ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، خلاصه داستان فیلم نقطه ضعف و بازیگران فیلم نقطه ضعف و گریم بازیگران نقطه ضعف و اسامی بازیگران فیلم نقطه ضعف و موضوع فیلم نقطه ضعف و عکس پشت صحنه فیلم نقطه ضعف و بیوگرافی بازیگران فیلم سینمایی نقطه ضعف و حواشی فیلم نقطه ضعف و افتخارات نقطه ضعف و جوایز نقطه ضعف و عوامل ساخت فیلم نقطه ضعف را در نم نمک ببینید.

خلاصه داستان فیلم و معرفی بازیگران فیلم نقطه ضعف

نقطه ضعف فیلمی درام در ژانر تریلر روانشناختی و سیاسی به کارگردانی و نویسندگی محمدرضا اعلامی محصول سال 1362 است.بیوگرافی بازیگران فیلم نقطه ضعف و داستان آن + عواملبیوگرافی بازیگران فیلم نقطه ضعف و داستان آن + عوامل

پوستر فیلم نقطه ضعف

پوستر فیلم نقطه ضعف

نقطه ضعف اولین فیلم محمدرضا اعلامی به عنوان کارگردان بود. او پس از این فیلم فیلم های موفق دیگری ساخت که در گیشه هم موفق بودند. اما اکثریت منتقدان سینمای ایران ، نقطه ضعف را بهترین فیلم او می دانند.

داستان فیلم

شخصی با نام مستعار مسافر که مظنون به فعالیت در یک سازمان زیر زمینی است ، دستگیر می شود و به بهانه اینکه برای مواجه با یکی از رفقایش باید به سازمان امنیت برده شود به همراه دو مأمور در جاده سرگردان می شوند. رفیق مسافر به هنگام فرار به دست مأموران کشته شده و دو مأمور امیدوارند که کردار و گفتار مسافر ، در طول راه ، نکات مهمی را برملا سازد. یکی از مأموران که می کوشد تا بر مسافر تأثیر گذارد ، خود از او تأثیر می پذیرد اما در لحظه آخر که مسافر قصد فرار دارد ، با گلوله همان مأمور از پا در می آید .

بازیگران فیلم نقطه ضعف

بازیگران فیلم نقطه ضعف

حواشی تولید

پیدا کردن یک تهیه کننده برای این فیلم با داستان پیچیده ای که فیلمنامه داشت سخت بود. بالاخره جواد گلپایگانی با این شرط که نقش اول فیلم را او بازی کند حاضر شد تهیه کنندگی فیلم را بپذیرد. به گفته علیرضا زرین دست ، فیلم بردار فیلم : «حضور گلپایگانی تبعات بسیار مختلفی داشت که یک جاهایی خیلی شیرین بود و یک جاهایی مشکلاتی را به همراه داشت اما در کل حضورش برای نقطه ضعف بسیار خوب و مثبت بود»

متن انگلیسی کتاب نقطه ضعف نوشته ساماراکیس توسط محمدعلی سپانلو در اختیار محمدرضا اعلامی قرارگرفت. قبل از آن کتاب توسط مرتضی کلانتریان ترجمه شده بود که گویا اعلامی از این موضوع اطلاعی نداشته و به همین خاطر مشکلاتی در این رابطه پیش آمد. نام کلانتریان در تیتراژ انتهایی فیلم به چشم می خورد.

حسین پرورش و جواد گلپایگانی در فیلم نقطه ضعف

حسین پرورش و جواد گلپایگانی در فیلم نقطه ضعف

بازیگران نقطه ضعف
 • جواد گلپایگانی در نقش مسافر
 • حسین پرورش در نقش بازجو
 • جمشید هاشم پور در نقش مربی
 • محمد ابهری در نقش رئیس
 • عباس قاجار در نقش صاحب عکس
 • منوچهر افسری در نقش مرد سوم
 • محمود پیراسته در نقش مأمور ویژه
 • آنیک شفرازیان در نقش پیرزن
 • خسرو امیرصادقی در نقش آرایشگر
 • ژرژ یونانی در نقش مأمور ویژه
 • داوود خلدی در نقش مأمور سازمان
 • علی آذربوم در نقش مأمور سازمان
 • رضا جمالی در نقش مأمور سازمان
 • آرزو گلپایگانی در نقش دختر مسافر
 • زهره ماهی صفت در نقش مستخدم

حسین پرورش ، جواد گلپایگانی و جمشید هاشم پور در فیلم نقطه ضعف

حسین پرورش ، جواد گلپایگانی و جمشید هاشم پور در فیلم نقطه ضعف

دوبله

این فیلم به مدیریت دوبلاژ خسرو خسروشاهی دوبله شد.

بازیگر دوبلور
جواد گلپایگانی خسرو خسروشاهی
حسین پرورش حسین عرفانی
جمشید هاشم پور ایرج ناظریان
محمد ابهری حسین معمارزاده

حسین پرورش و جواد گلپایگانی در فیلم نقطه ضعف

حسین پرورش و جواد گلپایگانی در فیلم نقطه ضعف

جوایز و افتخارات

این فیلم در دومین دوره جشنواره فیلم فجر برنده لوح زرین بهترین بازیگر نقش دوم مرد برای حسین پرورش شد.

حسین پرورش در فیلم نقطه ضعف

حسین پرورش در فیلم نقطه ضعف

دیگر عوامل

کارگردان : محمدرضا اعلامی ، تهیه کننده : جواد گلپایگانی ، نویسنده : محمدرضا اعلامی (ساخته شده براساس کتاب اشتباه توسط آنتونیس ساماراکیس) ، مدیر تهیه : ایرج سرباز ، گریم : فرهنگ معیری و محمد قومی ، آهنگساز : بابک بیات ، مدیر فیلمبرداری : علیرضا رزین دست ، مدیر تولید : محمود پیراسته ، منشی صحنه : ثریا حکمت ، تدوین و امور فنی : حسن مصیبی ، سرپرست گویندگان : خسرو خسروشاهی ، دستیاران کارگردان : بهرام کاظمی - عبدالحسین متین پور و رضا قومی ، نویسنده فیلمنامه و کارگردان : محمدرضا اعلامی ، عکاس : اکبر اصفهانی ، طرح و گرافیک : زهرا نیلفروشان

حسین پرورش و جواد گلپایگانی در فیلم نقطه ضعف

حسین پرورش و جواد گلپایگانی در فیلم نقطه ضعف

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن