازدهمین جشن حافظ

بهترین مجموعه تلویزیونی حسن بشکوفه نامزدشده
بهترین کارگردان تلویزیونی حسن فتحی
بهترین فیلمنامه تلویزیونی حسن فتحی
بهترین بازیگر مرد درام تلوزیونی شهاب حسینی
بهترین خواننده ترانه تیتراژ علیرضا قربانی برنده

شهاب حسینی در سریال مدار صفر درجه

شهاب حسینی در سریال مدار صفر درجه

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.